www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Opel Astra F 4x4
Autor: Johny O (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2007 19:43

Zdravim vsechny příznivce Opelů, dneska sem na internetu projížděl pár stránek o Astrách a našel jsem něco zajímavýho (teda aspoň pro mě...) Opel Astra F 4x4, nevim jestli jste někdo o tomhle autě slyšel, a jestli jo tak sem něco napište. ještě připojim pár obrázků a odkaz (http://www.astra4x4.com/) na stranky kde sem ji našel. Zatim čus a mějte se tu. Johny O Astra F 1,6 16V

Přílohy: 03_JPG.jpg (186.9KB)   13_JPG.jpg (142.6KB)   14_JPG.jpg (141.7KB)  
Re: Opel Astra F 4x4
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2007 20:15

Domácí úprava

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: Johny O (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2007 10:07

to by mě zajímalo z čeho je ta zadní náprava...možná z vectry 4x4, nebo z calibry

Opel Astra F x16xel

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: KubaTC4EC1 (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2007 13:22

Prekopavna dost velka, chtel bych videt jak dela oficialni stk :-) Ale mohlo by to zajimave jet. Bude to mit asi napravu z Calibry 4x4. Skoda ze Astru 4x4 nedelaly :-(

Opel Kadett
1,5TD Intercooler
r.v.1985 r.p.2004
*Kuba TC4EC1*

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: drakkkkk (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2007 15:16

cau chlapi chci se zeptat jestly vite urcite s ceho tam je zadni naprava protoze s calibry tam bejt nemuze protoze to ma jine uchyceni ale kdyby nekdo vedel tak piste na maila dik moc

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2007 18:40

No je tady ještě jiná otázka a to dost zajímavější!!

Jakou tam má převodovku a jak je na ní napojen ten kardan!! Dát dozadu hnanou nápravu není tak technicky složitý! Složitější je najít místo pro kardan + vyřešit poměr sil na nápravách a vyřešit spojení kardanu motoru a převodovky vpředu! To by mě osobně zajímalo nejvíc!!smiling bouncing smileysmiling bouncing smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 24.12.2007 23:57

Má tam C20LET s úpravami, převodovku F28 i s "bednou" pro zadní nápravu a zadní nápravu z 4x4. Prostě to, co najdete na Vectře, nebo Cali turbo. Kardan místo výfuku a proto tam ten výfuk má až pod ním a je to vařené domádo. Že má Cali jiné uchycení zadní nápravy není pravda. Pokud ovšem není myšlena Cali pouze s předním náhonem. Je totiž poměrne dost velký rozdíl v karoseriích mezi Vectrou a Vectrou 4x4 a zrovna tak mezi Cali a Cali 4x4. Záměrně nepíšu, že je rozdíl mezi turbovou a neturbovou verzí, protože 4x4 existuje i ve verzi s C20NE a C20XE. A zrovna tak je možné tuhle zadní nápravu, ovšem nepoháněnou, najít na Vectře 2000. (to 2000 je model, ne rok) Prostě Adam uměl ledacos. grinning smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Vendys (25.12.2007 00:26)

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2007 10:25

Docela zajímavá by byla taková úprava na astru F Caravan s tím, že bx ještě byla zvednuta světlá výška vozu + 16" kola Hm to by bylo dělo!!!! Ovšem technická u takového vozu asi nehrozí ani omylem sad smileysad smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: drakkkkk (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2007 17:52

tak ze si myslite ze by to teoreticky slo?????????ja tam chci dat i jenej motor s cal 2.0 16V turbo a prevodovka se tam vejde ja si chci udelat auto na sprinty.....ja jsem to pochopil ze bych musel udelat to ze tam musim dat predni i zadni napravu z calibry 4x4 i motor to by bylo delo jak svina protoze si vemte kolik ma koni Gsi v zakladu ja mam 150k a kdyz tam dam este turbo tak to bude kotel dik ze ste odpovedely dik moc

