www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Přední dveře
Autor: Chcaldo Mandolini (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 07:48

Zdar Opláci,
mám Astru Caravan 1.6 r.v. 95. Chtěl bych se vás zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s "padáním" předních dveří. Mám na mysli to, že dveře jsou jakoby vyvrácený a když je zavírám , tak jsou oproti zámku níž a při dobouchnutí povyskočí. Navíc mi v klice asi praskla nějaká pružinka a klika "plandá". Dá se to, co popisuji nějak opravit? Máte s tím někdo zkušenosti?

Re: Přední dveře
Autor: Aleš (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 09:55

Ahoj zkušenosti nemám ale koupil jsem astru a u spolujezdce když dovírám dveře malinko škrtnou o zámek je to ale tak fousový že to zatim neřešim...
Doufám že se to nezhorší.

Re: Přední dveře
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 11:31

Padání dveří dělají vychozené panty,pomohla by výměna čepů,ale není to jisté,protože i v těch pantech už je větší díra. Pokud bys to chtěl mít perfektní,musel bys panty vystružit na větší průměr a udělat větší čepy,potom je ještě možnost,že by ti klempíř to uložení dveří upravil,ale vůle tam zůstane.
Klika je vracená vinutou pružinou,buď si ji musíš koupit,nebo udělat a nebo pořádně namazat čepy klik,aby šly úplně volně. Já mám tu poslední verzi na třech dveřích a je to bez problémů,ale to záleží na tobě.

Re: Přední dveře
Autor: Romano (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 11:42

To co popisuješ by mohly být vychozené čepy v pantech dveří.Po otevření mi taky dveře padly a při nadzvedaní byla ta vůle ještě větši.Ty čepy koupíš v OPELu oba za asi 50Kč.Nevím jestli na výmenu je nějaký přípravek, já vzal uzké kleště do kterých podchytil čep a pak ho přes ně vymlátil.Dveře mi v rovině přidržoval bracha.Čep vyměnil v dal se do druhého tím samým způsobem.Den předem jsem čepy nastříkl WD40,aby odrezly.Pokud se Ti stím nechce drbat,tak si myslím,že Ti čepy v OPELu vymění na počkání.
Po výměně čepů dveře opět chodí jako nové.
I já mám prasklou nějakou pružinku v klice dveří,ale neplandá tak ji zatím neřeším.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **        **   *******   **     ** 
 **   **   **     **        **  **     **   **   **  
 **  **    **     **        **         **    ** **   
 *****     *********        **   *******      ***    
 **  **    **     **  **    **         **    ** **   
 **   **   **     **  **    **  **     **   **   **  
 **    **  **     **   ******    *******   **     ** 
Powered by Phorum.