www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Astra F 1,6 16V Koupit...?
Autor: Azurit (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2011 16:01

Zdravím mám nabídku na koupi auta Astra F 1,6 16V rok 1997.Nejsem si moc jistý jestli jo nebo ne..Všude spíš čtu jen samé protiklady ohledně spotřeby a kde jakých závad motoru atd... No jinak jsem si vyžádal poslední protokol z technické prohlídky a jsou tam vypsané tyto lehké závady "kola-vůle zavěšení,rám-nosná konstrukce koroze,motor a převodovka těsnost,výfukové potrubí stav.

Cena auta 20tis na pohled je auto bez koroze,a je to 3dveř.

Tak prostě nevím máte nějaké inteligentní názory ? smiling smiley aby mě to auto nesežralo za živa..

Díky za odpovědi

Re: Astra F 1,6 16V Koupit...?
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2011 16:16

Se 14 let starym autem budes mit vzdycky problemy jako cepy, silenbloky, tlumice, vyfuk, tesneni na motoru, brzdy atd atd. A na znacce vubec nezalezi.
Ano X16XEL, ktery tam nejspis bude, je dost velkej problem, co se spotreby oleje tyka. A to nemluvim o korozi.
Cena je sice zajimava, ale pokud nejses schopnej si tyhle bezne opravy poresit sam, vykasli se na to.

Re: Astra F 1,6 16V Koupit...?
Autor: Azurit (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2011 22:15

Nejsem vyloženě technický typ,ale tak pár věcí dokážu těd mám felicii a ta mi dala zabrat kdy se každý měsíc něco vysralo ...tlumiče,čepy,brzdící hadice,ramena,alternátor atd ..tisíc věcí a jako určitě bych nechtěl zažít totéž u tohodle grinning smiley Už mám právě tědlech běžných oprav za sebou až dost.

A co jinak s toho protokolu ty "kola-vůle zavěšení"se jedná o ramena ? To se časem projeví výměnou čeho ..silenbloky ?

Údajně prý bylo nedávno do motoru investovánu asi 20 tis kdy auto chcípalo samo od sebe při jízdě a ještě nějaký ptákoviny nevím přesně...Tak asi zas tak horzně natom těd po motorové stránce nebude ,ale kdo ví...

A jinak co říkáte na tu cenu je to přijatelný já už koukal po netu jak se to pohybuje a na moc jsem toho nenarazil...

Re: Astra F 1,6 16V Koupit...?
Autor: Python (IP zapsáno)
Datum: 16.03.2011 05:18

jestli ti to pomůže já před rokem a půl kupoval Astru F 2.0 16v za 15 000kč, byla trochu narezlá, ale nic co by trocha kitu a spreje nespravilo, no a motoricky šlape jak má, teď jsem dělal rozvody (což je sice pálka, ale dělá se to u každýho auta) zkus se ho zeptat jestli ti je nepůjčí třebas na tejden, a tím pádem můžeš zjistit co mu je či néni

Astra 2.0 16v 100kW X20XEV r.v. 96 a je to moje první smiling smiley a první už navždy zůstane smiling smiley

Re: Astra F 1,6 16V Koupit...?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.03.2011 08:13

Azuritku mám pro tebe špatnou zprávu. Pokud nejsi technický typ kup si nové auto... Jinak počítej s tím, že ojetina vždy bude potřebovat: nové čepy,tlumiče,výfuk, atd. atd. prostě je to ojetina! každý ví, proč auto prodává. Málo kdy narazíš na auto v bezvadném stavu po někom, kdo se i do něj "přezouval". Počáteční investice do ojetiny je jasná tomu se nevyhneš a kor u tak starého auta... Ve výslednu dáš 40tis za auto a dalších 20 za opravy.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Astra F 1,6 16V Koupit...?
Autor: Azurit (IP zapsáno)
Datum: 22.03.2011 20:37

Takže smiling smiley jako z mého pohledu se nato asi vykašlu jelikož to auto by pro mě nemělo žádný přínos který felicie nedokáže...vidím vtom spíš samé protiklady drahší díly,větší spotřeba,drahší pojistka ...takže jsem usoudil proč mít vysoký výkon když se v penězích netopím a nejsem asi jediný smiling smiley ...

Tak jako určitě lze sehnat ojetinu ve velice slušném stavu né každý prodává auto jen když už je vše napokraji rozpadnutí smiling smiley samozřejmě vše záleží na kupujícím jak si auto detailně prohlédne .

No nic děkuji všem za odpovědi mě to stačí smiling smiley můžete to tady uzavřít nebo smazat nevím jak to tady funguje smiling smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **    **  **     **  **    ** 
 **        **     **   **  **   **     **   **  **  
 **        **     **    ****    **     **    ****   
 ******    **     **     **     *********     **    
 **         **   **      **     **     **     **    
 **          ** **       **     **     **     **    
 **           ***        **     **     **     **    
Powered by Phorum.