www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Co s sebou na dovolenou?
Autor: Jakub (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2005 06:34

S tim potkavanim je to jak rika Standa.... Neni mnoho motoru, ktere se nepotkaji. De facto vlastne zadne a pokud se nejaky nepotka, je to ciste nahoda - ovsem tato nahoda vseobecne plati u motoru Opel C20NE - protoze je proste dobre udelanej. Nerekl bych, se to je schvalne, ale je to velka vyhoda a velky plus, ktery ukazal az cas.
Udajne to same plati i u 1.4ky, ale tim uz si tak jistej nejsem.

Re: Co s sebou na dovolenou?
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2005 17:22

To: Georgeeno, C16NZ se opravdu nepotká, pumpa se ti asi nepovotočí, ale mě se např. ulomil ten šroub napínací kladky a ještě jsem chvílu startoval a divil se proč to nechce chytit. :-)
Nakonec jsem vyměnil šroub, nastavil řemen na rysky a jel jsem.
Řemen by tě měl stát cca do 1000 korun.A pokud jseš trochu zručnej tak to zvládneš. A natož podle vrabiho návodu!!! :-)

Re: Co s sebou na dovolenou?
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2005 17:39

To Mišut: Už jsem v kontaktu s Vrabim. Zatím řemen u nás v obchodě neměli, ale půjdu do toho. Jistota před dovolenou je jistota. Díky všem

Re: Co s sebou na dovolenou?
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 11:13

Z vlstní zkušenosti vím, že vždy potřebuju to, co s sebou zrovna nemám ...

Re: Co s sebou na dovolenou?
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 19:41

Astry jsou natolik běžný a natolik levný auta, že bych to neřešil. V Chorvatsku, na ostrově (!) mi před dvěma lety umřel startér. Anžto jesm nechtěl absolvovat roztlačování na trajektu apod. odvezl jsem ji do nejbližší vesnice, kde byl jakýsi garážservis. Do druhého dne tam byl funkční startér (netuším zda repase, vrakáč nebo druhovýroba), v každém případě fungoval bezproblémově až do smrti daného vozidla. Jediný problém byl, že v tý garáži nebrali karty :-) , taxem musel do nejbližšího městečka k bankomatu, vše i s prací v přepočtu pod 4 tis Kč.
U služební felicie (zaplaťpánbů už ji nemáme, jezdit s ní byl trest) mi 14 dní po pravidelné prohlídce ve značkovém servisu Škoda při cestě do Belgie v Německu upad vejfuk. Po dojetí do Antwerp (rychlostí umírající škodovky, ale e zvukem Porshe) jsem požádal místní sekretářku, ať ho někde sežene. Našla servis pár set metrů odtamtud, ráno jsme auto přivezli a po obědě bylo hotové, cena 140Euro, karty brali...
Myslím, že pokud má auto nejaký základní servis, že nemá smysl s sebou tahat hafo dílů - ani oprava v zahraničí (nejedná - li se o generálku celého vozu) není dneska zásadní problém.

Re: Co s sebou na dovolenou?
Autor: Cacio (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 08:19

Neuvěřitelné, žasnu, že někteří z nás jsou schopni odjet na dovolenou k moři a vůbec netuší, v jakém stavu mají své auto.

Rozvodový řemen (RR):
Zlaté pravidlo RR zní: Neznám-li počet ujetých km na RR, měním. Vždy se mění všechny kladky. Na Astra F jsou plastové a dimenzovány jsou na životnost RR.
Z rizika, že mi rupne v plném provozu na dálnici v nejrychlejším pruhu při stoupání, mi běhá mráz po zádech. Nemluvě o tom, že odstavené (porouchané) auto rakouská policie nechá bez milosti odtáhnout mimo dálnici za tučný poplatek, který převýší ceny výměny RR. Mimo dálnice jje to nej kupa starostí. Debaty na téma "snad se to nepotká" jsou mimo mísu.

Výfuk:
Stav výfuku u Astra F prozradí většinou poklepání. U Astry F obecně platí, že zkoroduje hlavně vevnitř.

