www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Nejde vypnut kurenie
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 19:51

Kupil som kadettika 1,6 D a ked zapnem kurenie tak sa nevypne az ked vypnem motor. co tam moze byt?

Re: Nejde vypnut kurenie
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 08.08.2005 21:28

Pokud ti vůbec nevyskočí, tak máš špatný ty plíšky co se při zahřátí roztáhnou. Zkus si sehnat jinej zapalovač a vyzkoušej to.

Re: Nejde vypnut kurenie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2005 05:48

Myslim ze v tomhle pripade jde sppis o problem s topenim, je tak??

Re: Nejde vypnut kurenie
Autor: fifo (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2005 08:51

kurenie = topeni ;]

Re: Nejde vypnut kurenie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2005 08:53

Sem si rikal.... :-) Topeni se ovlada jen tahlama na prostrednim panelu a stava se ze nektera struna vypadne z tahla. Podivej se zespoda od pedalu jestli je tam vsechno v poradku. Blbe se tam muze, ale kdyu si tam lehnes a posvitis baterkou tak to uvidis.

Re: Nejde vypnut kurenie
Autor: fifo (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2005 08:57

Standa diky, to je dulezite info, okdud se to da zjistit. mam pocit, ze mi to nekdy zlobi..

Re: Nejde vypnut kurenie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2005 10:51

To fifo : Problem je v tom, ze ta struna, resp. bowden co ovlada klapku topeni je k tem tahlum pripevnenej pres takovou umelohnotnou trubicku s hackem a ten rad praska. Tak ze nejrychlejsi jak to zjistit aniz bys musel vyndavat ten panylek s tahlama, je to, ze si lehnes na podlahu, hlavu co nejvic k plynovymu pedalu, baterku do ruky a posvit si do mista, kde jsou videt zezadu ty tahla a zkusis si s nima zahejbat. Kdyz se bude hejbat nahoru - dolu celej bowden, je to praskly.

Re: Nejde vypnut kurenie
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2005 12:07

S tema bowdenama je to nemila vec. Bohuzel u prvniho Kadetta se mi to stalo taky. Jenze to mi bylo 18 a byl jsem rad, ze jsem to umel ridit, natoz si to opravit a tak jsem to s tim prodal. Opel ma tohle vyreseno divne. Ale kdyz si clovek dava pozor, da se s tim pracovat.

Me se to znovu stalo na Calibre, protoze jsem nevidel a nevedel jak to tam je. Bohuzel mam tu smulu, ze ruzna topeni = ruzne bowdeny. Sice ve vsech Calibrach a Vectrach A je stejne topeni, bohuzel je rozdil kdyz je v aute klima a kdyz neni. To maji bowdeny jinak, ale to se Kadi netyka smiling smiley

Re: Nejde vypnut kurenie
Autor: Brano (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2005 18:54

k tomu topeni... tahla sou v pořatku. to topeni sa vypina az kdyz vypnem motor. kdyz je vypnute tak je vypnute-netopi ale jako ho zapnem za jizdy a za chvilku ho chci vypnout tak se vypne az vypnu motor. je to dilema... smiling smiley))

Re: Nejde vypnut kurenie
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 09.08.2005 20:08

Topeni NEJDE VYPNOUT !!! Jen se pomoci klapky otevira a zavira privod tepleho vzduchu do kabiny. Tepla voda koluje topenim porad. Kdyz nechas zapnutej ventilator a vypnes motor, tak se logicky voda v radiatoru ochladi drive, vzhledem k tomu ze nebezi vodni pumpa a tak voda pomerne rychle vychladne.
Proto hledej problem v tech bowdenech, popripade v te klapce co mixuje vzduch.

Viz schmema na [www.kadett.cz]

Re: Nejde vypnut kurenie
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 10.08.2005 11:53

Mam stejný problém a řeším to tak,že sáhnu pod palubku a klapku jednoduše zavřu ručně...:-)

Re: Nejde vypnut kurenie
Autor: Jirka Š (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2007 14:15

Pravda......ty trubičky strašně rády praskají. Co já jsem se s tím natrápil...vyměnil jsem to a zas prasklo.....to byl hic:-) nakonec abych s tím nemusel hýbat jsem vyměnil celý ten panel. jen jsem odpojil klapky. Pokud to někdo měníte tak velmi opatrně, jak to rupne, můžete dělat vše znovu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  ********  **    **  ********   ******   
 **    **     **     ***   **     **     **    **  
     **       **     ****  **     **     **        
    **        **     ** ** **     **     **   **** 
   **         **     **  ****     **     **    **  
   **         **     **   ***     **     **    **  
   **         **     **    **     **      ******   
Powered by Phorum.