www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: George (IP zapsáno)
Datum: 17.04.2005 21:34

Me se u motoru C14NZ zapina chvili pred 100°C a vypina kolem 96°C.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2005 09:51

Mám stejnou zkušenost jako třeba George. Více mne znepokojuje, že teplota rychle stoupá, třeba při delším stání v koloně, nebo na křižovatce.
Je možné, že je chladič zanesen a je třeba ho vyčistit? Máte někdo podobné zkušenosti? Díky.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Demure (IP zapsáno)
Datum: 18.04.2005 10:07

Mě spíná když ho proklemuju v motoru přímo na chladiči, jinak se nesepne :-) Nevim proč. Zrovna to od soboty řešim...

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: kizina (IP zapsáno)
Datum: 19.04.2005 07:52

Nejdříve mi teplota vystoupá hodně rychle na nějaký 90 st.
Potom se rychlost jejího stoupání zpomalí,ale teplota se stále zvyšuje.
Při cca 97-98 st.C sepne ventilátor.po jeho sepnutí je krásně cítit jak teplota vody v chladiči klesá.(na chladiči se nechá udržet ruka).
Tak to je asi vše........


Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: kevin (IP zapsáno)
Datum: 29.04.2005 19:46

Tak mě ventilátor spíná když ho sám zapnu:-) mám ho radši udělanej na ruční vypínač,je to prej radši lepší,protože ho zapínám mnohem dřív motory prej na to trpí jako blázen vysoká teplota jim nedělá dobře.Hlavně jsem z Prahy a tady popojíždíte na každém rohu a když je venku třeba třícet stupnů to je pak hustý.A když jsem to měl normálně tak mě v zácpě spínál snad každé dvě minuty,samozřejmě ve vedrech mám 1.8i 82kw.a dával jsem tam chladič s diesla je asi o 15čísel větší a je to znát.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 02.05.2005 11:49

Mne spíná na X16XEL na 103 stupních alespon mne tuto teplotu udává diagnostika a vypíná někde 95

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: feko (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2005 05:15

Kde prosim te mam tu valkou pojistku hleat ?
Dik

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2005 17:11

U Astry G jsou velké pojistky umístěny v motorovém prostoru napravo (Až vzadu - podlouhlá černá krabička vedle horního uchycení předního tlumiče pérování)

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: BYGBOY (IP zapsáno)
Datum: 17.08.2005 07:45

tak nevím nevím?ještě se mi totiž nestalo,že by mi vůbec sepnul........??jen doufám,že vůbec běží!jirkaaa napsal:

> Mno, nevím kolik je to stupňů ale ventilátor mi spíná až když
> je ručička blízko červenýho sad smiley

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Bery (IP zapsáno)
Datum: 23.08.2005 18:11

Jo to je v pohodě asi to tak má být.Všechny astry co jsem měl/3 kusy/, mi sepínaly jako Tobě!!

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Marek. (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2005 12:19

Mám C16NZ a mě spíná, když mám ručku teploměru na posledním bílém dílku před červeným. Právě jsem se vrátil z Chorvatska a tam jsem to prověřil ve dvouhodinové zácpě v kopci při venkovní teplotě cca. 33 °C. Kadett se v pohodě uchladil. Horší to bylo s Mercedesama a BMW - během 10-ti km tam bylo u kraje s loužičkou pod autem 5 Mercedesů, 4 BMW, 2 Citroeny a 1 Felicie. Ani jeden Opel..:-)


Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2005 12:24

Mezi poslední bílou a červenou čárkou. Teď jsem se vrátil z HR, kde jsem se posunoval 1,5h v koloně a v pohodě ...



------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: patipattinnen (IP zapsáno)
Datum: 25.08.2005 17:25

Tak to ste me teda uklidnili, mam 1,7D a mam stejny problem, uz dva roky se bojim ze je Astricka nemocna, uz sem ji chtel skoro vymenit, ale podle toho co se tady pise je to asi normalka, sem si oddechnul, dik...........

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: vlado (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 08:02

Kdysi jsem četl,že v chladícím okruhu je tlak 0,1 - 0,2 atm (po staru). Jedna desetina atm. posunuje bod varu o 10 st. C, to je na 110st. C. Z toho plyne,že termostat by měl sepnout někde v rozmezí 100 - 105st.C.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2005 13:55

Stejne se mi nelibi, jak ta rucicka tam sebou mrska, u OCTAVIA mi sedi na 90 at delam co delam(teda jen kdyz je venku 30 a stojim v kolone, tak se na 95).

Je mozny ze mam vadny termostat, kdyz mi na ASTRE se hybe mezi 90-100?

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: jiml (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2005 17:16

Výkon motoru je přímo závislý na jeho teplotě. S tím úzce souvisí spotřeba paliva a opotřebení motoru. Ideální provozní podmínky motorů Opel jsou při teplotě chladící kapaliny něco málo přes 100°C. Spíná-li ventilátor chladiče při 110°C, tak je to v naprostém pořádku. Asi nemusím hovořit o Pražských dopravních zácpách v tomto počasí. Ručička teploměru mojí Astry, by s největší pravděpodobností "škodovkáři" přivodila srdeční příhodu. U Opela je to "ready". Je třeba si uvědomit, že si nevaříme vodu na kafe, ale že náš motor je v podstatě "papiňák".

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Dal (IP zapsáno)
Datum: 09.09.2005 20:23

Tak ja nevim, ale mam anglickou Astru {Vauxhall} a kdyby mi to spinalo pri 110 stupnich tak si dam fakt to kafe..:} Je to ciselne celkem pekne oznacene, vent. mi spina pri 96 st a vypina pri 92.. podle navodu by se mela rucicka v normalnim provozu pohybovat mezi 90 - 100 st, 110 st uz je cervene peklicko..

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2005 19:47

A co mas za motor? Ja mam X16SZ a mne to proste funguje tak jak vetsine, spina to az kdyz se to prehoupne nad stovku, asi to tak ma byt.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: mirek (IP zapsáno)
Datum: 07.12.2005 15:24

Zdravím, dal jsem si před chladič papírovou desku(mám přikrytej celej chladič) z důvodu toho, že mám zřejmě vadný termostat. Po 40 min jízdy, nestoupne ručička teploměru výš než do poloviny. To je dívné, ne? Že by vadné čidlo teploty? Je to to čidlo, co je z boku v chladiči? Díky.

Re: Kdy vám spíná ventilátor na chladiči
Autor: sepavel (IP zapsáno)
Datum: 09.12.2005 09:56

Já mám Astru F Caravan c16nz, a zatim jsem ještě nikdy neviděl ručičku teploměru nad polovinou. Považuju to za normální stav, asi je špatně usazená ručička, protože i ukazatel benzínu mi lže. Pučička benzinu se ani nezvedne a v nádrži mi vždy zbývá asi 10l benzínu.

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  ********  **     ** 
 **     **  **     **  ***   ***     **     ***   *** 
 **     **  **     **  **** ****     **     **** **** 
 **     **  **     **  ** *** **     **     ** *** ** 
  **   **    **   **   **     **     **     **     ** 
   ** **      ** **    **     **     **     **     ** 
    ***        ***     **     **     **     **     ** 
Powered by Phorum.