www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
koupě Astry 1,4
Autor: Zdenek (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2005 09:11

Mám možnost koupit astru 1,4i/16V combi r. v 98, která je dovoz Italie ma klimu, 1 airbag,el okna,zrc. Dotyčný za ni chce 105 tis. Kč což se mi zdá dost. Je sice pravda, že není bouraná a zkorodovaná, má najeto 85 tis km, ale nevím zdali uvedený motor na toto auto stačí. Prosím, proto někoho,kdo má s tímto autem nějaké zkušenosti o zprávu pořípadě radu.

Re: koupě Astry 1,4
Autor: Fukín (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2005 12:24

Myslím si,že slabší motor zvlášť pocítí klimu na spotřebě. Navíc můj názor je,že koupit auto s obsahem o štamprlu větší,než se láme cena za povinné ručení je nesmysl. To jsou obsahy 1400 a 1900. V benzínu bych chtěl alespoň 1600 a víc. Já mám dvě nafty 1700.

Re: koupě Astry 1,4
Autor: Marten (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2005 13:35

Cenově je to o pohodě, ta výbava taky, - teda až na tu klimačku, to bych souhlasil že to zvedne spotřebu a u docela slušně. - pak záleží na tobě jestli ti stačí v kombiku jenom nějakejch koní - podle mě je to docela málo, u nafty to aspoň zachrání krouťák to u tý prostě neni.

Re: koupě Astry 1,4
Autor: Kamil (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2005 14:32

Mám Astru 1.4 16V motor Z14XE a dle údajů palubního počítače sloupne spotřeba po spuštění klimatizace o 0,6 litru na 100 km. Klimu nemám puštěnou celou cestu - cca 50%. Jinak bych se nachladil. Já si nepotrpím na odpich, snažím se předjíždět rychle a bezpečně a k tomu to stačí. Pokud narazíš na šneka, který začne při předjíždění zrychlovat a ukazovat, že vlastně není tak pomalý a že mu to taky jede, tak tam ten výkon samozřejmě chybí. Maximální rychlost 170 km/h. To jsem nikdy nejel.


Re: koupě Astry 1,4
Autor: Kamil (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2005 14:34

Zapomněj jsem, že mám taky kombíka.

Re: koupě Astry 1,4
Autor: Svaťa X18XE1 (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2005 15:05

Rozhodoval jsem se při koupi astry (G) stran obsahu. Za 1,4 zaplatíš na pov. ručení stejně, jako za 1,8. Pokud jezdíš civilizovaně, není ve spotřebě mezi 1,4 - 1,6 - 1,8 tak propastný rozdí, protože u většího obsahu nemusíš tak dupat na plyn a máš pod nohou rezervu pro případ nouze.
Dále moc nevěřím uváděným kilometrovým proběhům. Pro klid duše stejně budeš měnit rozvody a náplně.

Re: koupě Astry 1,4
Autor: laco (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2005 15:32

mam astru caravan r. 96 1,4 16V X14XE, ten motor je dostatočny na to auto, ale ked to poriadne naložiš tak sa s tym dosť blbo predbieha. Do 2500 ot. to má slaby ťah, ale od 2500 do 6000 to ťaha slušne. Olej mi to nežerie vôbec, spotreba benzinu 5,5 - 9 l. Ten motor má športový charakter, viac sa hodí do Tigry.

Re: koupě Astry 1,4
Autor: Zdenek (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2005 18:52

Díky všem za jejich postřehy a rady.

Re: koupě Astry 1,4
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2007 03:58

A co Astra F Caravan 1.4 16V 66kW, klima, el. okna vpředu, el. zrcátka, 2 airbagy, tažné, alu kola + zimní kola, modrá metla, najeto 125tkm, dovoz Německo, cena kolem 68.000Kč?

Myslím, že každý motor (kromě 1.6 16V) bude v F-kové astře lepší než lenivá mrcha X16SZR 55kW ...

Re: koupě Astry 1,4
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2007 11:36

To Robrt : já Ti dám lenivá mrcha X16SZR angry smiley
I tohle auto, pokud není motoricky za horizontem s nalítanými 250 tis km, dokáže uhánět 190 km/hod a apetitu na předjetí má také dost. Chce se mu jen trošku věnovat a je to motor na věky bez žádných problémů a poruch .... uf, musím se nás SZRáků trochu zastat ....

Re: koupě Astry 1,4
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2007 11:46

To Tomino : Ty ses nam nejak rozcilil. smiling smiley

Re: koupě Astry 1,4
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2007 11:58

Ale jen lehce - nemám rád, když někdo pomlouvá naše "líné" mazlíky :-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **    **  **     **  **     **  ******** 
 **     **  **   **   **     **  **     **     **    
 **     **  **  **    **     **  **     **     **    
 **     **  *****     **     **  *********     **    
 **     **  **  **    **     **  **     **     **    
 **     **  **   **   **     **  **     **     **    
  *******   **    **   *******   **     **     **    
Powered by Phorum.