www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: Riccardo (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 14:08

Zdravím všechny příznivce vozů Opel,
chystám se kupovat Opel Astra v kombíku, na webu bazary nabízejí od r.v.95 až po současnost téměř vše,vč. velmi rozdílných cen a výbavy...
Mě zajímají speciálně r.v.97 a 98, k sehnání jsou vozy cca 89tis. + -
Jsou u modelů tohoto stáří nějaké speciální závady nebo chybičky,na které si při koupi mám dát pozor?Zajímalo by mě i Vaše porovnání např. 1,7 TD s 1,6 16V benzín atp.
Díky a ať Vám Vaše Opely sviští!!!
Richard

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 15:31

1,6 16V mají vyšší spotřebu oleje, i 1l na 1000km, kup si raději 8V nebo 1,8. Ale záleží na kusu, ujetých km a mnoha jiných faktorech. Ale já mám tu zmiňovanou 1,6 16V a plná spokojenost, však si to o nějakou korunu už řeklo...



Příspěvek upraven (26. 08. 2005 17:53)

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: Rom@n Kadett C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 15:36

Jde o to, jak dlouhé trasy a kolik km ročně najedeš, podle toho si vyber jestli 1.7 TD, nebo 1.6 benzín.
O naftě Ti toho moc neřeknu, k tomu nemám moc vztah a ani zkušenosti.
1.6 16V je celkem slušný motor, dá se i načipovat na 130koní yawning smiley)
Ovšem tyhle motory (X 16 XEL) jsou hodně náchylné ke spotřebě oleje.
Je to kus od kusu. Super motor je 1.6 8V , nemá sice takový výkon (75k) ale zato je hodně spolehlivý. Pokud bys chtěl výkon, hledej motor 1.8 8V (90k) nebo 16V (115 - 125k). 1.8 8V (C18NZ) má kámoš a samá chvála.
Co se týká typických závad tak to Ti nepovím, protože mě zrovna nic nenapadá. Dal bych si pozor na korozi, Astra F není v pozinku, sice tyhle poslední měli už úpravu lepší, ale přeci jenom to není nové auto.

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: Martin-man (IP zapsáno)
Datum: 26.08.2005 22:10

Zdar má teda 99 1,6 8v a sem nad míru spokojen spotřeba kombi 6,5 lit jinak není to na závodění!!No ale neměnil bxch mám rodinu a když to naložím tak frčíme slušně!!Tak at vybereš dobře!!

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 28.08.2005 19:42

Ročník 97, zvláště druhé pololetí není dobrý nápad - to byla výroba eFek přesunuta do Polska, a než se Pšonci naučili používat též jiné nástroje než kladiva, pár sérií to trvalo... z té doby pochází největší množství pověstí o poruchovosti a nespolehlivosti Aster, připusťme, že částečně právem. Můžeš jít klidně až do 2H2005 (kdy se začala dělat druhá generace Aster F (bílé blinkry, oválná maska se šikmějšími reflektory. lepší antikorozní ochrana, nebo až 98 a novější.
U motorů záleží na chování předešlého majitele, ne na kilometrech - 200tis.km může být zcela pohodový stav. Relativně nejpohodovější jsou 1.6 /8V (X16NZ), relativně problematické (spotřeba oleje) 1.6/16V. U ropáků záleží na stavu - spousta lidí třeba pomlouvá Adamův 1.7 (X17DTL) jako naprosto hrozný motor... já nebo KDR z diskuse ho máme a znám i pár daslších lidí kterým ke spokojenosti sloužil přes 300tis. km bez zásadních a oprav (s výjimkou standardních výměn oleje, filtrů, svíček, a rozvodů).

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 29.08.2005 07:26

Astra F je tedy jasná - do 1996 včetně a motor 1.6 8V nebo 1.8 8V.

A co Astra G Caravan - ročník + motor?



------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: maxmin (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2005 06:46

Nevíš, kde by bylo napsané něco víc o těch polských astrách? Uvažuji o modré 3dv. 12/97, tak doufám, že to nebude zas tak zlé.


Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2005 11:30

Nečtu po sobě :-(
Samozřejmě mělo být 2H1995 !

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 01.09.2005 11:41

Astry používaly dlouhodobě jako služební např. AVMedia (IMHO používají dodnes, ale Gčkové), nebo třeba Johnson&Johnson apod.
Od lidí z obou jmenovaných firem jsem toto tvrzení vícekrát slyšel. Když z flotily 20 aut mají nejčastější potíže 3, které shodou okolností jsou všechny z přelomu 1997/1998, je to celkem divná náhoda.
Nicméně i Astry z Polska můžou být v pohodě, ta konstrukce byla dobrá a vyzkoušená, jen riziko nedodržení pracovních postupů tam, zejména ze začátku bylo větší.
BTW, jediná Astra s motorem 1.6i/8V u které si majitel stěžuje na spotřebu (průměr 9,2 při trochu svižnější jízdě, dost města) je právě z Polska, r.v. 2001, najeto cca 45tis (skutečných). Motor dle servisu i diagnostiky je naprosto OK :-O, je to hatchbag. Ale opět, může to být náhoda.

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 02.09.2005 20:15

no já koupil astru F 9/97 před třemy týdny byl jsem pro ní v německu ale nebyl to bazar ..... není bouraná má pozinkovanou karoserii najeto 154 tis motor jde krásně centrál funguje

je to X16SZR tedy 8V v interieru občas při jízdě po hrbolech zavže nějaký ten plast ale vzhledem k tomu že jsem přesedlal z Š120 smiling smiley tak je to supr kára

no a hlavně vyšla mě celkem na 70 tis se vším všudy a mám k tomu ještě 4 zimáky na plechovejch diskách

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi - pár omylů
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2005 09:41

Omyl - žádná Astra F nebyla v pozinku, bez ohledu na to, kde se dělaly. Jen Gčkové měly pozink (všechny).
- Pro určení výroby je rozhodující WIN, ne uvedení do provozu. A ve WINu měsíc není. Nejbližší datum k datu skutečné výroby najdete na pásech, většinou se neliší o víc než měsíc.
- 154 tisíc na ten motor je při slušném zacházení sranda - BĚŽNĚ VYDRŽÍ 300tis. Podezdřelé by bylo naopak, kdyby už se 150 tis krásně nešel.

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi - pár omylů
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 03.09.2005 11:02

hmmm tak to je divný protože jak jsou hrany lemů tak tam mám oprýskanou barvu a nejen podle mě ale i jinejch lidí je ten plech pod ní pozink navíc to není vůbec rezatý .....

no je mi to tak trochu jedno jestli je nebo není .... auto schnilý není a jezdí krásně takže jsem spokojený uživatel

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2005 03:50

Kde jsi své auto našel - na netu? Je nějaká dobrá adresa, kde lze najít jeté auto v Německu (ne bazar)?



------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 05.09.2005 18:34

já to našel na www.mobile.de jsou tam i bazary i privaty to je různý ale musíš si dát pozor aby to auto nemělo datum uvedení do provozu starší než 8 let (s přesností na den) a musí mít EURO 2 nebo D3 normu (ne E2 to je EURO 1)
ale to už mají téměř všechny auta od roku 96 no pak je důležité aby jsi měl na motoru čitelný typ (př. X16SZR) jinak budeš mít dost problémy s přihlášením

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: hank (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 17:39

Ahoj všem příznivcům vozů Opel!
Koupil jsem si Astru G v kombiku, tehdy jsem nevěděl, ze motory x16xel jsou požírači oleje. Nicnémě můj vůz je naprosto v pohodě a oleje nesežral ani slzu, 100 HP se taky hodí a spotřeba 6.2 kombinovaná je uplně skvělá.

