www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Opel Astra G a H
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2011 09:44

Zdravím,
momentálně vlastním Opel Astra F 1,6 r.v. 1996. Bohužel se na něm pomalu začína všechno kazit od vyfuku přes brzdové trubičky a koroze je snad všude. A tak uvažuji o koupi něčeho novějšího a protože za těch 5 let co astru vlastním jsem byl s ní spokojen chci koupit astru g benzín. V AAA se dá koupit r.v. 2006 za přibližně 100tis. Chci se zeptat na co bych si měl dát pozor u této Astry a jaký je rozdíl mezi G a H se stejným rokem výroby kromě vzhledu. Jsou tam podobné motory nebo se hodně liší? Astra H je totiž asi o 70tis dražší i když je to stejný rok výroby. Oplatí se radši přidat těch 70tis. a koupit novější typ? Myslím i když jsem laik že by G i H měly vydržet zase aspoň těch 10 let.

Re: Opel Astra G a H
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2011 19:09

Na co si dát pozor? především na společnost AAA! jejich praktiky "zaseknout háček a tahat" jsou poněkud neetické a kolikrát dost vlezlé. viz reference na autobazary jako takové. určitě bych šel do hčka

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Opel Astra G a H
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 08.09.2011 20:36

Gizmo:
Já bych to spíš viděl tak, že pokud tomu někdo nerozumí sám (a to nemyslím nijak zle)!!!, vzít s sebou mechanika, co do toho trochu vidí, v batohu má notebook s diagnostikou a nebojí se jí použít smileys with beer...
A samozřejmě prodávající musí být ochoten bezplatně nechat auto napíchnout, nechat ho prohlédnout - tzn. nemá co skrývat...
A pak už je jedno, kde nebo od koho to auto kupuješ....
Osobně teda s áčkama mám spíš dobré zkušenosti - nechají, v přítomnosti jejich zástupce, auto prohlédnout vlastním mechanikem včetně diagnostiky. Když člověk, zjistí, že to je past nikdo ho nenutí kupovat, maximálně zkusí trik se slevou smoking smiley...
A jako jo, prodávají naleštěné šroty, ale i rozumný auta - ale kde ne.
A samozřejmě - stáčí tachometry, ale to je česká nemoc - ale pro mě je spíš důležitý aktuální stav, než počet km...
Ale co jsem za svůj život obešel s kámošema pár bazarů a prodejců na inzerát, tak AAA nikdy nevyčnívaly nějak negativně z řady...

A co se týče Aster - vyhnul bych se určitě motoru 1.6 16V - ten se kapku nepovedl a potom dieselovým motoru Y20DTH a X20DTH příp. jejich 2.2 variantě - tyhle motory, co mají najeto přes 200.000km jsou stroj na potíže - vlastní zkušenost.
A potom klasická předkupní kontrola všeho, co se dá smoking smiley...



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil JardaGSi (08.09.2011 20:37)

Re: Opel Astra G a H
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2011 06:43

No ohledně těch AAA to jsem jen napsal pro příklad. Mají celkem přehledné www stránky. Já vím že s fotek se toho člověk moc nedozví ale třeba toto auto
[www.aaaauto.cz]

a když je tam i pravidelný servis tak se asi ani ty kilometry nedají stočit.
Je to sice zrovna 1.6 16v.

Re: Opel Astra G a H
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2011 07:12

Slyšel jsem, ale podloženo to nemám, že ti šmejdi umí udělat z auta dovezeného zvenku auto prodané nové u nás a dokoncei se serviskou, tak nevím, nevím.sad smiley

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Opel Astra G a H
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2011 07:44

No já jsem se díval převážně na ty oply a taky se mi to nezdá že převážně tam jsou auta po prvním majiteli a koupené u nás.

Re: Opel Astra G a H
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2011 09:09

Serviska není problém, prázdná se dá normálně koupit, tak už se to pak jen vyplní a orazítkuje... na to pozor, spíš než na kilomtery se dívej na stav auta - často je to poznat kolik to auto má najeto.

