www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2008 22:11

To honza to je mi fakt novinka? To jsem opravdu nevěděl, že Poláci byly tak pozadu?! To mi jako cheš tvrdit, že vyráběli starý a novější typ kastle v jedné fabrice?

Jinak ty fotky interiru vozu a motoru fakt napový více - jinak je to jen odhadování.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2008 22:14

To Gizmo:

Dle mého soudu paní myslela "starší" kastlí model F. Novější kastlí model G.
Proto jsem jí to taky takhle napsal.

Jinak je jasný, že v roce 94 byl facelift F-ka.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Honza (25.12.2008 22:17)

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2008 22:17

Aha tak to jsem opravdu špatně pochopil já myslel typ F (starý typ r.v. do 94 nový typ s novou maskou) JJ pak to jo.

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: rebelka (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2008 17:26

Ahojky.typ motoru je X16SZR.
již výše jsem uváděla,že jde o Astru F.Omlouvám se za můj výraz 'stará' kastle,myslím tím tu starší hranatější.Auto je bez klimy,má v elektrice okýnka a zrcátka.Co se týká techn.stavu auta,moc tomu nerozumím,proto byl u koupi automechanik,kteří říkal že za ty peníze je to auto dobré.já těžko odhadnu zda ano či ne,Interiér vozu je velmi pěkný,čistý a udržovaný,dá se říct že na 8let staré auto až nečekaně :-)
Až se mi vrátí autíčko z cest,tak dodám fota,abyste mohli posoudit.ale co jsme koukali po inz,tak modely kolem roku 2000-2001 se nejčastěji pohybovali kolem 90 tis,a stav tachometru byl většinou přes 100tis.Samozřejmě stav tachometru je v dnešní době 'přetáčení'dost neprůkazný.
Díky za vaše rady.
Zuzka

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: rebelka (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2008 18:07

Ještě dodateček :-)
Auto je r.výr 2000,ale v provozu od 10/2000,takže skoro až od r.01 :-)

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2008 20:01

Těším se na jeho fotky! Ale popravdě raději jste si mšla koupit G model (za ty peníze je to lepší i když záleží na vkusu! I mě se líbí Fko více)thumbs down

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: rebelka (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2008 20:32

Zítra mi přifrčí,tak jesli se v neděli stihnu vrátit od koníka nějak rozumně tak sem hned večer šoupnu fotky.v TP má psanou světle hnědou barvu,dle mého barevného vidění je to zlatáeye popping smiley
Je to fešák,tak doufám že nás nezklame a bude stejně dobře sloužit.Zítra ho čeká 350km,tak uvidíme jak mu to pošlapespinning smiley sticking its tongue out

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2008 18:53

no jo, ono se eFko nad r97 nevyplati kupovat, jednak jsou dost predrazene, jednak jsou skoro bez vybavy, a ta polska kvalita nestoji za nic. Ale docela se divim ze je v nem X16SZR, ten se daval snad jen do r98, Polaci tam davali 16V - X16XEL. A ty najete kilometry by se docela daly uverit, znamy ma taky 01 [kadett.hustej.net] a ma najeto necelych 50tis. Ale tak co, hlavne ze je po technicke strance ok, nebude to sice zaden trhac asfaltu, ale sluzbu urcite splni smileys with beer tak at slouzi !! drinking smiley

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2008 08:53

Opel Astra F Classic se vyráběly v Polsku od 1/98 do 8/02
s motory: 1,4 44kw, 1,6 55kw a 1,6 74 kw.
Dle dlouhodobého testu a recense odborných auto časopisů:
AutoBild, MotorSport a Autotip z roku 2000, byl tento vůz
hodnocen velmi kladně, při dlouhodobém testu bez jakékoliv
větší závady. Pouze drobné závady, jako žárovky a pod.V roce
2001 se u nás prodávali nové AF.Classic HB 5dv.za tyto ceny:
1,4 GL 44kw 284 900 kč.
1,6 GL 55kw 304 900 kč. Všechny tyto ceny byly uvedeny bez
1,6 GLS 55kw 344 900 kč. Airbagů, ABS a autoradia
1,6 GLS 74kw 364 900 kč.
Je pravda, že Astra G je na vyšší technické úrovni.ale velmi
záleží na tom v jakém bude technickém stavu za stejné peníze.

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2008 12:40

Dodatek: AF Classic Caravan stála v roce 2000.
AF classic Caravan 1,6 55KW X16SZR GL 384 900kč
AF Classic Caravan 1,6 55kw X16SZR GLS 424 900kč
Že to bylo také bez příplatkové výbavy,je vidět i z foto
Lukina. Bez Airbegů, ABS a bez elektr.stahování oken.
Výbava GL proti GLS navíc ještě neměla,
centrální zamykání,otáčkoměr,přední mlhovky,
nárazníky v barvě karoserie,posilovač řízení,skla
tónovaná a seřiditelné sedadlo u řidiče,klimatizace
nebyla vůbec,ani v příplatkové nabídce obou verzí.