Čepy řízení:
Čepy jsem si nechal zkontrolovat na STK za 150 CZK včetně seřízení předních světel. Špatné čepy vyměnit.

Brzdy:
Sundat kola z osy, kouknout na desky a na kotouče. Je-li málo "masa" na destičkách - měnit. Cena nových nechlazených kotoučů (1.6 8V) je o 1/3 vyšší než cena za utočení starých.

Filtry:
Vzduchový, pylový - prohlédnout, popřípadě vyměnit. O palivovovém už jsem tady psal, za dva roky mi sůl do něj vyžrala díru pod držákem. Benzím tekl potůčkem pod auto.

Olej:
No to je asi samozřejmost.

Tlumiče pérování:
Vyzkoušet pohoupat. Výsledek je ale stejně diskutabilní. Občas se stane, že testy tlumičů dělají zdarma u hypermarketů.

Termostat:
Máte-li podezření - vyměnit.

Klima:
Doplnění náplně stojí pár peněz. Teda, pokuď neuchází.

Pneumatiky.
Kontrola, stojí za to je nechat vyvážit. Limit na pnue v Rakousku je 3 mm.

Náhradní pneu:
Kontrola a dofouknout na max. tlak, který je na autě. Upustit se dá vždy.

Zbytek už je o náhodě.

Já osobně vozím povinnou výbavu, nářadí, drát, nejaký ten káblík, měřák na pneu a finanční rezervu.


Re: Co s sebou na dovolenou?
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 11:31

O dost podrobněji jsi zde rozepsal v podstatě totéž, co bylo mojí myšlenkou:
- Auto musí být rozumně servisováno, pak na jakoukoli cestu stačí povinná výbava, pár užitečných drobností jako vázací drát, elektrický drát, izolačka... a nějaká finanční rezerva (zpravidla mezinárodní platební karta, protože člověk nemůže tušit, kde se ato po*ere.
- Rozumným servisováním nemyslíme jen pravidelné návštěvy nějakého servisu - to nemusí stačit, jak jsem na vlastní kůži se služební Felicií poznal. Nejmenovanému značkovému Škoda servisu v Praze nestojí za to při výměně oleje kouknout pod auto, aby na první pohled poznali, že střední tlumič výfuku je fatálně schnilý a velmi krátce před smrtí:-(.
- Rozumným servisováním se myslí taky preventivní výměny (náplně, rozvody apod) po koupi auta, pokud není dostatečně známa jejich historie.

Re: Co s sebou na dovolenou?
Autor: Lucash (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2006 11:56

Za 3mesice pojedu cca 2.000km, takze taky diky vsem za tyto zajimave informace...
Georgeno: Co se tyce upadnuti vyfuku, doporucuju ti zkontrolovat, nebo radeji vymenit gumy na kterych vysi zadni vyfuk... Mne pred rokem jedna praskla a dnes uz na ni zase pozoruju praskliny... Joo a dratem ti to vubec nedoporucuju upevnovat... po par kilometrech by zase spadnul...

Re: Co s sebou na dovolenou?
Autor: Martin (IP zapsáno)
Datum: 28.04.2006 12:52

No chlapi, jak to tady ctu, tak neni lepsi vzit druhe pojizdne auto na prives a v pripade poruchy je jednoduse prohodit a jet vesele dal? Premyslejte o tom.. winking smiley

Re: Co s sebou na dovolenou?
Autor: bobous (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2007 20:18

Nebo si pujčit auto a jet snim na dovolenou grinning smiley

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    ********   **      **  ********   **     ** 
 **    **   **     **  **  **  **  **     **  ***   *** 
 **         **     **  **  **  **  **     **  **** **** 
 **   ****  ********   **  **  **  ********   ** *** ** 
 **    **   **         **  **  **  **     **  **     ** 
 **    **   **         **  **  **  **     **  **     ** 
  ******    **          ***  ***   ********   **     ** 
Powered by Phorum.