www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Dotazy, které jsem nenašel
Autor: JOPO (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2007 19:34

Měl bych 3. dotazy, které jsem v diskusích nenašel.
1. Jak je to s jízdou z kopce a vyřazeným rychlostním stupňem. Někdo říká že to motoru škodí (já nevím proč?) a někdo že ne.
2. Pokud dojde nedopatřením k vybití baterie, mohu vůz nastarovat jen pomocí nové baterie, či startovacích kabelů? Nemohu vůz roztlačit i když je teplý? Hrozí přeskočení rozvodového řemene i na Vyšší rychl. stupeň?
3. Lze nějakým způsobem vyčistit katalyzátor? U kombíka je to všechno svařený až za katalyzátorem je spoj.
Děkuji

Opel Astra 1,7 TD

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2007 19:52

1. s zařazeným stupněm a bez plynu se normálně "brzdí" motorem - neškodí zásadně ale opotřebováváse - jako když normálně jezdíš. Motorem se "brzdí" když je prudké táhlé sjíždění, aby se "odlehčilo" brzdám. Jinak kdo šetří jezdí s kopce na volnoběh.
Nakonec proč by měli i nákladní vozy "motorovou brzdu - ale to je už trošičku jinde

2. Jen pomocí baterie!! páč:
1, se ničí katalizátor - nespálené palivo se dostane do něj a am exploduje
2, může přeskočit ten řemen
3, když máš vstřikovací čerpadlo tak ho můžeš zničit (ale tohle nevím 100%)

3. Tahle otázka by mě zajímala taky?? Ale zase proč ho čistit když po pár km bude zase špinavý.

Leda ho prolít tech benzínem a nechat vysušit???

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: m.king (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2007 20:04

Podle mě:

1. Do kopce přehřeješ motor, který se po vyřazení malým oběhem vody hned nezchladí.

2. S úplně vybitou baterií auto neroztlačíš, protože alternátor potřebuje alespoň malé budící napětí aby začal fungovat. Pomocné startování přes kabely jsem zkoušel loni v zimě se starou baterkou (-20) s nastartovaným Peugeotem - bez výsledku. A roztlačit auto jde tak na trojku a jenom se současným startováním ( pouze v nejvěší krizy ).

m.king Astra F sedan X 17 DTL 94/12

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: JOPO (IP zapsáno)
Datum: 17.06.2007 20:25

Kupodivu mi Oplík chladí bezvadně a teplota mi málokdy stoupne nad 90. Mi šlo o to, že při táhlých a ne prudkých sjezdech (tam se samozřejmě na brzdění podílí i motor) vyřadím rychlost a pak v mým kraji projedu s občasným dobržděním i 2 vesnice. To je co se týká toho převodovýho stupně. Co se týká baterky tam je to víceméně jasný. S tím katalyzátorem mi řek mechanik, že je motor udušený a příčinu vidí v katalyzátoru. Já jsem odmontoval přírubu a je tam jen sítko a to bylo docela čistý, nezanešený. Ale to asi není určující, protože z druhý strany je tam drátěnka a ta je jak na katalyzátoru, tak na rouře výfuku navařená, takže tam není vidět. Ale při přidání plynu se z ní dost kouří. Chci na podzim vyměnit celý výfuk (v potrubí jsem našel 2 malý dírky) jak jsem se dočet, po 100 000 jsou výfuky většinou mrtvý.

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2007 06:32

Pokud stejně budeš kupovat katalyzátor nový tak zkus předtím vykuchat postupně tu mřížku a drátěnku. Zkusit projet a sledovat zlepšení. Pak zkus vzit letovací lampu a plamenem ten kat propálit od usazenin(rozumně), po propálení nech vychladnout a poté vytřepat,neklepat(jemně) nečistoty. Projet a pokud to nepomůže koupit nový.

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2007 07:57

Jak moc bude na emisích poznat že nám "vykuchaný" katalizátor??

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2007 08:12

Nevim jak je to u ropaku, ale ze zkusenosti vim, ze i benzinak bez katu muze projit, resp. vleze se do predepsanych limitu, ktere jsou samozrejme pro nase auta podstatne vyssi nez pro nova.

