www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Koroze a cena náhradních dílů
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2007 22:06

Zdravím všechny a hlavně Standu, díky jehož radám je má Astra stále ve výborné kondici:-) Mám tady dva druhy dotazu, doufam, ze neopakuju nic, co uz nekde je, ale celkem jsem to prolezl a nenasel nic.

1) co delat se zacinajici korozí na lemech nad zadnimi koly? mam si zakoupit nejake "pripravky" a udelat si to doma sam? popripade jak nebo kde najdu postup. Osetreni koroze asi v servisu neudelaji, ze? Nerad bych, aby se mi koroze od tam rozšířila jeste nekam dal...

2) Zajimalo by me prosim par orientacnich cen nahradnich dilů...mam AStru z roku 96, motor 1.6i 8V 55kw...
-kolik stoji priblizne- cely novy vyfuk, strikani dutin, nove svicky.....diky moc za info, JFK

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2007 06:49

Tvoje Astra je urcite v dobre kondici ale nikoliv diky me, alehlavne kvuli tomu, ze se o ni staras alespon v ramci svych moznosti.

Koroze je vseobecne problem, ale lze to resit.
Rez je treba poctive vybrousit az na stribrny plech, nasleduje 1 az 2 natery bezoplachovym odrezovacem (samozrejme je treba dodrzet nejaky interval, tusim hodku, zalezi taky na teplote okoli). Potom se aplikuje nejaky antikorozni zaklad, celkem hodne dobra je zinkova barva (ve spreji), nejlepe opet 2 vrstvy.

No a potom uz nasleduje tmeleni, nejlepe az druhy den kdy zaklad dobre vyschne (pokud jsou diry v laku hlubsi) popripade jen strikaci tmel, brouseni, strikani plni.cem, brouseni atd atd.
Velice dobry postup pri lakovani tady uz byl nekdy popsanej, tak to tady nebudu popisovat, stejne bych na neco zapomnel. smiling smiley
[www.opelastra.cz]

Samozrejme je treba se jeste pred touhle dost zdlouhavou praci, kterou neuspechas, presvedcit, jestli rez nepronika uz z druhy strany (z vnitrknu lemu), to by bylo vsechno zbytecny. Neni od veci treba zadni lemy po takove oprave zevnitr poradne ocistit a osetrit nejakym pripravkem na ochranu podvozku. Stejne tak i prostor nad lemem v kufru kde se drzi taky dost vlhkosti a prave tady to vetsinou zacina hnit. Vhodny pripravek je treba tlumex, nebo rezistin s olejem, nebo rozvou neco co je na nasem trhu. V kazde lepsi lakovne Te urcite dobre poradi kam co dat.

Jinak si zkus projit poradnu na www.opelclubrenbau.cz tam je kolem rzi napsano mraky hodne dobrych clanku.

Co se tyka nahradnich dilu, neni nic jednoduzsiho, nez si projit online katalogy na netu, viz odlkazy.

[www.autokelly.cz]
[www.elit.cz]
[katalog.mjauto.cz]
[www.vyfukylevne.cz]
[www.vyfuky.cz]

atd atd atd.

P.S. Slovo "plni.cem" jsem schvalne rozdelil kvuli zakazanemu slovu N I C E, ktere je povazovano za SPAM.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (15.11.2007 06:53)

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2007 07:20

Super, díky moc za obsahlou odpoved. Jeste jsem se chtel zeptat, jestli je mozne tytvo veci (palivovy filtr, svicky) mozno koupit i nekde v Brne v nejakej prodejne? Nebo je to lepsi po netu? A jaka znacka je nejlepsi? stale mluvim o svickach a palivovem filtru:-) Nechtel bych koupit nejakej smejd. Moje dotazyk jsou mozna lehce stupidni, ale jsem zacatecnik, tak se omlouvam:-)

No a jeste jsem se chtel zeptat, jestli se u tohoto auta strikaji dutiny a jestli to mam tedy nechat udelat a na kolik to tak prijde?

Opel Astra 1.6 8v 55kw. Diky moc

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2007 07:25

Opel Astra F samozrejme...

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2007 08:07

Ohledne prodejen toho uz tu bylo dost, ja nakupuju vetsinou u mjauto.cz v Zidenicich, objednavaj vetsinou do druheho dne. Kolik stoji nastrikani se dost odviji od kvality, je to dost spinava prace a malokde jsou ochotni to delat. Ja to vezl kvuli tomu do Zlina, rekl jsem jim, at vybrousi a vyvari vsechno co najdou, nastrikaj podvozek a dutiny a stalo me to cca 5500,-, ale mel jsem na podvozku pouze povrchovou korozi. Auto tam stalo skoro 4 dny. Mam jeden kontakt i v Brne, ale tam to vychazelo o dost draz.

