www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Koupě vectry DTI
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2010 14:58

Zdar borci jaký máte názory na Vectru B 2.0 DTi 16V...přemýšlel jsem o její koupi,ale nějak se pořád nemůžu rozhodnout.Děkuji za názory

Re: Koupě vectry DTI
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 04.04.2010 17:57

Zdar!
Sestra už má druhou Omegu B 2.O DTi...
Pokud motor funguje jak má, je to príma auto - je teda líný jak sviňa (po dálnici teda jede kolem 180, ale než se tam dostane - cestovka je kolem 150), ale zase jedzíš kolem 6,5litrů (s omegou) - po městě kolem 9l - aje celkem jedno jestli naložená.
Potíž ale je celkem s tím motorem. Pokud má nalítáno hodně, začne zlobit AGR ventil a odcházet váha vzduchu a taky zlobit podtlaky u turba.
Dalším neduhem je váha motoru. na tý omeze porád odcházejí čepy, přední gumy a stabilizátory - což je ovšem kapku nemoc Omeg B...
Na druhou stranu je veliká výhoda v rozvodovém řetězu = nulová údržba, jak jsem psal, motor není krvežíznivej a hlavně vectra je lehčí auto, možná se ty negativní účinky smažou právě tou vahou auta (ta lenost)...
Ale co se mě týče, já bych do toho šel...
Dají se pořídit celkem levně a pokud nechceš trhat asfalt je to příjemný svezení...

Re: Koupě vectry DTI
Autor: kvašněvsky (IP zapsáno)
Datum: 05.04.2010 11:25

Tak asfalt určo trhat nebudu.Budu ji hlavně používat,jako přibližovadlo do práce.Jelikož to mám přes 70 kiláků.Takže hlavně na spotřebusmiling smileyještě mě by možná přicházela v ůvahu octavia v naftě,ale ta si zase drží hodně vysokou cenu.počkám jestli sem jěště někdo připíše názor a uvidíme...Každopádně díky za názorsmiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **        **     **  **      **   *******  
    **     **        ***   ***  **  **  **  **     ** 
    **     **        **** ****  **  **  **  **     ** 
    **     **        ** *** **  **  **  **   ******** 
    **     **        **     **  **  **  **         ** 
    **     **        **     **  **  **  **  **     ** 
    **     ********  **     **   ***  ***    *******  
Powered by Phorum.