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 08.07.2007 13:49

to GIZMO_CZ... ropáci maj katík tzv. filtr pevnich častič je to jako filtr na saze.. bohužel z vlastní skušenosti /na firemním ropáku/ poznaj podle sazivosti že ho máš vyndabnej.. u benzina se celkem projde na hranici limitu ale ropák asi těžko

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: Vita (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2007 07:58

Když už se to tady objevilo, měl bych něco k bodu 2.
Roztlačovat auto při vybitý baterce? Mluví se o nebezpečí přeskočení rozvoďáku, ale proč by k tomu mělo dojít? Rozvoďák je poháněn od klikovky a točí vačkovou hřídelí. Pokud roztahuju auto, tak jen roztáčím klikovku od kol a zbytek je to samý, jako při běžícím motoru. Tady bych nebezpečí neviděl, ale kvůli mechanickému rázu bych to zkoušel aspoň na druhý rychlostní stupeň.

!!! Týká se to ale situace, kdy baterka není ještě úplně bez napětí, ale nedokáže už točit startérem. !!! Při hlubokém vybití baterie by nemuselo dojít k nabuzení alternátoru a vzniku dostačné úrovně napětí v elektrickém okruhu auta. V tomto případě by se neměl dostat benzín přes válce ke katu a zničit jej. Myslím samozřejmě stříkačky. Nebo se mýlím?

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.07.2007 08:20

Ale ano, roztlacovat lze, ale ne na 2 rychlostni stupen, ale pokud mozno na 4, nebo 5ty a to jen s citem povolit spojku (zadny za 4 a pustit rychle spojku) aby prave motor nedostal zadnej stos. Pri tomhle postupu to zafunguje stejne jako kdyz motorem toci starter.
Rozvodak muze preskocit prave pri malym rychlostnim stupni, kdy se klikovka toci pomerne rychle, potom se spodni rozvodovy kolo protoci aniz by se hnuly vacky a nestesti je na svete.
Co se tyka bezninu kterej prijde do katalizatoru, to je vzdycky sazka do loterie, ale ruku na srdce - katalizator funguje spolehlive do nejakych max.!! 100 tisic km, potom uz se da o jeho spravne funkci polemizovat.

Myslim ze vseobecne je nebezpecnejsi preskok rozvodaku, nez zniceni katalizatoru.
Upozornuju ze mluvim o benzinu. O dieselu nevim a ani nechci vedet nic..smiling smiley

motor
Autor: zalab (IP zapsáno)
Datum: 22.04.2008 18:43

motor nenaskoci ani starer se neotoci,skousel jsem ho rostlacit ani nehel snahu,benzin tam je.opel kadet 1.6gsi

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.04.2008 05:24

Mozna to bude tim, ze Kadett 1.6 GSi neexistuje a nebo je nekde neco rozbity, ale kdyz pan neumi ani vyhledavat ve foru, tak to verim, ze je tezka prace.

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: koudelka (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 14:06

Ahoj řešim ted vímenu spojky u kadetta 1.6 . Kolik je tak normální cena za práci někdo chce 4000 a druhej 2500 .Jeden tvrdí že musí motor ven a druhej že zas prevodovka a poloosy.Schodnou se na tom že tam muže bejt špatnej přítlačák a to jsou peníze zas navíc.mužete mi to nějak vysvětlit.podle návodu zde se nic vindavat nemá.Jak to tedy je a kolik co přibližně stojí.

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 14:24

Na 1.6ce Kadettu je to prace na odpoledne. Motor ani prevodovka ven nemusi, viz navod.
Je to sice ta nejspinavejsi prace co na aute je (vsechen bordel pada na hubu), ale i tech 2500 je zbytecne prehnana cena.
Kdyz uz, je lepis vymenit s lamelou minimalne lozisko. Pritlacak podle toho jak bude vypadat.
Ceny si najdes v eshopech (www.elit.cz, www.autokelly.cz, katalog.mjauto.cz.....)

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: koudelka (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 14:59

Moc dík ja si myslim že to na mě hrajou. Než by se špinili za par korun tak se na mě radši...hlavně vydelat hned milion a nejlépe za nic.

Re: Dotazy, které jsem nenašel
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 27.03.2009 15:05

Lip bych to nerek grinning smiley



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  ********   ******   **     ** 
 **     **   **   **   **    **  **    **  **     ** 
 **     **    ** **        **    **        **     ** 
 *********     ***        **     **        ********* 
 **     **    ** **      **      **        **     ** 
 **     **   **   **     **      **    **  **     ** 
 **     **  **     **    **       ******   **     ** 
Powered by Phorum.