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Opel Astra G a H
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2011 19:21

Dost mě irituje tohle:

Cena 70tis."




":* Cena platí při financování vozu s vybranými partnery.

Jinak 90tis.

Pak když si spočítáte úroky + jejich pojistky tak vás to auto vyjde na 130tis ani nemrknete!! Tak už jen tohle kdy mají dvoje ceny by mě odradilo!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Opel Astra G a H
Autor: Janek9 (IP zapsáno)
Datum: 10.09.2011 07:41

Tak zrovna s dvěma cenama nemám problém. Pokud na to někdo nemá tak si to vezme na splátky a samozřejmě přeplatí. Jiné bazary dávají ceny bez DPH a kolik lidí si může odečíst DPH asi moc ne. Taky trošku šulí lidi, člověk je natěšený supr cena a pak se dozví že je to bez DPH.
Ale my tu řešíme jiné věci než na které jsem se ptal původně a to jaký je rozdíl mezi G a H se stejným rokem výroby kromě toho že májí jinou kastli a H je asi o 70tis. dražší.

Re: Opel Astra G a H
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2011 17:14

Jako rozdíl mezi Fanóšem a Felicií.
Co bys chtěl vědět, pokrok je pokrok.

________________________________________
Raději pomalu autem, než rychle sanitkou
Opel Astra F Caravan X17DTL=>
Opel Astra G Caravan Y17DT=>
???
Luboš X17DTL

Re: Opel Astra G a H
Autor: Honzis (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2011 06:57

Rozdíl tam je, u géčka čekej že bude korodovat dříve a jestli jí chceš na dýl tak je háčko jasná volba, ale samozřejmě je to věc názoru, já mám taky efko a teď k ní scháním háčko, ale já mám trošku vyšší nároky winking smiley ale snažím se hledat od soukromníků přes inzeráty, chci se vyhnout bazaru...po poslední zkušenosti si myslím že nejenom AAA jsou šmejdi, ty to alespoň umí zamaskovat

Re: Opel Astra G
Autor: PUPAN (IP zapsáno)
Datum: 25.02.2014 13:04

Se společností AAA A.Praha mám též "výbornou"zkušenost:4h jsem tamm vybíral auto,až jsem nevybral/!!!/ V AAA Diskontu /hned vedle,prodávají se tam podřadnější klumpy/ za mně manažer NEMOH!Kdyby tam neměl zrovna svou malou dceru,určitě by došlo na vulgární slova...
Začalo to tím,že jsem chtěl auto v plynu s klima do 50 litrů.Tam nabízeli renaulta/značka je nepodstatná věc/,tak že prý pro mě přijedou!Novým Rapidem 1.6D za 2h přijel pán a dovezl mě do Prahy.Auto inzerované ale klimu nemělo-nakonec uznali,že to byl "překlep".Další kusy,které nabízeli,byly buď předražené nebo nebyly v LPG nebo neměly klimu.Nakonec jsem chytil poslední bus do Varů a byl rád,že jsem dorazil domů s celými ústy...
Husté zacházení a příšerný přístup /"Tak si něco vyber,ku va,dyť je tu 5tisíc aut!/ mě přesvědčilo,že do AAA už nikdy.
PS Nakonec jsem v Plzni sehnal prima udržovanou O Astru rv.2001 1.7dti po 1.majiteli za 35000kč.../za ty prachy neber to/.

Re: Opel Astra G r.v.1999
Autor: jozef rudinsky (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2015 05:42

astra combi,vubec netopí,motor zahřatý,v kabine zima co s tím?dik



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **     **  **     **  **    ** 
 ***   **  **     **  ***   ***  **     **  ***   ** 
 ****  **  **     **  **** ****  **     **  ****  ** 
 ** ** **  **     **  ** *** **  *********  ** ** ** 
 **  ****   **   **   **     **  **     **  **  **** 
 **   ***    ** **    **     **  **     **  **   *** 
 **    **     ***     **     **  **     **  **    ** 
Powered by Phorum.