www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Zrychleni a maximalka...jen C14NZ Astra F
Autor: Sida (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2007 18:27

Zdravim, otazka jen pro ty co maj Astru F s motorem 1,4i C14NZ. Za jak dlouho date 100km/h? Je normalni na ctyrku max. kolem 110km/h ?

Re: Zrychleni a maximalka...jen C14NZ Astra F
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2007 18:39

Bych řekl, že na toto téma je tu toho dost. A kolik že jedeš na 4řku? Záleží kde a jaké podmínky . Záleží na otáčkách motoru.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Zrychleni a maximalka...jen C14NZ Astra F
Autor: Sida (IP zapsáno)
Datum: 06.07.2007 19:29

No sem rad kdyz na rovine tech 110. Otacky nevim, nemam otackomer :-) Je tady o tom napsano dost,ale chci debatovat konkretne s tema co ten motor maj. Nepotrebuju postrehy nekoho s dvouaplullitrem :-)

Re: Zrychleni a maximalka...jen C14NZ Astra F
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2007 14:15

Ja idem na trojke pri obmedzovaci asi 110-120km/h.C14NZ Kadett

Re: Zrychleni a maximalka...jen C14NZ Astra F
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2007 15:42

Sida napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No sem rad kdyz na rovine tech 110. Otacky nevim,
> nemam otackomer :-) Je tady o tom napsano dost,ale
> chci debatovat konkretne s tema co ten motor maj.
> Nepotrebuju postrehy nekoho s dvouaplullitrem :-)


No já jsem jezdil dost dlouho taky s tím samím motorem,jen byl v kadettu,ale když nepotřebuješ postřehy,tak se nic neděje.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Zrychleni a maximalka...jen C14NZ Astra F
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2007 16:03

Ha nevsimol som si to "Je normalni na ctyrku max. kolem 110km/h ?" sry,no neviem ci je to normalne,ja na styrke dam v poho 150 a na 5-ke som isiel aj skoro 170 na rovinke.Ale musis brat v uvahu ze astra ma asi o 150 kilo viac.
Kamos mal Astru 1,4i C14NZ ale isla este lepsie ako moj Kadett C14NZ.

Re: Zrychleni a maximalka...jen C14NZ Astra F
Autor: Sida (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2007 12:57

Sem se hodne snazil a na rovince tech 120-125 na ctyrku,ale pak mam pocit ze motor ztratim a hlavne se na takovou rychlost dostat je docela doba no. Na petku bych na rovince bez protivetru tech 140 mozna dal...ale nechapu tech 170 a podobne...filtry ok,svicky ok,benzin od Shellu,rozdelovac sem cistil,kabely novy a stejne prd no.

Re: Zrychleni a maximalka...jen C14NZ Astra F
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 11.07.2007 12:43

No neviem,nemas pocit ze ti ho niekedy dusi?Neviem ci je to pravda ale kamos mi hovoril ze to moze robit upchaty Kat,rozdelovac+palec,sviecky,preskoceny rozvodak o zub atd.Filter aj sviecky mas nove?

Re: Zrychleni a maximalka...jen C14NZ Astra F
Autor: Sida (IP zapsáno)
Datum: 12.07.2007 11:23

Svicky, kabely a vycistenej rozdelovac mam cca 2 tejdny...benzinovej filtr je starej tak 4 mesice, katalizator nevim jestli je spatnej,ale prosel nedavno emisema,tak nevim jestli kdyz prijde muze bejt spatnej....na vzduchovej filtr sem koukal,jinak ma cca rok,rozvody mam rok udelany. A nejak se to nedusi,jen trosku bublakuje z vejfuku kdyz pustim plyn,ale to na stk rikal,ze si mam dat pozor na vejfuk,tak to beru tak ze je nekde mala dirka.

Re: Zrychleni a maximalka...jen C14NZ Astra F
Autor: Mara11 (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2007 22:13

přesně jak píše tomi... já na 4ku dám taky klidně i 140-150..A výfuk? mě "bublal" starý, teď mám asi 3měsíce nový a ten bublá taky..kamarád má to samé a taky mu to dělá.. myslím že to dělat má..

Re: Zrychleni a maximalka...jen C14NZ Astra F
Autor: tomi (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2007 08:24

Sida: teraz som cestoval na slovensko 900km a pred cestou ma trapili velmi hlucne ventili pri zatazi,tak som sa pohral s predstihom (pootocil som rozdelovac o asi 4mm)ventili stichli a dokonca som zaznamenal zvysenie vykonu (na D1 som plne nalozeny a so 4-mi osobami v aute dosiahol hore kopcom rychlost 165km/k) co predtym bolo nemozne,naposledy som tym istym kopcom nedal viac ako 140km/h a dokonca ak som isiel 120km/h hore kopcom tak pri pridani plynu zacalo auto zrychlovat.
To sa mi predtym nestavalo.Vyskusaj sa pohrat trochu s predstihom a ked to nepomoze tak skus rozdelovac od niekoho ineho si poziciat.
Kamos menil rozdelovat a povedal mi ze predtym dal max 130km/h a tera mu to da skoro 170km/h.Nemusi to byt ono,ale za pokus to stoji.

Re: Zrychleni a maximalka...jen C14NZ Astra F
Autor: Stehno (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2008 19:23

Kluci jak se dá upravit motor z Corsi r.v. 98 je to ccm1,4 zbytek nevím. Zdá se mi to a nebo mě ten motor jaksi začna blbnout. Prosím o pomoc mockrát díky.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    ********   ********  ********  **    ** 
 **    **   **     **  **           **     ***   ** 
 **         **     **  **           **     ****  ** 
 **   ****  ********   ******       **     ** ** ** 
 **    **   **     **  **           **     **  **** 
 **    **   **     **  **           **     **   *** 
  ******    ********   ********     **     **    ** 
Powered by Phorum.