www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Odvzdušnění topení
Autor: martin2 (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2007 12:49

čau..jak odvzdušnit topení v astře f? Prý trošku povolit nějaký mosazný šestihran, upustit a dotáhnout zpět. Ale našel jsem dva a nerad bych se spletl. Upřesní mě někdo, kde ho najdu? Zatím jsem ještě Lama, tak mě nezabijte. Nemůžu tím odvzdušněním nic zkazit že (tedy pokud ho neodšroubuju celý a nenechám vytéct vodusmiling smiley )?

Re: Odvzdušnění topení
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2007 12:59

Nic neodvzdusnuj, okruh se odvzdusni sam. A priste napis alepon co mas za motor, lamo..smiling smiley

Re: Odvzdušnění topení
Autor: martin2 (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2007 13:21

X17DTL:-). Jenomže mám problém v tom, že mě šplouchá voda za palubovkou. Aspoň jsem si toho všiml teď bez puštěného rádia:-). Hlavu a těsnění mám měněno a hadice jsou měkké, na vodu v oleji to nevypadá, problémy s teplotou nemám, voda se neztrácí, bublinky v chlazení nejsou a voda pod stěračemi taky ne.. takže co mám ještě vyzkoušet z toho, co se tu radí? Zbývá už jen odvzdušnění a jestli to nepomůže, tak to hodím do servisu. Co myslíš tím, že okruh se odvzdušní sám? Za jak dlouho? Při puštěném topení?

Re: Odvzdušnění topení
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2007 13:25

Aaaa ropak, tak od toho davam s dovolenim ruce pryc, vo tom nic nevim...smiling smiley

Re: Odvzdušnění topení
Autor: martin2 (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2007 13:32

Jo jo, ropák..nemůžu si přeci odpustit ten krásný zvuk dieselusmiling smiley..

Re: Odvzdušnění topení
Autor: martin2 (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2007 13:44

Tak zrovna čtu, že chladicí systém mého motoru by se měl odvzdušnit sám po zahřátí motoru..takže mu asi nemám pomáhat co:-)? S tou šplouchající vodou si připadám jak v akvárku..

Re: Odvzdušnění topení
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2007 14:02

Odvzdušní se sám - nikde nic nepovoluj :-)
tonda X17DTL

Re: Odvzdušnění topení
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2007 14:06

Pokud jsi měl vypuštěnovu vodu, tak při plně otevřeném topení se voda leje zpět, a následně se sám okruh ovzdušní po několika ujetých km. Pořád musíš nechat otevřené topení, pak zkontrolovat hladinu, případně dolít. pokud ti šplouchá voda , není nateklá deštová voda n atěch plastech pod stěračema.Můžou bejt ucpané odtokové cesty pro vodu, která se tam dostává. Měl jsme to samé, šplouchalo to a po odkrytí jsem tam měl jezírko

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Odvzdušnění topení
Autor: martin2 (IP zapsáno)
Datum: 21.02.2007 14:16

Chladící kapalina se vyměňovala..od té doby najeto cca 400 km, topení občas puštěné na půlku. Pod stěračemi na plastech je naprosté sucho, pod plastem jak je filtr, taktéž. Když vypnu motor, šplouchání přestane.. Když ho zapnu, běží volnoběh, nic neslyším..až po chvilce. Spíš to zní jako protékání vody v trubce.

Re: Odvzdušnění topení
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2007 21:04

Já teda nevím moc o nafťácích ale zkus ještě povolit čidlo teploty pro palubní teploměr motoru, nech vysyčet vzduch až poteče jen voda tak to dotáhni a uvidíš. Pozor na opaření rukou.

Re: Odvzdušnění topení
Autor: martin2 (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2007 22:43

Tak dnes venku teplo, jedu, samé kolony, ručička jde ke 100 a ventilátor nic, nespouští se. Takže po opravě se uvidí, jestli to šplouchání / proudění vody bylo způsobeno tímhle..asi jen čistě teoreticky..celá soustava se ohřívá, tudíž v tom proudí teplejší vodasmiling smiley..

Re: Odvzdušnění topení
Autor: martin2 (IP zapsáno)
Datum: 22.02.2007 22:45

No a jestli ne, tak holt radiátor je zarostlej..něco už pamatuje..

netopí to
Autor: Jan96 (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2016 11:45

Zdravím, mám prosbu.... Přestalo mi topit topení v Opelu Astře G motor 1.6 benzín, zapnu topení a prostě i když to dám na 4 tak fouká pouze studený vzduch. dá se to nějak ovzdušnit nebo je možný že by to mohl dělat termostat ?? kapalinu sem dolíval a nic. děkuji za rady smiling smiley

Re: Odvzdušnění topení
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.03.2016 13:19

Motor se ohreje, vozidlo s klimatizaci?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ******          **  **     **  **     ** 
 **        **    **         **   **   **    **   **  
 **        **               **    ** **      ** **   
 ******    **   ****        **     ***        ***    
 **        **    **   **    **    ** **      ** **   
 **        **    **   **    **   **   **    **   **  
 ********   ******     ******   **     **  **     ** 
Powered by Phorum.