www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Divnej zvuk
Autor: robin (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2007 18:55

Prosím o radu.Při akceleraci se mi linou od nekud z motoru divny zvuky kov na kov.Uz jsem zkousel vsecko mozny sad smiley .vymenil jsem silentbloky vyfuku pak se ho celej sundal a porad to delalo,uz sem si nevedel rady tak sem zajel za znamym do servisu ten rek ze je to katlyk sice sem mu neveril ale rikal ze to je na 100% jenze ho vykuchali a je to porad stejny uz nevim co by to mohlo byt.
nemate nekdo podobnou zkusenost? Jedna se o kadeta c14nz.
Dikec

Re: Divnej zvuk
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.03.2007 20:19

Klepou Te hydraulicky zdvihatka. Zkus v prvni rade pohnout predstihem.

Re: Divnej zvuk
Autor: robin (IP zapsáno)
Datum: 28.03.2007 20:36

Ahoj Stando myslim ze sem se spatne vyjadril je to spis zvuk podobnej jako kdyby nejakej plech klepal o svody bo neco podobnyho. nemyslim si ze je to primo jako z motoru jeste by to mohlo bejt nekde v prevodovce jestli se neco neulomilo.

Re: Divnej zvuk
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 29.03.2007 04:19

Mohol by to byt plech na privod teplého vzduchu do sania čo je na vyfukovych svodech ak je uvolnený alebo blízko svodu potom otrasmi klepe a je o hrozny zvuk ja som ho vyhodil.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Divnej zvuk
Autor: robin (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2007 11:59

tak uz sem zkusil na svete vsecko a neprisel jsem na zavadu.jedina posledni vec kera me napadla je kryci plech nad strednim dilem vyfuku kde je malej tlumic,ale nevim jstli ho muzu vyndat jelikoz tam jsou asi docela velky teploty tak se bojim aby mi to neshorelo sad smiley

Re: Divnej zvuk
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2007 16:57

Mne auto začalo vydávať divné zvuky niečo ako cvakanie, ktorých frekvencia sa pravidelne zvyšovala s otáčkami motora a po dlhsej dobe som zistil, že mam oholeny rozvodovy remen na cca 8 cm. Ked som ho vymenil tak bolo všetko ok.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Divnej zvuk
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2007 17:38

palorep napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mne auto začalo vydávať divné zvuky niečo ako
> cvakanie, ktorých frekvencia sa pravidelne
> zvyšovala s otáčkami motora a po dlhsej dobe som
> zistil, že mam oholeny rozvodovy remen na cca 8
> cm. Ked som ho vymenil tak bolo všetko ok.


Píše že má zvuky kovu na kov!

Prosím o radu.Při akceleraci se mi linou od nekud z motoru divny zvuky kov na kov.Uz jsem zkousel vsecko mozny .vymenil jsem silentbloky vyfuku pak se ho celej sundal a porad to delalo,uz sem si nevedel rady tak sem zajel za znamym do servisu ten rek ze je to katlyk sice sem mu neveril ale rikal ze to je na 100% jenze ho vykuchali a je to porad stejny uz nevim co by to mohlo byt.
nemate nekdo podobnou zkusenost? Jedna se o kadeta c14nz.
Dikec

Takže asi řemen to nebudeconfused smiley

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Divnej zvuk
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2007 18:17

Ospravedlňujem sa za môj príspevok ale stalo sa mi to a nechcel om zakladať nové téma aj tak ich tu je strašne vela. Takže sorry komentovať cucdzie prispevky aj ked sa netykaju toho problému a nepridať vlastný názor vie každý ...

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Divnej zvuk
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 14.05.2007 18:31

palorep napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ospravedlňujem sa za môj príspevok ale stalo sa mi
> to a nechcel om zakladať nové téma aj tak ich tu
> je strašne vela. Takže sorry komentovať cucdzie
> prispevky aj ked sa netykaju toho problému a
> nepridať vlastný názor vie každý ...


Nemyslel jsme to ve zlém, jen jsem chtěl upozornit, že tazatel píše, že má pocit kovových zvuků, nic víc nic mín. Já mám názor takoví, jako je zde již jak od Standy, tak od Tebe uveden. proto jsem ho znova neopakaval.Takže si to dovolím schrnou- samostavy, kricí plech na svodech, nebo v tunelu nad výfukem.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Divnej zvuk
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 05.06.2007 21:39

Jo mám taky takoví problém ale mě to dělá na saní , přimo u harmoniky nad krycím plechem je nasávač a bo bocích jsou takové cvočky šteluje se tím asi přivod vzduchu , nevím sad smiley ale mě to pořád klepe je to děsnej zvuksad smiley Nevím co stím asi seženu něco jiného ...

Re: Divnej zvuk
Autor: cimo (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2007 13:04

robí to ten krycí plech nad stredným dielom, ako si písal. ja som výfuk stiahol elektrikárskou zdrhovačkou (plastová páska s drobnými zúbkami) na mieste kde je silentblok o podvozok a odvtedy je pokoj. výfuk má nejakú vôlu a to stačí aby drnčal pri určitých otáčkach.

Re: Divnej zvuk
Autor: Robin (IP zapsáno)
Datum: 14.06.2007 20:46

Myslis ze by to bylo tema zdvihatkama? ja jsem zkousel ten kryci plech na co bere teply vzduc na svodech a ten to neni.
Me pripada ze to neni nic v motoru ale ten kryci plech nad strednim dilem vyfuku,ale nevim jestli ho muzu sundat.

Re: Divnej zvuk
Autor: Jan12345 (IP zapsáno)
Datum: 07.11.2011 09:07

robin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím o radu.Při akceleraci se mi linou od nekud
> z motoru divny zvuky kov na kov.Uz jsem zkousel
> vsecko mozny sad smiley .vymenil jsem silentbloky vyfuku
> pak se ho celej sundal a porad to delalo,uz sem si
> nevedel rady tak sem zajel za znamym do servisu
> ten rek ze je to katlyk sice sem mu neveril ale
> rikal ze to je na 100% jenze ho vykuchali a je to
> porad stejny uz nevim co by to mohlo byt.
> nemate nekdo podobnou zkusenost? Jedna se o kadeta
> c14nz.
> Dikec



zdravím, já mám Astru F 1,4i 16V a taky mi něco klepe nemůžu dojít na to co, ale nějaký plech no nevím to by klepalo totiž stále, ale mě to klepe jen při akceleraci při vyžších otáčkách nad 2200 otáček to začíná a stále je to hlasitější a hlasitější čím vyžší otáčky, a prostě také jemné cvakání, jak kdybych ze vnitř z auta slyšel venku před autem jedoucí traktorek :-D ale prostě je to tak slyšet jen vevnitř, nevím došel někdo co to můžeš být? Díky



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **  **         **     ** 
 ***   ***  ***   ***  **     **  **    **   **     ** 
 **** ****  **** ****  **     **  **    **   **     ** 
 ** *** **  ** *** **  *********  **    **   ********* 
 **     **  **     **  **     **  *********  **     ** 
 **     **  **     **  **     **        **   **     ** 
 **     **  **     **  **     **        **   **     ** 
Powered by Phorum.