www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Škubnutí,zbrždění za jízdy
Autor: Brčko (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2005 07:50

Ahoj,mám na vás dotaz.Včera jsem jel předpisových 130km/hod (3000ot/min) po dálnici z kopce,plyn jsem měl jen lehce přišlápnutý a ono to najednou škublo(asi to i doprovázel nějaký zvuk) a jako by se to zbrzdilo,otáčky vylétli na 5000ot/min a pak zase vše dobrý.Co to mohlo být?

Re: Škubnutí,zbrždění za jízdy
Autor: Brčko (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2005 07:50

Já jsem fakt skleroza,motor X16XEL

Re: Škubnutí,zbrždění za jízdy
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2005 12:45

No čoveče asi něco na spojce nebo Ti někde může haprovat vyvedenej hřídel z převodovky ke kolům (vylítl a zase zapadl) Proto rána, pocit poklesu tahu a zvýšené točky.

Re: Škubnutí,zbrždění za jízdy
Autor: Brčko (IP zapsáno)
Datum: 16.06.2005 13:00

David:myslím,že jsi na to asi kápnul.Nedávno spojka a převodovka rozdělaný.Myslíš že se to bude opakovat,nedo hrozí něco mému autíku?

Re: Škubnutí,zbrždění za jízdy
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2005 06:29

No nemám představu. Zkontroluj ty hnací hřídele ke kolům, jestli s nimi nejde axiálně pohybovat.

Re: Škubnutí,zbrždění za jízdy
Autor: Brčko (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 06:11

2 David:tak snimi bohužel jde axialně pohybovat,mám to nějak řešit.Podruhý se mi to zatím nestalo.

Re: Škubnutí,zbrždění za jízdy
Autor: David (IP zapsáno)
Datum: 20.06.2005 06:33

Kontaktuj vrabiho(normálně třeba na Kadett debatě), ten Ti řekne co a jak. Jáká vůle je v normě a jaká už je nebezpečná.

Re: Škubnutí,zbrždění za jízdy
Autor: Petr Škorec (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2005 22:07

Mě stalo jednou něco podobného jenom s tím rozdílem že se kloub nevrátil do diféráku auto už nechtělo jet. Ten kloub měl vymačkanej zajišťovací kroužek, tak jsem ho kleštěma raztáhnul a už to bylo v pohodě. Taky to bylo výměně spojky. Správně by se ten kroužek měl měnit při každý demontáži kloubu z diferáku ale ty kroužky nikdo neprodává zvlášť (maj pouze celej kloub).



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   **     **   *******   **     **  ******** 
 **    **  **     **  **     **   **   **   **       
 **        **     **  **     **    ** **    **       
 **        *********   ********     ***     ******   
 **        **     **         **    ** **    **       
 **    **  **     **  **     **   **   **   **       
  ******   **     **   *******   **     **  ******** 
Powered by Phorum.