www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Kadett nejede
Autor: Ervin (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 07:30

Cau lidi potrebuju radu, vcera jsem jel se svym kadou a zniceho nic prestal jet a chcipnul a nejde nastartovat, zdase mi ze nedava jiskru. Jinak toci normalne, ale nechitne. na co bych se mel zamerit diky za rady

Re: Kadett nejede
Autor: OPLIK.JENIK (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 08:16

Co to je za motor?

Re: Kadett nejede
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 08:54

To Ervin : Prosim Te priste by jsi mohl napsat alespon typ motoru.
JInak to ze auto nejde nastartovat muze mit tisice pricin. Mozna by neskodilo o neco se pokusit sam, nebo ses v autoskole neucil jak funguje motor???

Re: Kadett nejede
Autor: jeník (IP zapsáno)
Datum: 22.06.2005 13:38

urcite ho ale neucili co delat kdyz zdechne motor a neda jiskru.. nekdo ani na tohle neprijde. ;-)

Re: Kadett nejede
Autor: oplik.jeník (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2005 08:54

no jo ale tady se píše ze se zdá že motor nedává jiskru, ale co když jí dává ale není co by hořelo?

Re: Kadett nejede
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.06.2005 08:58

Dovolil bych si tenhle problem uz neresit...
Autor evidentne nema prehled o zivotne dulezitych funkci motoru, tak ze mu radim navstivit servis, popripade nekoho, kde ma o autech alespon zakladni prehled.

Re: Kadett nejede
Autor: Blacklinez (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2005 20:04

zdar, nedávno jsem si koupil rozebranýho kadetka s motorem 2.0 Gsi 8V ... po té co jsem motor složil a zkusil nastartovat motor nejevil zajem o naskočení .. jel jen na startér ! zapalování by mělo být OK, ale asi tam nějak neteče beňo (stálo to na suchu asi půl roku ! ). fakt si nevim rady .. PS: benzin v nadrzi mam !! smiling smiley

Re: Kadett nejede
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 24.06.2005 20:49

No a to je dalsi takovej. :-(

Panove tohle nejsou skodivky, tady je ty elektriky podstatne vic.
Tak ze pokud jste automobilovou technikou nedotceni, vyse*te se na to a dejte to nekomu kdo o tom ma alespon zakladni prehled.
Informace typu - ASI tam nejde benzin, zapalovani je ASI v poradku, jsou naprosto na.........:-(

Re: Kadett nejede
Autor: Ervin (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2005 10:52

Sorry lidi, mam kadetta C16NZ pri jizde mi to zdechlo. Po otoceni klickem uz to nechytlo - nedava jiskru, dneska jsem vymenil zapalovaci modul a jelo to. Po 800 m to zase pri jizde chciplo a nejde nastartovat. Zkousel jsem vymenit zapalovaci trafo, ale to take nepomohlo, kabely ke svickam take nic. snimac otacek mam take novy. Vypada to ze ten zapal. modul zase odesel.

Re: Kadett nejede
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2005 11:16

Tak se jeste zkus podivat v jakym stavu je kulata civka v rozdelovaci (primo pod palcem), popripade ji promer ohmetrem, jestli vubec vykazuje nejakej odpor (cca 2kohmy). Je z dost slabyho dratu a casto se stava ze odejde.
Tahle civka dava prave impulsy do zapalovaciho modulu a vubec pro ECU ze se motor otaci.
Nejlepsi by bylo pujcit si celej rozdelovac a chvilku s nim jezdit. Tak vyloucis spoustu jinejch veci...

Re: Kadett nejede
Autor: Ervin (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2005 11:25

diky, podivam se na to

Re: Kadett nejede
Autor: Ervin (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2005 14:18

Jo ta je ok a byla menena na podzim. Nechci riskovat odpaleni dalsiho zapal. modulu za 1200,- v rozdelovaci je pod zapal. modulem nejaky tranzistor(nebo co to je), nevis k cemu tam je?, je to pripojeny k (+)na zapal. modulu. Popripade jestli muze vadne zapal. trafo odpalit zapal. modul. dikes

Po vymene toho modulu bylo vse ok, ale jen na chvili(20min) pak se objevil stejny problem auto toci, ale nedava jiskru.

Re: Kadett nejede
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2005 14:21

To je jen nejakej odrusovaci kondenzator. Uz jsem taky slysel ze se prorazil. Zkus ho odstipnout a uvidis...

Re: Kadett nejede
Autor: Ervin (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2005 14:23

takze ten tam asi moc velky vyznam nema co?

Re: Kadett nejede
Autor: Petr Škorec (IP zapsáno)
Datum: 25.06.2005 21:23

Říká se tomu hallův snímač otáček vačkového hřídele.

Re: Kadett nejede
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.06.2005 07:43

Halluv snimac je jen v rozdelovaci pro C14NZ. C16NZ ma prave impulsni snimani. Coz bych rek, ze je skoro vic nachylnejsi k porucham.

Re: Kadett nejede
Autor: oplik.jeník (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 06:55

Blacklinez napsal:

> zdar, nedávno jsem si koupil rozebranýho kadetka s motorem 2.0
> Gsi 8V ... po té co jsem motor složil a zkusil nastartovat
> motor nejevil zajem o naskočení .. jel jen na startér !
> zapalování by mělo být OK, ale asi tam nějak neteče beňo (stálo
> to na suchu asi půl roku ! ). fakt si nevim rady .. PS: benzin
> v nadrzi mam !! smiling smiley

ten startér ti bude toči i bez jednotky, nejspíš to je někde špatně napojené, nebo máš odkrouhnutou ECU

Re: Kadett nejede
Autor: Ervin (IP zapsáno)
Datum: 27.06.2005 21:43

Dnes jsem koupil novy modul a zjistil jsem ze tim to neni auto nenaskocilo. Tak jsem patral a zjisti ze pri druhe jizde mi prasknul rozvodak a proto se netocil rozdelovac. Uz je vymenenej a auto zas vrci

Re: Kadett nejede
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 04.07.2005 18:35

To je síla !Já jsem teda auta neznalej ,ale že bych si nevšim prasklýho rozvoďáku? joo a pro Standu ,já mám 1.8 a ta hallova sonda otáček vač,hřídele tam jest taky smiling smiley

Re: Kadett nejede
Autor: Lucie (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2007 22:22

Mám taky kadetta 1.8i, r.v.1986dovoz z německa, mám ho asi 2 roky a po cukání motoru a výměně modulu, svíček, řemenů, čerpadla,kabelů, oleje, filtrů, mi opravdu není do smíchu a nejede mi a nehází jiskru, četla jsm vaše názory na tuto poruchu a asi to poradím i svému opraváři , který si s tím neví rady, akorát nevím kolik mě to bude ještě stát, jsem opravdu laik a v motorech se nevyznám, máte i jinou radu pro tyto typy aut?

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  **      **  **     **  **    ** 
 **     **   **   **   **  **  **   **   **    **  **  
 **     **    ** **    **  **  **    ** **      ****   
  ********     ***     **  **  **     ***        **    
        **    ** **    **  **  **    ** **       **    
 **     **   **   **   **  **  **   **   **      **    
  *******   **     **   ***  ***   **     **     **    
Powered by Phorum.