www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
chci koupit 1.4i ale má motor 1.6
Autor: jeník.kadett 1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2005 17:29

Chci koupit od jednoho znamého Kadetta 1.6i z 1990 ... ale mam problem protoze je v nem motor 1.6..... na štitku motoru je C14NZ .. ten je ale prej delanej.. chci se zeptat jestli to na stk poznaji... ??? treba na emisich.. nemate nekdo zkusenosti prosim....... jinak motor je ok a jede super...

Re: chci koupit 1.4i ale má motor 1.6
Autor: fukín (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2005 20:01

Při Evidenční kontrole si nech napsat,že není čitelné číslo motoru a při přihlašování chtěj aby udělali"Výmaz čísla motoru". Jednoduší by ale bylo,kdyby ten "Výmaz" udělal ten prodávající,než ti to auto prodá,to by totiž na evidenčce už motor vůbec nekontrolovali.

Re: chci koupit 1.4i ale má motor 1.6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2005 20:19

No jedna vec je cislo motoru (spousty cisel) a druha typ motoru (C14NZ, C16NZ, atd....). Cislo motoru se samozrejme vymazat da, ale typ motoru nikoliv.

Re: chci koupit 1.4i ale má motor 1.6
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 06:21

nemyslím, že by se 1,4 od 1,6 vzhledově moc lišíla. A nemyslím, že na stk bude někdo kdo rozumí oplům natolik, aby to podle pohledu poznal...
Já bych to risknul.

Re: chci koupit 1.4i ale má motor 1.6
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 06:26

Jo, jasne, nejde o vzhled, to je tady v tom pripade asi to nejmensi, ale nevis kdy se kdo na STK blbe vyspi a zacne oblejzat co se da. A cislo i typ motoru bejva napsanej vedle sebe a to na dost pristupnym miste.

Re: chci koupit 1.4i ale má motor 1.6
Autor: ell (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 09:29

A co nechat číslo komplet vyreznout? Známej to tak řešil u starý corsy, číslo i typ motoru potíral nějakym roztokem vody se solí.A pak nechal číslo vymazat a byl klid.......

Re: chci koupit 1.4i ale má motor 1.6
Autor: jeník.kadett 1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 12:57

no jestli jde o to misto na pravo dole nekde kde je blok motoru... tak tam je nove udelano C14NZ a cislo mororu... ale to prej nakej plisek co tam ten kluk nechal udelat.... ja mam 16D a pri koupi a evidencce mi cislo motoru neprecetli a to i po pulhodine drhnuti a smirkovani daneho mista.. proste rekl .. cislo necitelne... a do velkeho TP napsal: c. motoru ''neregistrovano'' typ motoru: dle skutecnosti ''16DA'' datum a podpis.. !ani razitko :-) ale prave se bojim, ze na STk prijde nejakej ten co se spatne vyspinkal a rekne to nee 14!! to 16!! vypadni spratku!!! ... ale jeste me zajima jestli se to pozna treba na emisich????... tam na motor vyslovene cumej a setlujou a merej..... btv. videljsem pripady kotroly PCR na silnici kdy mel clovek golfa benzin a pod kapotou diesla ... pana policajta tluceni diesla asi netrklo :-) :-) ............. ja bych to mozna taky risknul. nechal bych to asi na majitelovi at se postara o vymaz cisla motoru a tak jak pise fukín...

Re: chci koupit 1.4i ale má motor 1.6
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 20:59

No ono možná bude problém jenom to na sebe přepsat - já jsem loni kupoval asconu - v Tp bylo vymazané číslo motoru - a při evidenční kontrole (musí se dělat u přepisu) mě vyhodili že mi nesedí typ motoru - v TP je c16Lz a fyzicky mám v autě c16NZ - řešil jsem to tak, že evidenčku jsem absolvoval 3* pokaždé někde jinde a na potřetí si toho nevšimli......
Rád bych to nějak legálně přepsal, ale ne¨vím jestli to jde ......

Re: chci koupit 1.4i ale má motor 1.6
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2005 07:30

A co takhle použít raznice a ten typ prostě vybropusit a přerazit na ten správný podle velkého TP, takhle jsem o řešil já,v TP je 13NB a v autě C16NZ

Re: chci koupit 1.4i ale má motor 1.6
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2005 13:09

Roztok vody se solí je slabej,kyselina z baterky umí divy.

Re: chci koupit 1.4i ale má motor 1.6
Autor: tomáš (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2005 20:05

Podobný problém mám i já, minulý týden jsem koupil astru ( za málo - 35 tis na elektronech 15´195 nízkoprofil - bomby, sport. tlumiče, výfuk, vloant, pedály, atestovaný fólie a dalši blbosti). No za ty peníze neber to, ale najel jsem s tím ani ne 400 Km a nechlo mě to v 11 večer v lese tuto neděli na opuštěný silnici kde nikde nikdo nejezdil a nikdo nemoh (nechtěl) pomoct. Domu jsem se dostal okolo 3 ráno díky 2 lidem kteří mě odtáhli a v půl 7 jsem stával do práce sad smiley - no prostě pech. Sehnal jsem si motor C 1.6 LZ i když v autě i v Tp je C 1.6 NZ. Bojím se to tam taky tam dát. Prej ty motory jsou úplně stejný až na hlavu a pár blbostí který můžu vzít z toho rozbitýho vylágrovanýho motoru. A to jsem ještě nebyl na evidenčce, proto mám teď dilema jestli mám teď na evidenčku s tímhle rozbitým motorem - samozřejmě odtahem a teprve až potom ho vyměnit. Spojil jsem se i s prodávajícím, ten se alespoň po telefonu jevil že mi ten shodný motor sežene, ale já vím jek to chodí a pak zavolá že ho nesehnal. Slyšel jsem že mu ho mohu podle nějakýho zákoníka vrátit, ale to auto se mi líbí, ale možná by to byl nejlepší způsob. Nevím co dál (vyměnit ho a pak na evidenčku? nebo teď? vrátit? - nevím jek to chodí, víte o tom něco? díky

(auto jezdilo hezky, než jsem vyjel, dolejval jsem vodu do ostřikovačů, a do chladiče, olej tam byl, ten jsem kontroloval. Najednou to začalo rachat - teplotu to ukazovalo 90 stupňů, ztácelo to výkon a pak i začalo chcípat. Protože to bylo v blbou dobu a na blbím místě a byl jsem už 10 Km od domova, řekl jsem si že se to pokusím dojet. Ccíplo to a už to nešlo natočit. Teplota stopla po zastavení stopla na 110 a voda. Po zastavení tam ještě voda byla i když ne tolik když jsem odjížděl z domova na ten výlet. kouřilo se z toho. Nechal jsem to vychladit a nešlo to natočit - mělo to i při startování divnej zvuk. Jiskru to házelo, řemen byl v pohodě a vačková hřídel se točila. Pak ten člověk co mě roztahoval to chytlo (výkon to mělo jako když to jede na 3 válce a v tom vylít olejovej filtr. Normálně se vyrval a vylít. Co si o tom myslíte?) DÍKY,DÍKY,DÍKY,DÍKY,DÍKY




Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **   ******   **    **  ******** 
 **   **    **   **   **    **  **   **   **    ** 
 **  **      ** **    **        **  **        **   
 *****        ***     **        *****        **    
 **  **      ** **    **        **  **      **     
 **   **    **   **   **    **  **   **     **     
 **    **  **     **   ******   **    **    **     
Powered by Phorum.