www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Palivové čepadlo nespíná před startem
Autor: Andrreww (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 08:30

Mám takovej problém při zapnutí klíčku nezapne palivové čerpadlo a tím pádem auto nenastartuje až po manualním sepnutí relátka čerpadlo natlačí palivo a motor nastartuje a poté čerpadlo už běží.auto je kadet gsi motor C20NE.nevíte někdo kde je systémové čidlo tlaku??nebo kde je problém??

Re: Palivové čepadlo nespíná před startem
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.04.2005 08:40

U C20NE skutecne cerpadlo pri zapnuti klicku sepnout nema. Rozbehne se az pri samotnym startu. Nevim co myslis systemovym cidlem tlaku, ale tlak ve vstrikovaci soustave se nikde nemeri. Problem bych asi hledal v samotnym relatku, jelikoz je spinany primo z ECU.

Re: Palivové čepadlo nespíná před startem
Autor: Aleš (IP zapsáno)
Datum: 01.11.2007 11:54

Mám Kadetta C16NZ.Nespína mi palivové čerpadlo.To jsem vytáhl a zkontroloval pod napětím a funguje.Pojistky samozdřejmě také.Poté jsem se tady dočel, že to může být zaoxitované kontakty na relé, a nebo celé relé je špatné.Kontakty jsem očistil a i relé vyměnil a stále to nereaguje.Taky jsem to proklemoval na konektorech relé a to čerpadlo rozjede.Že by to bylo spínačkou?nebo čím?Prosím poraďte...

Re: Palivové čepadlo nespíná před startem
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2007 19:53

No to relé je spínáno impulsem z ECU(řídící jednotka), takže proměř ovládací kontakty které přivádí proud na cívku relé při startování a pokud tam nic není, je třeba hledat chybu dál po drátech k ECU jestli není něco zoxidováno tam.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **         **         **    **  **     ** 
    **     **    **   **    **   ***   **  **     ** 
    **     **    **   **    **   ****  **  **     ** 
    **     **    **   **    **   ** ** **  ********* 
    **     *********  *********  **  ****  **     ** 
    **           **         **   **   ***  **     ** 
    **           **         **   **    **  **     ** 
Powered by Phorum.