www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Kadett nebo Astra?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 15:46

Zajímal by mě jestli je velký rozdíl mezi astrou a kadettem - jde mi o jízdní vlastnosti. Plánuju pořídit jiné auto a rozhoduju se jestli sehnat nějakého z posledních vyráběných kadetů nebo jestli se vypatí raději přišetřit na astru.
Ctěl bych 1,6.

Re: Kadett nebo Astra?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 16:12

hlavně ne 1,6 16V. já ho mám a už nikdy více...astra f combi 95

Re: Kadett nebo Astra?
Autor: Nery (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 19:34

Mám Astru f 95 combi a jsem náramně spokojený.(až na drobnosti)

Re: Kadett nebo Astra?
Autor: Pavell (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 19:37

Jednožnačně Astra

Re: Kadett nebo Astra?
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 19:52

já jsem taky spokojený, protože jsem udělal celý motor. na 10000 km to spolklo 3 - 4 litry oleje a zátah taky nic moc, ale to je o 1,6 16V dost známý. to jsem před lety moc něvěděl, ačkoli jsem měl vectru A 1,6 a s tou jsem byl nade vše spokojen. tak jsem si říkal že astrou s tímto motorem nic nezkazím, ale ouha!!! teď mám spotřebu oleje asi 0,2l na 10000 km a spotřeba benzínu šla taky dost dolu, ale za cenu cca 35000kč. mám astru skoro 5 let a jinak je vše v pořádku, jen obvyklé provozní záležitosti, leju do toho plnou syntetiku a nemám jedinou výtku. motor má už najeto 350000 km, neříkám, že to není znát, ale chodí jako hodinky a na dálnici se rád nechá pokoušet ke 190 km/h.

Re: Kadett nebo Astra?
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2005 20:28

jízdní vlastnosti posledních Kadettů a Aster F jsou téměř stejné, až totožné. Mají shodnou podvozkovou plošinu, podobné nápravy, stejný systém uložení náprav a komponentů náprav. Takže pokud ti nejde o estetickou stránku, je jedno jestli budeš mít Kadett 1.6i, nebo Astru 1.6i. Měl jsem oba tyto vozy (Kadett 1991, Astra 1996) a v jízdních vlastnostech nebyl rozdíl. Motoricky taky stejné, protože C16NZ Kadetta a X16SZR mají shodný výkon 55kW a podobný průběh krouťáku, Kadett měl nepatrně lepší odpich, protože byl o 100kg lehčí.

Re: Kadett nebo Astra?
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 20.05.2005 05:47

plně souhlasím s optimitem, ještě bych doplnil korozy, první astry hnijou úplně stejně jako poslední kadett, jen u kadetta se musí dávat pozor aby nebylo vyhnilé uložení ramen přední nápravy v podlaze, u astry se to nestává protože má ramena na pomocném rámu



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **     **  ********   ******  
 **     **  ***   ***   **   **      **     **    ** 
 **     **  **** ****    ** **       **     **       
 ********   ** *** **     ***        **     **       
 **         **     **    ** **       **     **       
 **         **     **   **   **      **     **    ** 
 **         **     **  **     **     **      ******  
Powered by Phorum.