www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Martina (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 10:33

Milí odborníci ;-),
koupila jsem Opel Astra F 1,6 16V kombi a objevila takový "drobný" problém. Nejde zamknout palivová nádrž, mělo by to fungovat přes centrál, ale nefunguje :-( Co s tím mohu udělat? Při současných cenách benzínu se mi nechce nechávat nádrž volně přístupnou zlodějům... A předem upozorňuji, nejsem technický talent.

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Honzaa (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 10:36

Ty nemáš samostatně uzamykatelné víčko???

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Martina (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 10:48

Ne, bohužel ne. Je tam jen takové jednoduché neuzamykatelné. Dá se někde uzamykatelné, které by tam pasovalo, sehnat?

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Honzaa (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 10:53

Podle mě se dá určitě sehnat uzamykatelné víčko nádrže. Třeba i přímo v Oplu, když by bylo nejhůř.
Sice nejsem odborník, ale podle mýho to budou mít i v nějakejch obchodech s dílama. Možná auto Kelly.

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 15:04

Honza:Já mám taky nádrž jen na centrál, u vectry jsem to měl taky. Ty tam máš víčko na klíček?? Zdeněk

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 15:51

Já mám víčko na klíček, Astra F 2001

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: fukín (IP zapsáno)
Datum: 15.08.2005 19:28

Astra F má přece centrál a tak má jenom víčko bez klíčku,ale na jednom autě mně ten motorek u nádrže odešel a hned v prvních autodílech mně ho do druhého dne za cca 210,-kč objednali.

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Pepa (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 13:20

Mám víčko na klíček, takto jsem to už koupil,kliček je stejný jako od zapalování.

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: fukín (IP zapsáno)
Datum: 16.08.2005 19:10

Mám dvě naftový eFka a na žádným jsem zamykání neměl,buď je to teda závislý na roku výroby a nebo na provedení luxusu. Podle mých zkušeností,zamykání pomůže akorát tak na malýho příležitostnýho zlodějíčka. Profík,který se nedostane do nádrže vrchem,většinou zátku vytrhnou-dalším řešením je prorazit nádrž spodem a palivo odchytit do vany(když není výpustný šroub). Nějakým extra zamykáním si prostě holt moc nepomůžem.

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 18:09

IMHO všechny Astry, co měly originál centrál měly i zámek na nádrž. Je ale i řada Aster, co maj centrál montovaný dodatečně, a tam jsou zamykací víčka jen výjímečně.
Já mám dodatečně montovaný originální centrál, t.j. i s ovládáním nádrže a kufru. Pokud by někdo víčko na klíč chtěl, válí se mi tu (ale asi by stejně musel nechat udělat vložku - mít to na jiný klíč by byla pakárna..

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Aleš (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2005 09:28

Mám Astru 1996. Když jsem víčko nechal ho po tankování na střeše, zavřel jsem jen dvířka a za jízdy ztratil:-), tak jsem si koupil nové asi za 300Kč. Ptali se mě, jestli mám centrál, z čeho usuzuju, že je možné mít i víčko zamykatelné. Buď opravit centrál, nebo víčko se zámkem. Kolem aut chodí děti a různí "lidi" často rádi do nádrží i něco přihodí (to sice platí hlavně pro motorky, ale volně přístupnou nádrž bych ani u auta rozhodně nenechal).

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Martina (IP zapsáno)
Datum: 18.08.2005 13:50

Oprava se zadařila, byla to jen hloupůstka. Posunutá nějaká manžeta, která bránila "vyjíždění" té západky. V servisu to rozšroubovali, manžetu posunuli a vida, ono už to funguje... Každopádně všem díky za rady. :-)

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: fukín (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2005 04:21

S tím centrálem a zámkem na nádrži je to snad naopak,ne? Když nebudu mít centrál,tak snad musím nějak tu nádrž zamknout.
Vím totiž,že obě moje Astry měly originál centrál a mám na obou obyčejné víčko. Jedna byla předváděcí v autosalonu a druhou mám po prvním majiteli koupenou v Praze. Ten člověk,aby ušetřil,tak nenechal dát na auto,nic,co není standart-nebylo tam rádio,obyč.palubka,žádné servo,ale centrál tam byl v roce 95 automaticky,to prý neukecal.

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2005 12:28

Ve které Astře byl centrál záleželo na modelu a zemi, ve které se prodávala. Já mám taky 1995 a centrál v ní nebyl, nechal jsem ho dodělávat. Mám tam originál, právě při jeho schánění a montáži jsem centrály na Astrách celkem studoval :-).
Ale ve všech Astrách, kde byl centrál už z fabriky, ovládal i nádrž a bylo jen obyč. víčko bez zámku.
Podobné je to třeba se zadními opěrkami - v některých zemích (včetně ČR) byly od určitého roku povinné a musel je mít každý vůz schválený do prodeje, t.j. i v 'žebrácké' výbavě, zatímco v jiných zemích nemusela mít opěrky ani vybavená Astra s klimou... dovoz ojetin v tom pak dělá zmatek :-).

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: fukín (IP zapsáno)
Datum: 19.08.2005 13:09

Proto právě jsem se ozval v návaznosti na tvůj příspěvek ze 17.8.,tím se vlastně uzavřelo,že ,kde byl centrál origo,nebude až na vyjímky zamykací víčko. Ale není to důležité,je to jen prkotina.

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Bery (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 18:09

Mám Astru Classic r.v.2000,koupená u nás s orig.centrálem z výroby a také nemám zamykání nádrže. Žadný servomotorek tak není a víčko není se zámkem. Takže nevím,co s tím prováděli-jsem 2 majitel

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 18:57

To není vidět, zamkni a s citem zkus otevřít kryt nádrže..

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Radlik (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2014 21:09

Zdravim,koupil jsem astru a po prijezdu domu,zamknuti auta a kontroly uzamceni dveri,jsem zjistil,ze tam tu zapadku na uzamceni vika nemam 😢.Da se to nejak opravit nebo koupit cely ten zamykaci bazmek?

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2014 23:45

Ten plastovy kousek, ktery drzi vicko v zavrene poloze, nebo ten kolicek, ktery vicko zajistuje? Ten totiz nemusi byt videt, kdyz ho servo nevysune. Kouknout pod calouneni v kufru, jestli je servo pritomno.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Nefunkční zamykaní palivové nádrže
Autor: Radlik (IP zapsáno)
Datum: 04.11.2014 19:05

Ten kolicek co zajistuje viko.Mrknu pod calouneni a dam vedet.Zatim diky moc

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **   ******    **     **  **      **  **    ** 
 **  **  **  **    **   **     **  **  **  **  **   **  
 **  **  **  **         **     **  **  **  **  **  **   
 **  **  **  **   ****  **     **  **  **  **  *****    
 **  **  **  **    **   **     **  **  **  **  **  **   
 **  **  **  **    **   **     **  **  **  **  **   **  
  ***  ***    ******     *******    ***  ***   **    ** 
Powered by Phorum.