www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Koupil jsem Kadetta
Autor: Aleš (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2007 20:46

Zdravím, koupil jsem Kadett 1,6 r.v.91 od Novona a mám pár dotazů na které jsem nějak při koupi v nadšení ze Západoněmeckého stroje zapomněl:-). 1)Na kolik se mají hustit pneu? 2)Bylo mi doporučeo vyměnit svíčky, což taky udělám, ujel jsem teď asi 150 km a mám nerovnoměrný volnoběh i zahřátý motor jede chvíli lehce pod 1000/min nebo kolem 1000/min a pak terpve spadne, pak se třeba vrátí zas na 1000/min při volnoběhu, může být problém i jinde než ve svíčkách?Vše při zahrátém motoru.Něco jsem tu četl o zlobivém krokovém motorku. 3)Ve velkým techničáku je uveden jediný rozměr pneu 155 SR 13 smiling smiley což je dobrý asi tak jako rezerva, mám se na to vykašlat nebo se dají 175/65 R14 kvůli brzdám z Astry nějak zlegalizovat? Tak to by zatím bylo vše s pozdravem nový kadeťák.

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 19.11.2007 06:44

Tak Alesi, urcite mas radost z noveho milacka, ale nejdriv se tady po poradne poradne porozhledni a hlavne !!! zkus pouzit funkci HLADAT. Urcite najdes spousty odpovedi na svoje otazky. smiling smiley

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2007 18:47

HUŠTĚNÍ PNEU:2,0 předek i zadek.
Na 155 R 13 se nedá rozumně jezdit,hodně to ujíždí,nesedí to.Jednu dobu jsem tam měl i pneu 185/60/14,ale ten rozměr 175/65/14 je takový rozumný kompromis:-)To,že jej nemáš ve velkým TP,to neřeš,na STK půjdeš až za 2 roky a policajty zajímá hlavně vzorek...
Jinak pokud budeš mít ještě nějaký dotaz,napiš mi na mail..PESEK79@email.cz

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2007 10:05

Aleš: Ahoj, to s tebou jsem se bavil na autorevue?

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: Aleš (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2007 14:45

Zdravím, ano Kefishi to jsem já. Díky za info, o tom volnoběhu už vím, takže vše v pohodě. Chystám se teď na zbrousení kotoučů a zimní pneu. To mírné cukání při ustálené jízdě kolem 85-90 na 5 po výměně svíček a použití čístícího aditiva přestává, ale je stále patrné, uvidím jak dojedu celou nádrž s tím svinstvem :-) Moc díky za odpovědi, přece jen se v autě až tak nevyznám, ale to se zlepší. Tak zatím čau chlapi.

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2007 21:53

Ok tak jsem rad, ze se auto dostalo do dobrych rukou a preju hodne spokojenosti s nim. winking smiley

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: Ales (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2008 08:34

Pánové dobré ráno, nezdá se vám taky, že v druhé polovině kadetí palivoměr chytá rychlejší spád? :-D Už jsem si říkal, že bude plná nádrž lehce nad 6,ale teď to vypadá tak sotva na 7 a to jezdím delší trasy,minimum města a točím 1500-2500 víc jen výjimečně.
Na co si musím zvykat je dlouhá pětka,líp to jede do kopce když jedu třeba 100,ale 80 to je už trápení a chce to spíš 4 i když to 5 táhne, na rovině ji klidně dám v 60-70

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2008 16:55

Ales: Kdyz jsem jeste jezdil na benzin, tak jsem obvykle tankoval 30 litru vzdy do plne a rafika uz byla celkem dost dole. Parkrat jsem ale jezdil i dal, a auto i s rafikou uplne dole furt jezdilo, jezdilo a jezdilo (ale bacha, nerikam ze to musi byt i tvuj pripad)smiling smiley
Ta prevodovka je na tak slabej motor cela hrozne dlouha, ale zase se to projevi na spotrebe.

