www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: grošáček (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2007 11:23

Zdravím všechnypříznivce Oplů.Koupil jsem Astru F r.v.92 1.6i(C16NZ) a zjistil jsem,že u spolujezdce je uvolněn uzávěr bezp.pásu(žlutý výčnělek vysunutej)Dá se to nějak vrátit do původního stavu.Díky za každou radu

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2007 16:31

asi to auto bouralo a je znehodnocená patrona, která ti při nárazu utahne pás.jedině to dát celé jiné / vrakárna /.vrátit to nejde ale možná to někdo opravuje. zeptej se někde v autodílně.

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: grošáček (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2007 17:36

Díky za radu.Zkusím se poptat.sad smiley

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: Crkyk (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2007 08:42

Prosím tě nic neopravuj je to bezpečnostní prvek pokud tedy na tomto sedadle nevozíš tchýni zajed na vrakáč a koukej koupit zánovní


Astra F X16XEL

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: grošáček (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2007 11:38

Tak tchýni tam vozím občas.Ale ptal jsem se jen tak orientačně v BS na Veslařské (Brno) a tam říkali,že se musí vyměnit jak pás tak ten nesmysl a cena lidová -7700kč.eye rolling smileyTak zkuším sehnat komplet spolujezdcovo sedadlo.

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2007 12:51

celé sedadlo né, jen tu patronu. ta patrona je celek i stím zámkem pro pás. zeptej se na vrakárně.

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: grošáček (IP zapsáno)
Datum: 15.10.2007 16:09

Díky všem za rady.

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2007 06:29

Až to budeš kupovat, tak si zkontroluj, jestli to řádně zajistili takovou tou plastovou vidličkou, která je u toho přiložená - zablokuje to, aby ti to nevystřelilo, když s tím někde třeba klepneš o zem...
Jinak na vrakovišti jsem to letos kupoval za 1500,-

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: grošáček (IP zapsáno)
Datum: 16.10.2007 15:50

Díky za info.

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: Ufas (IP zapsáno)
Datum: 19.10.2007 22:50

jestli je ti lito dat za to tolik penez, je jeste jedna varianta, ktera se dost pouziva. Misto patrony k predpinacum pasu se da jenom odpor, pak te ale v pripade nehody te pasy nepritahnou do sedacky... ale airbag normalne funguje...

jinak, mas tam vubec airbagy? jenom jestli tam treba nedal predchozi majitel jenom zaslepku a neodpojil (respektive neprepojil na neco jinyho aby svitila po otocenim klicku...) kontrolku airbagu? kazdopadne se poptej nekoho kdo do toho poradne vidi...

(doufam ze sem to napsal dost srozumitelne a bez chyb, ale uz mam v sobe par piv...)

EX opel astra F x16sz

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: grošáček (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2007 12:00

Co já vím,tak airbagy to nemělo už od výroby.A dík za radu.

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: Ufas (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2007 18:47

no ale to by tym pak podle me nebyl ani ten predpinac, to se snad dava jenom tam kde je airbag... jestli se pletu, tak me opravte...

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 29.10.2007 09:02

Pokud vím, jsou 2 druhy předpínačů. Novější elektronické (odpaluje je jednotka airbagu) a starší mechanické (pružina, která vystartuje nárazem).
Astra z roku 1992 musí mít ještě ty staré - i ty byly v té době horká novinka :-) (pokud se nepletu, tak v kadetech ještě předpínače nebyly, aspoň já je tam neměl).
Existuje i kombinace airbag + mechanické předpínače - má kupř. corsa mé ženy (Corsa B, 1997). Tam se pak ani nemusejí překlenovat odporem.
Pokud nemáš airbag, tak ti budiž útěchou, že po 15 letech by už asi stejně nefungoval :-(
Výše zmíněná corsa ho neměla funkční už po 10 letech (možná i daleko dřív - předchozí majitelka se takovými detaily nezabývala) a oprava by stála přes 30.000...

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: MetalKalic (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2007 05:51

Proč by neměly by airbagy funkční po například 10 letech? Co tam může stářím odejít? Já mám auto taky deset roků, kontrolka airbagů po zapnutí klíče svítí (a kontrolky včetně té airbagové zhasínají postupně, nikoliv najednou, takže proklemované nejsou), takže se zdá být všechno v pohodě. Díky za odpověď.

Re: Uvolnění uzávěru bezp.pásu
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 08.11.2007 07:16

Říkali na diagnostice, že to hlásilo nějakou záhadnou chybu - něco jako "příliš vysoký tlak v pyropatroně", už si to přesně nepamatuju.
Řekli, že to bude buď převodníkem (což je součástka asi za 3000) nebo je chyba přímo v airbagu (asi 30000).
Bylo to v tom airbagu, takže mu odpojili konektor a překlenuli to odporem, aby mi pořád nesvítila ta kontrolka.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **     **   ******    ********  
 ***   ***  **     **  **     **  **    **   **     ** 
 **** ****  **     **  **     **  **         **     ** 
 ** *** **  **     **  *********  **   ****  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **   **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **    **   **     ** 
 **     **  ********   **     **   ******    ********  
Powered by Phorum.