www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
nádrž
Autor: Roxor (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 13:01

Mam jeden problém. Potreboval by som zistiť akú veľú nádrž má Opel Astra classic I., motor X16SZR, výroba 8/2000. Na palubke mi síce ukazuje číslo pri plnom stave 50, ale po kontrolnom tankovaní mi vychádza 42 litrov.
Tankoval som ked mi ukazovala ručička 1/4 nádrže do plna.
Natankoval som 31,5 litra.
Čo po malom prepočte hodí cifru 10,5 litra = štvrť nádrže, krát 4 = 42 litrov

Vie niekto poradiť ?

Re: nádrž
Autor: optimit (IP zapsáno)
Datum: 30.05.2005 14:16

neřiď se příliš ručičkou palivoměru. Není totiž moc přesná. Mě funguje např. tak, že při plné se mi 70km ani nehne, pak sjede během 40km až na třičtvrtě, pak zas drží dlouho až do poloviny pak rychle padá až na čtvrt nádrže. Když mi začne svítit kontrolka palivoměru, mám tam ještě 10 litrů... Astra má obsah nádrže 52 litrů.

Re: nádrž
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 04:26

Ak tochceš vedieť presne vyjazdi celú nádrž a potom natankuj. Aby si došiel na benzímku voz zo sebou 5 litrov benzímu v bandaske. Vtedy to budeš vedieť presne.

Re: nádrž
Autor: Svaťa (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 05:13

U motorů s katalyzátorem se nedoporučuje vyjezdit nádrž do úplného vyčerpání ...

Re: nádrž
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2005 05:20

Ale pre ten jeden pokus snaď to neublíži

Re: nádrž
Autor: Vašek (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 09:23

Mám příručku pro astru I, píšou tam, že má nádrž na 52 litru a kombík na 50 litrů. Jinak mám obdobné zkušenosti. Při 50 km mám ručičku pořád na maximu, když začne svítit trvale kontrolka, tak mám ještě min. 8 litrů v nádrži.

Re: nádrž
Autor: vlado (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 13:52

Souhlas s kombíkem - 50 L.

Re: nádrž
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2005 15:15

Astra F X16SZ
Když natankuju do plna tak se mi taky ručička tak 50-60km ani nehne. Ale taky musím dodat, že je až za tou ryskou označující 50 litrů.
A než padne na 3/4 nádrže, tak na to ujedu i 250 km. Pak rychle padne na půlku, tam chvilku drží a pak fofrem dolů, těsně nad čevrvené( trošku ho líže) a tam zase drží. Na to ujedu i 150km.

Jednou mi už skoro ležela na zarážce, ale kontrolka se pořád nerozsvítila, ani neproblikla. A pak už jsem nevydržel s nervama a šel jsem natankovat.

Kontrolka mi funguje bo při každém startování se rozsvítí a pak zhasne.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ******          **        **  **    ** 
    **     **    **         **        **  **   **  
    **     **               **        **  **  **   
    **     **   ****        **        **  *****    
    **     **    **   **    **  **    **  **  **   
    **     **    **   **    **  **    **  **   **  
    **      ******     ******    ******   **    ** 
Powered by Phorum.