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: Ales (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2008 17:09

kefish: no jak mi začne svítit trvale hladový oko tak se tam vleze něco přes 40 litrů, takže to odpovídá. Ono stejně na tak starý auto jezdit kolem 7 při objemu 1,6 navíc teď v zimě na zimních gumách není špatný. Když si vezmu, že maximum točivýho momentu je lehce nad 3000 tak při téhle převodovce se tam dostanu leda při předjíždění a ani to není často třeba, mě to přijde, že jedu jak s dieslem, táhne od 1500 a pak jak má tak 2100-2200 tak je cítit zlom a krásně plynule ožije. V obci při 50-60 jezdíš na 3 nebo na 4(5)? Jo a tak po Velikonocích budu potřebovat dozadu ze dvě letní 175/65R14 ještě se vzorkem tak na 2sezóny, kdybys měl tak dej vědět.

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: kefish (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2008 17:28

Ales: Aha, ja hladovy oko nemam (pristrojovka s nim je u Kadetta, co vim, celkem rarita). Spotrebu jsem nikdy az takhle neresil, co mam plyn, tak ji neresim vubec, takze jak se motor zahreje, tak mu celkem nakladam. Pri ustalene 50-60 tocim 3 a 4 dle situace a citu. Na gumy pouzij inzerci, ale doporucil bych ti koupit novy, na gumach se setrit nema. A ty dve sezony moc nerikaji o najezdu, napr. na mym aute je to 30-40tkm takze koukat se po starsich nema moc smyslwinking smiley

Kadett E C16NZ sedan, r.v. 1986

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2008 22:26

ALEŠ: Nejpřesněji se spotřeba měří,že natankuješ až do vypnutí pistole--ujedeš nějaké km a zase natankuješ do plna,do vypnutí pistole..Potom vydělíš dotankované litry najetýma km a máš to,ale to asi víš:-))Jinak šlape v pohodě??Se slzou v oku na něj vzpomínám..:-(

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2008 22:29

ALEŠ: Změn si přezdívku,Alešů je tady více:-((

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: Bruntalák (IP zapsáno)
Datum: 23.01.2008 15:34

NOVON: Ok,přezdívka změněna :-) Ale ještě vymyslím nějakou originální :-) Šlape dobře, jen na příští zimu (jestli ne dřív) bude chtít novou baterku, musím to sem tam hodit domů nabít. Jinak si nestěžuju, světlomety jsou vyměněný a seřízený tak to svítí líp, říkal mi známý mechanik co mi to měnil, že bylo vepředu trochu ťuklý, ale nic hroznýho a že za ty peníze si nemůžu stěžovat (což fakt nedělám) :-)). Kotouče stačilo sjet o 0,2 a jsou v pohodě. Tady na sídlišti přímo na parkovišti to když jde parkuju vedle jinýho Kadetta neco Racera, protože oba dva jsou v daleko horším stavu, shnilý a tohle musí potěšit jejich majitele, když vidí Kadetta ve slušném stavu nezpraseného tuzingem ;-)

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: francek (IP zapsáno)
Datum: 30.01.2008 15:00

Ty volnoběžný otáčky ti spadnou když zařadíš za 2 a pomalu pustíš kousek spojku a pak vyřadíš. Dělá to omezovač otáček nebo tak se to nějak jmenuje stačí ho najít v motoru a ťuknout do něj a otáčky spadnou. Když nebude stačit vyčistění v benzínun tak nový.

Re: Koupil jsem Kadetta
Autor: Bruntalák (IP zapsáno)
Datum: 14.03.2008 12:11

Tak jsem koupil novou baterku 45 Ah za 979 :-) Jen mě pořád vrtá hlavou to,jak motor začne líp táhnout a má i trochu jiný zvuk po přkročení těch 2100-2200/min. že by to byl začátek optimálních otáček C16LZ nebo chce seřídit no nevím.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******    **     **  ********   **     **  ********  
 **    **   **     **  **     **  ***   ***  **     ** 
 **         **     **  **     **  **** ****  **     ** 
 **   ****  **     **  ********   ** *** **  ********  
 **    **   **     **  **         **     **  **     ** 
 **    **   **     **  **         **     **  **     ** 
  ******     *******   **         **     **  ********  
Powered by Phorum.