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: rebelka (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2008 15:18

Díky,potěšil jsi mě.Nepotřebuju auto na trhání asfaltu,ale jako opečovávaného drahouška který mě bude spolehlivě přibližovat,a na astřičku jsem slyšela samou chválu..Mě se v ní jezdí super,sedačky super pohodlné,řízení jednoduché,jelokož jsem předtím jezdila Fofrmanem,velmi oceňuju u astřičky posilovač řízenísmoking smiley
Za ty peníze nebyla určitě předražená,všichni známí se shodli že je to voňavkaspinning smiley sticking its tongue out
Hned jak jí nafotím tak přidám fotothumbs down

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: rebelka (IP zapsáno)
Datum: 31.12.2008 15:18

smileys with beer



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil rebelka (31.12.2008 15:20)

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Tlovcin (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2009 16:50

Ahoj chtel bych si koupit Astru G..na co mam davat pozor pri koupi, kdyz bude mit najeto kolem 100000 kilometru..dik za odpovedi

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2009 18:28

[www.astra-g.cz]

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Kychot (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2009 12:23

Můj příspěvek k tématu byl trochu ukecanější a server ho nechtěl sežrat, tak jsem ho dal na [cs.wikiversity.org] - Opel/Kychot/Astra Classic 1.4/Zkušenosti.

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 30.08.2009 12:38

neplatí toprorezivění náhodou jen a pouze na prvního majitele a kompletně vypsanou servisní knížku?


Tak o tom slyším poprvé že by poláci měli zesílenou nápravu, osobně poláka nebrat! katastofálně rezavý! Já mám poctivýho "němce" z 95r a naprosto bez probémů s korozí! Soused má 98 poláka a je na odpis - a takových případů znám mraky.

Kychot :"když pršelo a já otevřel vzadu kufr, tak mi na hlavu vyteklo ze dveří půl kýble vody (kdoví, kde se bere)"

No stačí pročistit odtokové díry na spodu dveří a je to v pohodě a nestát na boku auta ale uprostřed dveří smiling bouncing smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Tereza (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2009 11:24

Ahoj, máte někdo zkušenost s Astrou H? Právě jsem koupila Háčko, provoz 1/2006, takže výroba 2005 s dost nezvyklym motorem - 1.3 diesel, 66 kW, což nikdo nemá, tak by mě zajímalo jak mi tohle autíčko bude sloužit.

Díky všem!

Re: Osobní zkušenosti s astrou-aneb na co dát pozor
Autor: Kleofáš (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2009 10:40

Já koupil asi před 3 týdny Astru F Kombo 10/97,najeto cca 157 300 km. Motor X16SZR 1.6 8V.Byla v docela ucházejícím stavu,lehká koroze na pár místech, vyhrkané silenbloky.Navíc přidáno nové čelní sklo.Verze výbavy nezjištěna,ale mám 2*Airbeg,klima,přídavné mlhovky,pevná střecha,okna+zrcátka manuál.
Jsem moc spokojen,přesedl jsem ze Š 105.Prostor neuvěřitelný a to je oproti škodovce jen o cca 12 cm delší a 10 cm širší.Nutné opravy vyšly na 5000 Kč+100 Kč víčko nádrže (vrakáč)+714 Kč CarPass (kod k radiu-neznal jsem tyto sránky) angry smiley a něco odložím na opravu odporů ventilátorů a klimy.
Astra šlape jako hodinky,není divoká 55 kW ale jede,prostě pohoda.Milé překvapení z tohoto autíčka thumbs down.
Před koupí jsem se byl podívat na jinou Astru F a ta měla nějaké jiné sedadla (vysoké boky sedáku vyztužené drátem) thumbs up,to mně trošku odrazovalo od koupě,ale v této jsou normálnísmiling bouncing smiley.

Re: Osobní zkušenosti s Vectrou-aneb na co dát pozor
Autor: Jana1116 (IP zapsáno)
Datum: 21.08.2012 09:16

Pěkný souhrn informací najdeš <a href="http://www.opel-astra.sk">tady</a> určitě tam je i odpověˇ, kterou hledáš... stačí si to troche projet smiling smiley

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **   *******   **    **  **    ** 
 **         **   **   **     **   **  **    **  **  
 **          ** **           **    ****      ****   
 ******       ***      *******      **        **    
 **          ** **           **     **        **    
 **         **   **   **     **     **        **    
 ********  **     **   *******      **        **    
Powered by Phorum.