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2007 01:04

Samozřejmě, že to jde. Ale připrav se na velké předělávání karoserie, kvůli té rozdělovací převodovce, zadní nápravě a nádrži. Přední náprava Astry a Vectry je prakticky shodná. Ovšem budeš muset samozřejmě dát turbo polosy, k nim i náboje a tím pádem už máš celé auto předělané na pětidíru kola. Když už pětidíra, tak samo minimálně turbo brzdy, takže kola pod 15" už tam nikdy nedostaneš. A té srandy s výfukem, co si užiješ, aby se pod to auto někam vešel.
Jen jsem nepochopil, co bylo myšleno tím jiným motorem. V té Astře na fotkách totiž 2.0 16V turbo je. Jinak nevím, jak si polepšíš na sprinty. S C20XE sice jezdíš proti Hondám, ale s C20LET budeš jezdit proti Imprezám, Mitsubishi Evo, Suprám a pod. grinning smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: drakk (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2007 10:56

ne to neni moje astra ta na fotkach ja tam mam normalni serii ale ja si chci udelat auto podle svych predstav takze to mejak musim vymyslet jo takze tam je vse schodne s calibrou tak musim schanet...smiling smileysmiling smileyale dik je vydet ze tomu rozumis..hele ty jses nejakej tuningmaniak jak ja nebo je na auta ja ze by me se mohly na jare nekde sejitgrinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smileygrinning smiley

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: drakk (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2007 10:58

to to je moje astra ja ji mam chvylicku

Přílohy: a.jpg (16.4KB)   ab.jpg (15.6KB)   abc.jpg (16.9KB)  
Re: Opel Astra F 4x4
Autor: drakk (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2007 11:42

co tahle ja jsi myslim ze to je i rozumna cena [opel.sbazar.cz]

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2007 13:19

Nic ve zlym chlape, ale na takovou prestavbu musi mit clovek o autech a jejich fungovani trosicku prehled.
Nejde bez znalosti koupit jedno auto, druhy auto a rict tak, ted z toho udelam raketu.
Navic neco takovyho neni zrovna levna zalezitost. Nezapomen, ze neni umeni auto rozject, ale zastavit, navic bezpecne zastavit!!!
Takovych "snílků" jsem tady zazil spousty, ale nikdo nikdy nic takovyho nezrealizoval, ale rozmlouvat Te samozrejme nic nechci.
Pokud tenhle projekt dotahnes do USPESNEHO konce (Ty sam, ne parta poulicnich opravaru s flexama), budes u me vazne velikej machr a prijdu se Te poklonit.
Drzim palce.

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2007 02:19

Jasně že jsem tuning maniak. grinning smiley Asi takovej, že jsem radši na svém autě i přeházel krátké sportovní pružiny za originály. grinning smiley

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2007 09:15

Jo jó máš vkusného astrida smiling smiley sice je to mimo mísu ale odkud jsi prosimtě ? já jen jestli nám přibyl další atrista v ms kraji smileys with beer

Přílohy: org00016.jpg (168.8KB)   org00026.jpg (176.4KB)  
Re: Opel Astra F 4x4
Autor: drakk (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2007 16:50

ja jsem od hlinska a ta astra vypadala dobre nevim proc to tam nenechal co?????????

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: drakk (IP zapsáno)
Datum: 01.01.2008 20:17

hele chlapy nemate nekdo icg na toho borce kterej to mel predemnou ja se chci zeptat na par veci dik moc

Re: Opel Astra F 4x4
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2008 16:20

na ukazku mensi uprava Vectry B Combi... cool smiley

Přílohy: vectra_all_road.jpg (62.3KB)  
Re: Opel Astra F 4x4
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 02.01.2008 16:34

To se mi už nelíbí sad smiley To už je "prznění" auta!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        **    **  ********  **     **   ******  
 **         **  **   **        **     **  **    ** 
 **          ****    **        **     **  **       
 **           **     ******    **     **  **       
 **           **     **        **     **  **       
 **           **     **        **     **  **    ** 
 ********     **     ********   *******    ******  
Powered by Phorum.