www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: nalej ňákej olej...
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 15.03.2007 18:14

Je to pravda, ze oznacenie 10W40 neznamena, ze sa jedna o polosyntetiku, ale znamena min teplotu v zime a max teplotu v lete, pri ktorych . Potom ale ako rozoznam polosyntetiku od syntetiky, ked si niekde v obchode kupujem olej. Na mineralnych olejoch je napisane, ze sa jedna o mineralny olej. Ale napriklad na tom Castrol Magnatec 10W-40 je napisane "olej na synteticke bazy". Ked som ho kupoval, tak som si nebol isty, ci sa jedna o syntetiku alebo polosyntetiku.

Skušenost
Autor: Jarek (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2007 19:56

zdravím máte někdo skušenost stímto olejem Mogul Racing 5W/40 ??jestli to mužu nalejt do kadetta 1.3 :-)

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 03.05.2007 21:08

To Jarek : Zalezi na tom, na co to jezdilo, ale ja osobne bych tenhle olej do staryho kadetta vubec nelil.
Myslim ze tenhle olej je pro kadetta do beznyho provozu naprosto zbytecnej.

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 31.05.2007 20:02

mám motor C14NZ, a asi před 14dny jsem do toho nalil Valvoline MaxLife 10W-40..Parádní olej! Auto mnohem líp jede, je i tišší..

Re: nalej ňákej olej...
Autor: popin kadet 1,6caravan (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2007 11:56

Nazdar jakej olej se dle Vás Osvědčil v Kadettu 1.6NZ rv.91 ? Mám tam ted 15W-40 MA6 mám dojem.... a žere ho ted při 7000KM cca 1Lsad smiley
Dík

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2007 12:01

No, jestli Te zere jenom litr na 7000 km, tak bud rad. I kdyz pokud to zere mineral, tak je ten motor hodne K.O. Teda pokud to netece nekdo kolem vany, rozdelovace, vika ventilu atd atd.
Ani se neopovazuj tam davat jakoukoliv polosyntetiku, zpravidla 10W-40. Kdyz uz, tak zkus koupit zase nejakej 15W-40, znacka je tady celkem nedulezita.

Re: nalej ňákej olej...
Autor: popin kadet 1,6caravan (IP zapsáno)
Datum: 28.06.2007 18:15

Děkuji za názor, Nevšiml jsem si, že by to teklo někde mimo... mám kaďáka krátce cca 5týdnů.Šoupl jsem do toho plyn a jezdím. Jen ta spotřeba oleje mě dostala... pár lidí mi tvrdilo že u Kadeta je to normální.Jiní zase že je to typem oleje.Takže dikas K.O. či O.ksmiling smiley dokud to jezdí je to super

Re: nalej ňákej olej...
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2007 14:56

Cus all

Chlapi poraďte mi.

V Penny marketu mají akci na olej 4L plus 1L zdarma a to celé za 399Kč!!

Je to Hekra Dynamic semisyn SAE 10W40 (API SJ/CF)

Bude to dobrý olej pro X17DTL??????





Mají tam ještě Hekra extra disel 15W40 5L za 300Kč

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  ********   **     **   ******  
 **     **   **   **   **     **   **   **   **    ** 
 **     **    ** **    **     **    ** **    **       
  ********     ***     ********      ***     **       
        **    ** **    **           ** **    **       
 **     **   **   **   **          **   **   **    ** 
  *******   **     **  **         **     **   ******  
Powered by Phorum.