www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Ukazatel paliva
Autor: Mira (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 11:49

nejspis mi ten ukazatel ukazuje blbe, protoze mi benzin dosel, kdyz byl v leve casti cervene carky a kdyz sem natankoval za 400 tak je v prave casti carky (viz. foto)

navic sem cekal asi 3 minuty nez se ta rucka doplouzila az sem....

taky se mi nerozsvitila kontrolka ze mam malo benzinu, kdyz dosel.

tak se ptám: jak to můžu opravit a na kolik me oprava vyjde?

Přílohy: benzin.JPG (141.6KB)  
Re: Ukazatel paliva
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 11:56

pokiaľ máš kadetta tak sa ani nerozsvieti pretože kadetty nemajú kontrolku prázdnej nádrže ale môžeš si ju vyrobiť podľa návodu : [www.kadett.cz] .

Re: Ukazatel paliva
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 12:07

Je potřeba uvádět typ vozu.Dle fota to je asi káďa.Projdi si poradnu,již se to tu řešilo několikrár.

Re: Ukazatel paliva
Autor: Mira (IP zapsáno)
Datum: 19.07.2005 13:08

ja sem videl ze se tady neco resilo, ale nejak se to asi nedoresilo....jinak je to kadett (r.v. 91) 5ti dvirko. ale je to fakt divny...doufam ze mi neunika benzin...ale to snad ne.

jednou sem tankoval za 300(asi 10l) a ujel sem s tim neco kolem 80Km...a to sem spiz jen popojizdel.

Re: Ukazatel paliva
Autor: jirkaaa (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2005 23:42

Mno...když to tak čtu napadá mě pár věcí : za 1.to s tím ukazatelem je normální a když to vycucáš nadurch tak za 400 benzínu se ti tam moc neukáže(má zkušenost) a co se té spotřeby týče...já bych to bral i jako reálnou možnost že ti kapku víc asi žére smiling smileyTakže hledej závadu nejdřív tady

Re: Ukazatel paliva
Autor: Mira (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2005 08:31

nojo, je to možny že to víc žere....jenomže sem s tim fakt jen popojizdel - nejvic sem v kuse ujel asi 2 Km....a jak to seridim aby to min zralo?

Re: Ukazatel paliva
Autor: paša (IP zapsáno)
Datum: 21.07.2005 09:00

Ak si len popojíždel tak to znamená že ti to žralo o hodne viac ako by si šiel v jednom kuse na dlhej trati takže tych 80 km na 10 l je tak akurát

Re: Ukazatel paliva
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 13:05

No,podle mě bys měl za 400kč natankovat cca 13,5l benzínu,což je čtvrt nádrže,tak že závada bud v plováku nebo na ukazateli a někde jsem četl,že když špatně ukazuje palivoměr nebo teploměr,může to být spálený usměrnovací odpor na palubce.Je zezadu a je to taková malá kostička cca 8*8mm se čtyřma nožičkama..

Re: Ukazatel paliva
Autor: Mira (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 18:18

ja nevim....me to teplotu ukazuje spravne...jen ten palivomer ukazuje podle me min nez tam ve skutecnosti je......ted sem tam dal jeste za 500 a ukazuje to kousek pod pulkou

ten usmernovac nebude odpor....to by to nebyl usmernovac, ale nejakej regulator, kterej funguje na principu termostatu (odporovej mustek).

kdyby to byl usmernovac, tak tam je diodovej mustek....a to pak nevim k cemu by se to tam dalo vyuzit

Re: Ukazatel paliva
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 20:21

To NOVON, Mira : Jen pro upresneni - Neni to ani usmernovac, ani odpor a uz vubec ne usmernovaci odpor...:-) :-) a nema 4 nozicky. Je to stabilizator napeti prave pro teplomer a palivomer, tusim na 10,5V a ma 3 nozicky. V pripade ze je vadnej, tak neukazuje ani teplomer, tak ze v tomhle pripade to timhle stabilizatorem nebude.

Jinak usmernovac nemusi byt pokazde jen diodovy mustek, usmernovac je v prvni rade dioda sama.

Re: Ukazatel paliva
Autor: Mira (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2005 08:16

Samozrejme ze je samotna dioda usmernovac, ale jeji pouziti jestrasne neprakticky a neefektivni, kdyz ti prenese jen jednu pulvlnu....jinak v elektronice je ten diodovej mustek prave zapouzdrenej uz jako jedna soucastka a ma 4 nozicky.

Stabilizatory napeti se delaj na 12 a 24 V....ostatni jsou rizeny => ze maj vyc nozicek a musi byt osazeny na plosnak.

pocitam ze to bude stabilizator primo nakej pro kadetta, takze to urcite nebude stat nakejch 20Kc

Re: Ukazatel paliva
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2005 10:38

To Mira : chlape nemusis me tu delat prednasku o usmernovacich a stabilizatorech, zabejvam se elektronikou celej zivot. Mimochodem stabilizatory se delaj pro napeti nejen 12 a 24V, ale treba 5V, 9V, 10V, 12V, 15V, 24V a porad jsou to klasicky 3 nozickovy.

Co se tyka stabilizatoru do pristrojovky, tak jsem o tom psal kdysi na debate i pouzitelnou nahradou. Bohuzel uz to asi nenajdu, ale podle oznaceni se to necha bez problemu na Inetu dohledat...

Re: Ukazatel paliva
Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2005 10:06

Ja si myslim ze kontrolku mam - C20NE, club car - pristojovka s otackomerem...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **  ********   **    **   ******   ******** 
 **  **  **  **     **  **   **   **    **  **       
 **  **  **  **     **  **  **    **        **       
 **  **  **  ********   *****     **        ******   
 **  **  **  **         **  **    **        **       
 **  **  **  **         **   **   **    **  **       
  ***  ***   **         **    **   ******   ******** 
Powered by Phorum.