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2007 08:18

Ok, diky za info. A co teda co se tyce tech znacek filrtu a svicek? poradi nekdo? Jak mi tady Standa hodil ten odkaz na www.autokelly.cz , tak z tama bych to klidne objednal, libi se mi, jak to maji rozdeleny presne podle typu motoru. Kdyz se podivate na tu nabidku na tech strankach, ktery palivovy filtr, vzduchovy filtr a jake svicky byste mi doporucili? Nekde jsem tu cetl, ze svicky BRISK jsou smejd a tech tam maji prave hodne...Co ty svicky Beru-ultra-x-platin? Ty jsou ok?

Btw, na techhle strankach se nabizeji ND presne podle typu motoru a jsou tady pod sebou dva motory...1.6i 55kw a pak 1.6 55kw, tak ted vubec netusim, jestli je mezi tim nejaky rozdil nebo ne:-) Diky za radu

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2007 08:28

Co se svicek tyka, dal bych tam bud NGK, BOSCH, nebo BERU Ultra (jednobodovy). Mam to na techdle motorech celkem vyzkouseny. S Briskama mam jen spatny zkusenosti a Beru Ultra X-platin jsou zase zbytecne drahy. Ostatne opet, o svickam se tady toho namelelo spousta smiling smiley
To rozdeleni motoru na AK je divny, kazdopadne Ty mas 1.6i s 55kW.

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2007 09:03

A co se týká tech filtru tak je to jedno jaka znacka? Ok, svicky zkusim sehnat nekde NGK nebo BOSCH, diky:-) Jo a ty motory fakt divny, ale taky jsem to hledal pod 1.6i s 55kw, takze ok. Jeste posledni dotaz pls:-) Jsem fakt amater, teprve se ucim co a jak s autem, takze se chci zeptat...svicky se kupuji po 1ks a na kompletni vymenu svicek v tomto aute jsou potreba 4ks,ze? dotaz opet stupidni, ale jak rikam, jsem amater...uz to byl vazne posledni dotaz, diky moc:-)

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2007 09:23

Na znacce filtru nezalezi a svicky se meni vzdy nejlepe komplet vsechny.

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2007 21:31

To JFK: Nevim odkud jsi/mam pocit ze z Prahy/, ale zajed ke Zralymu. Pylovy 140,-, vzduchovy 180,- olejovy 80,- aj. Treba ted ma v akci olej, plna syntetika Opel 5l kolem 850,-. Svicky jsem platil 450, ale ne u neho. Delal jsem rozvody minuly tyden, ceny jsou aktualni...

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2007 10:05

Cauec Zdenku. Diky za tipy, ale su z Brna:-) Takze to budu muset posefovat nekde tady, ale takovy veci jako filtry asi objednam z toho netu. Btw rozvody jsem taky delal nekdy pred mesicem.

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2007 10:41

To JFK : Ja myslim ze urcite najdes u vas obchod s ND, kde to v pohode nakoupis. Kdyz to budes kupovat pres net, tak zaplatis zbytecne postovny a u takhle levnych polozek jakou jsou filtry, to nema smysl.

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2007 11:05

Kua koukam ze je nekdy snad i zbytecny se nekomu snazit radit.
Psal jsem tu o tom mjauto.cz, kdyby ses na jejich stranky aspon podival tak tam najdes obdobnej katalog jako je na autokelly. Autokelly ma v Brne taky kamennou pobocku na dornychu a jsou i dalsi, na foru nespocetnekrat zmineny.

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2007 11:05

Jo, tak to mas asi recht. No, zkusim po necem mrknout. Takovyhle veci zas tak moc nespechaji, takze casu dost, ale najdu neco co nejdriv, chci mit auto v co nejlepsim poradku.

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2007 11:07

To keryba: V klidu chlape, nečil se

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2007 11:11

Ale jinak dik za radu, ten tvuj predeslej prispevek jsem nevim proc prehlidl. Zajdu do autokelly v brne na dornychu, diky.

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2007 16:16

JFK: Ja se necilim, ale jestli mi budes rikat keryba, tak dostanes ploutvitongue sticking out smiley

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: waldafifi (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2007 16:25

Ahoj všem

Já zvítězil nad rzí(aspoň zatím) na zadních lemech tak že jsem koupil plasty do podběhu je to stejny princip jako u těch předních.Cena byla asi 500 za oba.

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2007 01:34

Muzes mi prosim te rict presne o co jde? ty plasty do podbehu...a jestli uz to tu bylo nekde zminovano, tak kde to prosim najdu. Zajima ma me, co je to za princip, jak se to dela a taky jak to na aute vypada:-) diky

Re: Koroze a cena náhradních dílů
Autor: JFK (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2007 01:35

To kefish: Davej si bacha, abych te nemel na stedrovecerni tabuli s bramborovym salatem:-)

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **   ******   ********   *******  
 **     **  **     **  **    **  **        **     ** 
 **     **  **     **  **        **        **     ** 
 ********   *********  **        ******     ******** 
 **     **  **     **  **        **               ** 
 **     **  **     **  **    **  **        **     ** 
 ********   **     **   ******   ********   *******  
Powered by Phorum.