www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Pozink karoserie Astra F a G
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 13:10

Zajímalo by mne jestli někdo nevíte, které Astry měly pozinkovanou karoserii. Našel jsem tady názor že Astra G už má plný pozink. Je to pravda? Jak je na tom Astra F - dělal se na ní od nějakého roku pozink? Rozhoduju se kterou koupit a tohle bude jeden z rozhodujících údajů.

Re: Pozink karoserie Astra F a G
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2005 15:50

Mám za to, že G byly pozinkované od začátku, F nezinkované až do konce výroby. Myslím, že by nebylo zase tak jednoduché najednou zinkovat karosérii, která na to původně nebyla navržena.
Mýlím-li se, opravte mne.

Re: Pozink karoserie Astra F a G
Autor: Tomino (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2005 12:09

Nebudu tě opravovat , máš zcela pravdu . Astra F není pozinkovaná a to komplet celá výrobní řada . Po roce 95 se dělala nějaká úprava v antikorozní ochraně , ale zinkování to rozhodně nebylo. Je fakt, že se to opravdu trochu zlepšilo ( koroze )

Re: Pozink karoserie Astra F a G
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2005 06:39

Díky za odpovědi - i když mne moc nepotěšily.

Re: Pozink karoserie Astra F a G
Autor: Petr.. (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2005 15:05

No nevim jak vy ale ja jsem cetl ze fka od 95ky maji hodne zlepsenou antikorozni ochranu pac do 95 to hnilo jak ....

Re: Pozink karoserie Astra F a G
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 06:14

No a ja mam F combi z 93 dovoz z CH a korozi na ni nenajdes. V mem pripade negarazovano a jak to bylo predtim nevim. Tak a babo rad ale pozink to urcite neni.

Re: Pozink karoserie Astra F a G
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 13:09

Pokud se karoserie a hlavně dutiny pravidelně ošetřuje,lak pravidelně voskuje,nemyje v myčce,tak auto vydrží pěkné hodně dlouho....



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        **        **     **  ********   **     ** 
 **        **         **   **   **     **  **     ** 
 **        **          ** **    **     **  **     ** 
 **        **           ***     **     **  **     ** 
 **        **          ** **    **     **   **   **  
 **        **         **   **   **     **    ** **   
 ********  ********  **     **  ********      ***    
Powered by Phorum.