www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Prosím o radu při koupi Astry
Autor: medvydek (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2005 16:43

Čau,chystám se koupit v bazaru Opla Astru 1,7 TD r.v.:1996,ale všimli jsme si,že má levé přední kolo víc "vystrčené" než pravé.Jako kdyby byla celá náprava posunutá nalevo asi o 1cm.Nevím,jestli to bylo i na zadní nápravě.Ramena a uchycení tlumičů se zdálo v pořádku.Setkal se s tím už někdo?Je to normální?Nebo je to spíš po nějaké bouračce?
Jinak se mi to auto mooc líbilo,ale jestli je bourané tak nevím.Prosím poraďte mi.

A ještě jednu vadu na kráse to auto mělo.Klíč s čipem k imobilizéru byl celý rozlámaný.Prodavač říkal,že by se musel nechat udělat nový o Opela.Nevíte kolik by to stálo?Nebo kde by ho udělali co nejlevněj?Nechce se mi kvůli klíči rušit celý imobilizér.Díky za odpověď.



Opel Astra Caravan 1,6i X 16 SZ r.v.1994

Re: Prosím o radu při koupi Astry
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2005 16:55

Klíč na tuto astru Ti udělají skutečně jen v servisu Opel. Cena, be DO by se pohybovala kolem 1500,-. V běžném zámečnictví, kde dělají i čipové klíče, již na Tvůj rok klíč neudělají. Mně neudělali ani na Astru 2000 s tím, že klíče jsou již jiné.

Re: Prosím o radu při koupi Astry
Autor: Marten (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2005 17:33

S tim klíčem to bych souhlasil. Ale co se týče toho že jedno kolo je víc ven, na to bych si dával bacha, může to být jen rozhozená geometrie, což zas takovej problém neni, za pár peněz ti ji udělaj v každym servisu nebo na to můžeš i vlítnout sám. Ale pokud je to opravdu viditelný, tak je to hnutá náprava, a to už je docela problém, ve vyšších rychlostech nebo v krizovkách tě to může dost pozlobit, to auto prostě nesedí jak má. tak než ji koupíš nech si to pořádně proměřit. Marten

Re: Prosím o radu při koupi Astry
Autor: fee (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 10:42

ja bych do toho nešel, pokud to je takhle vidět.. raději mrkni po netu , vsude je aster spousta...

Re: Prosím o radu při koupi Astry
Autor: medvydek (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 17:14

Ale to by muselo být někde vidět kdyby byla posunutá celá náprava ne?Třeba na uchycení tlumičů nebo na ramenech.Kdyby se posunula celá náprava,tak by se tím pádem podle mě posunula i převodovka a i celý motor.A to by mělo být někde vidět ne?Hledal jsem s bratrem jestli někde uvidíme památku po nějaké bouračce,ale nikde nic.Jsem zmatený.Kolik by tak mohla udělat totálně rozhozená geometrie?Jsem amatér strojař - moc se v tom nevyznám,tak bych byl rád za každý váš názor.
Měl jsem se toho prodejce v autobazaru na to zeptat.Nebo jsem si měl aspoň natočit kola na rovno když jsem si toho všiml.Přiměřoval jsem to totiž od oka s mírně natočenýma kolamasad smiley(
Já jsem si říkal,že ta cena je nějaká nízkásad smiley



Opel Astra Caravan 1,6i X 16 SZ r.v.1994

Re: Prosím o radu při koupi Astry
Autor: Marten (IP zapsáno)
Datum: 29.05.2005 21:36

Pokud to dostalo ránu přímo na kolo tak to ani vidět nemusíš. Stačí fakt jenom blbě nabraná větší díra nebo obrubník - fakt se na ní radši vykašli.

Re: Prosím o radu při koupi Astry
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 09:32

nevím od kud jsi ale klíče s čipem dělají v Chrudimy v hypernově já mám astru z roku 12/95 model 96 a klíč mne udělaly v četně čipu na počkání za 1200Kč a co se týče tý astry jako takové nechod do ní já astru vybíral rok než jsem ji koupil. To není mobil aby jsi ho koupil za litr a pak ho za rok vyhodil pokud tedy nejsi milionář který neví co si roupama koupit hihi



Příspěvek upraven (30. 05. 2005 11:33)

Re: Prosím o radu při koupi Astry
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 09:52

Kašli na auto, který má viditelně něco důležitýho v nepořádku. Aster je fakt spousta. Zkus se podívat na slícování karoserie a na stopy po rovnání, barevné odlišnosti, jestli ještě něco takovýho najdeš, tak je to jasný. Ale já bych do toho nešel.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **    **   *******   **    **  **    ** 
 **     **  **   **   **     **  **   **   **   **  
 **     **  **  **    **         **  **    **  **   
 ********   *****     ********   *****     *****    
 **     **  **  **    **     **  **  **    **  **   
 **     **  **   **   **     **  **   **   **   **  
 ********   **    **   *******   **    **  **    ** 
Powered by Phorum.