www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Auta za malo nebo hodne?
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 09:09

Vim, ze to neni technickej dotaz, ale v debate se to jaksi behem peti minut smiling smiley)

Pro Opelacke znalce: Narazil jsem na toto

Opel Calibra 2.5 V6, r.v. 97, komplet v el. (klasika), klima, elektrony, zkratka krome kuze maximalka. Chteji za ni 140 tisic.

A ted tohle: Opel Vectra 2.5 V6, r.v. 96, (vybava to same, navic automat), a chteji za ni 99 tisic. Otazka je - proc je Calibra de drazzsi???

Je to skutecne cenamy trhnu, nebo je to proste jen snaha rejzovat?

Re: Auta za malo nebo hodne?
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 11:15

Calibra je jiná třída než Vectra, je to auto pro fajnšmekry byť je koncepčně shodné s Vectrou. Caliber je oproti Vectrám relativně málo a asi proto je i vyšší cena. Navíc je to jeden z posledních modelů v plné výbavě, takže majitel třeba zariskoval a zkouší tam dát víc, protože věří, že dřív nebo později se najde někdo, kdo zjistí, že bez Calibry život nemá smysl.
To Vectra z 96 by už měla být typ B, protže A-čková se vyráběla do podzimu 95 (jednu z těch posledních mám doma ;-)), a ta se asi vzhledem j velkému obsahu motoru drží při zemi, přecejen je to spíše rodinné auto než sporťák. Já bych z ekonomických důvodů po 2,5 V6 taky nešáhl, ale jinak po něm velmi toužím. Takhle uvažuje většina lidí, proto jsou auta s velkými motory v bazarech levnější.
Toť můj názor.

Re: Auta za malo nebo hodne?
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 13:12

Souhlasím tak trochu s Davidem. Nehledě na to, že si myslím, že ta Calibra bude 6ti kvalt a čtyřkolka k tomu. Což je pro fanjšmekra určitě lepší než automat a asi dvoukolka.

Re: Auta za malo nebo hodne?
Autor: Tori (IP zapsáno)
Datum: 18.05.2005 18:25

Tahle Cali bude dvoukolka s TC a pětistupňovou převodovkou, nebo automat. Čtyřkola se k tomuto motoru nedodávala a 6ti kvalt mělo jen turbo. Cena není vše a rozhoduje především stav. Můžeš sehnat velmi levnou Cali, stejně jako Vectru, většinou má nízká cena svůj důvod. Sami si přiznejme, zda bychom své auto prodávali pod cenou bez důvodu. Mimochodem tahle Calibra pokud by byla v perfektním stavu, býval můj sen, jenže teď koukám spíš po motorce.

Re: Auta za malo nebo hodne?
Autor: ybrc (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 04:45

u Calibry platí že jméno dělá cenu a dá se i pěkná vražda koupit nechutně draho



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **        **  ********  **     ** 
 ***   **  **     **        **  **        ***   *** 
 ****  **  **     **        **  **        **** **** 
 ** ** **  **     **        **  ******    ** *** ** 
 **  ****   **   **   **    **  **        **     ** 
 **   ***    ** **    **    **  **        **     ** 
 **    **     ***      ******   **        **     ** 
Powered by Phorum.