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: Robrt (IP zapsáno)
Datum: 14.09.2005 18:39

Jak se pohybujou ceny za Astru F Caravan, rv. 1996, motor 1.6 8V, šíbr, hagusy, servo v Čechách? V Ostrave i 110.000,- Kč!
Já si svoji Astru přivezl z Prahy (totéž co popis nahoře) za 90.000 před 2 lety. Teď shání auto švagr, ale inklinuje k Felicii.
:-(



------------------------
Robrt Ostrava
Škoda Roomster 2010 1.4 16V

ex
Astra F Caravan 96 X18XE

ex
Astra F Caravan 96 X16SZR

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: Pilot Astry (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2005 08:33

Felicii NEBRAT!!!Uspokojí ale nenadchne!Jednu jsem měl a nic moc.v zimě zima a v létě horko a výrobce ještě doporučuje při přehřátí motoru pustit topení.to teď v Astře je jinačí klima :-)

Felicii ne!
Autor: IJK (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2005 13:06

Měl jsem několik let Felicii (krátkou,1.3, 50kW) jako služební a současně s tím vlasní Astru F caravan. Přesednutí z o 5 let starší a o 160tis. km jetější Astry do novější služební Felicie bylo jako za trest. Motor Filcky nutno točit, při 130 točí ke 4 tis obrátek, na dálnici rámus, že po čase bolí hlava (proti 2900 obrátek u Astry 1.6). Papírově výkony motoru srovnatelné - Felicie 50kW, Astra 1.6 55kW, Astra 1.7DTL 50kW. Ale co se týče jízdy, nejpříjemnější je ten ropák, anžto táhne už od nějakých 1500 obrátek, potom 1.6/8V (slušně jede od 2200) a nejhorší jednoznačně ta Felicie (pod 3tis. obrátek líná jak mrcha). Ale záleží na stylu, jak kdo jezdí, kdo rád motory točí, pro toho by se hodil 16ventil a naopak by mohl být nešťastný z ropáka, jehož stropem je cca 4tis. otáček :-).
Větší spotřeba Felicie, dražší díly na ní (navíc, výměna čehokoliv znamenala často výměnu více dílů - zarezlé, praskající šrouby apod.). Na Astru se leccos dalo sehnat na vrakovišti, leccos z druhovýroby, na Felicii to byl problém - lidi dojížděj ty auta až do totálního rozpadu. Po 5 letech totálně schnilý zadní dvířka, nový 13tis, na vrakáči po schánění lehce ťuklý 5tis - na Astru by na vrakovišti stály tak 1500,-. Čelní sklo (tónované) Felicia 4200, Astra 2800,- apod. Kotouče na Astře měněné jednou po 100tis, na Felicii po 29 a 65tis.km, přičemž ty na Astru byly o chlup levnější!
Parkování bez posilovače spolehlivě nahrazovalo fitness, navíc Felicie má zoufale malý rejd, takže tam, kde se spolehlivě s Astrou jako dlouhým kombíkem otočím to s krátkou Felicií bylo tak na 3x.
Astrou jsem byl opakovaně v Chorvatsku, celkem pohoda. Cesta Felicií Praha-Vsetín a zpět = cca 3 dny bolavá záda.
S oběma auty jsem jezdil převážně já, čili nelze to svádět na zásadně odlišné zacházení, s Felicií jsem najel cca 40tis, se dvěma Astrami 40 a 25tis. km, čili moje dojmy opravdu nejsou z jednoho svezení :-)

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: pavel v. (IP zapsáno)
Datum: 20.09.2005 18:36

kdyby si shanel Opel Astra caravan tak ho prodávám,je to ...........


*** Tak s timhle musis do inzeratu - Administrator***

Re: KOUPĚ Astry ve verzi Combi
Autor: mana (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2005 17:15

taky mam astru f komby 16.16v a jsem moc spokojeny...



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  **     **  **     **        **  **      ** 
 **     **  **     **  **     **        **  **  **  ** 
 **     **  **     **  **     **        **  **  **  ** 
 **     **  **     **  **     **        **  **  **  ** 
  **   **    **   **   **     **  **    **  **  **  ** 
   ** **      ** **    **     **  **    **  **  **  ** 
    ***        ***      *******    ******    ***  ***  
Powered by Phorum.