www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Jak dlouho startujete?
Autor: Horys (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2007 14:41

Cau panove a damove,

jak dlouho startujete autak zhruba v teplotach kolem 0 az -5? Startuju teda stylem sesplapla spojka a opravdu malinko s plynem. To naskoci na cca 1s. Ale bez toho plynu je to tak 2-2,5s a prvni vterinka je takova nejasna a pak uz pravidelnej chod bez problemu. Je to u vas bez plynu rychlejsi? Diky

Astra, 94, C14NZ

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: dokturek (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2007 16:57

prvni start trva tak asi 2 vteřiny a trochu stěžka dalši starty vpohodě na brnknuti

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 15.12.2007 17:01

Řekl bych že zas další téma o ničem. Záleží na baterce, a na celkovém stavu motoru( olej, svíčky atd atd). Na četnosti jízd a plno jiných podmínek.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: Mijo (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2007 11:45

no ja mam dieslacka, takze, zhavim 2x, stacilo by jednou, ale proc to zbytecne trapit. Jinak start na jedno otoceni starteru, tedy hned. Stav: nova baterka a repas alternatorsmiling smiley

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2007 13:03

Jestli ti to pomuze, mame stejny motor. Letos na podzim nova baterka 44Ah, bez plynu , vyrazeno, seslapla spojka na brnk. Posledni dobou jezdim jen tak 2-3x do tydne.

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2007 11:22

Hm já na svém autě (viz podpis) nažhavím a jak zhasne kontrolka tak startuju cca 2-3s a chytne. Baterka 2roky stará

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: Josef Kubeček (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 16:22

Mám problém se startováním OPEL Kadett 1,6i Caravan.Nezáleží na teplote.Problém je že někdy dá jiskru a někdy zae ne.Mám novou hlavu rozdelovače,nové kábly ke svíčkám.Už si nevím rady.M/že být příčina startér?Někdy hapruje.Poradte.Děkuji.S pozdravem Josef Kubeček

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: palorep (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 17:38

vyskusaj vymeniť cely rozdelovač skus požičať od niekoho. a ešte by to mohla robiť zapalovacia cievka.

paša - Astra F caravan C16NZ minulost
Volvo S60 2.4 turbo benzín/LPG - současnost

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 18:12

já jsem v zimě na svém autě vždycky 2x žhavil a pak to chytalo strašně dlouho, někdy i 10 vteřina podobně. Myslel jsem si, že mi padá nafta. Teď jsem zkusil po zhasnutí kontrolky žhavení počkat na to, až rozepne relé žhavení (rozběhne se rychleji ventilátor topení, je to slyšet) a pak to chytne během 2 vteřin.

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 18:32

lojzinac, tak že bych asi uvažoval o výměně svíček co??

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2008 18:38

Svíčky jsem kontroloval a jsou OK. Prostě potřebuje dýl žhavit. Přítelkyně má Corsu 1.5 TD ISUZU motor a měla stejný problém a teď žhaví stejně a svíčky má taky OK

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 15:59

Skutecne to zavisi na tom, jak casto jezdite, na vnejsi teplote, etc. Ja kdyz nekolik dni nejezdim, tak prvni start je tak dve sekundy, dalsi starty jsou okamzite. Baterka ma dva roky. Ja si myslim, ze pri tom prvnim startu potrebuje palivove cerpadlo nejaky cas na to, aby natahlo palivo do vstrikovani. Jinak, kolega jsi koupil ted nove auto, a rikal, ze mu to vzdycky chyti okamzite. Vyslovil hypotezu: kdyz otevre dvere, tak slysi take slabe zabzuceni z motoru; tedy mohlo by jit o palivove cerpadlo, ktere nacerpa palivo do vstrikovani, aby motor okamzite chytil.
Je to mozny?

A-F Caravan X16XEL r.v.1998



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil weki (11.01.2008 16:00)

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 11.01.2008 19:08

To weki: Možné to určitě je. Brácha má oktávku a u ní se skutečně po otevření dveří na nějaký čas spustí palivové čerpadlo.

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: lojzinac (IP zapsáno)
Datum: 13.01.2008 08:48

nám to firemní fabia dělá taky :-D

Opel Astra F, 1,7 TD, X 17 TDL, r.v. 1997, sedan

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 17.01.2008 21:37

Já startuju už několik let :-)

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2008 19:45

Taky 1 start ten den je cca 2s. Další už okamžitě.
Moje teorie: Úmysl programátora-konstruktéra motoru při 1 startu před 1 "výbuchem" protlačit trochu OLEJE k mazacím místum a pak teprve motor zatížit "výbuchem" (proto možná je třeba C16NZ takovej držák). Při dalšim startu který nastane do určitý doby už to není potřeba, a když stojí dýl než.... tak dá zase ty 2s.

Toť můj názor, nikomu ho nevnucuju, ale vzhledem k 4letému pozorování tohoto jevu, kdy start je buďto 2s nebo okamžiťě a nic mezi tim, mě nic jinýho nenapadá.

Kadett C16NZ

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: PetrF (IP zapsáno)
Datum: 24.01.2008 17:05

A nebude to spíš tím, že po delší době je palivo zcela odpařeno ze sání i válců, takže je potřeba více vstřikovacích cyklů? To je zase můj názor :-)

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: honza103 (IP zapsáno)
Datum: 14.02.2008 17:16

Ahojky...mam opla kadetta 1,6d...a po zhasnutí kontrolky žhavení počítám do deseti,a pak startuju..a chytá stejně v zimě i v létě...nou problem!....mám ale problém s převodovkou...hučí!!!....a začlo to po výměně spojky...onou známou metodou bez demontáže převodovky...pravděpodobně jsem nechtíc otočil povytaženou hřídelí...a nejspíš už pootočené ozubení ozubených koleček převodovky do sebe nezapadá jako dřív...a odtud pochází to hučení...takže bacha při vyměně spojky...zafiksovat povytaženou hřídel!!!....mimochodem!!...neví někdo jestli to nejde nějak řešit,bez toho,abych musel měnit nebo kuchat převodovku??....dík Honza

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: Marťas (IP zapsáno)
Datum: 03.03.2008 11:18

Startuji maximálně 2 sekundy, jinak chytá hned během jedný. C16NZ 1989

Re: Jak dlouho startujete?
Autor: Pavel90 (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2011 11:51

Zdravím, před týdnem jsem si koupil OPEL ASTRA 1.6 benzín, 95, ojetinka prostě, sportovní verze. Když bylo + 5-8 stupnu startovalo to na brnkačku jen otočit klíčkem. Ted kdyz je teplota kolem nuly, tak start trva kolem dvou az tri vterin, toci,toci a pak naskoci, dalsi starty uz jsou v poradku a hned naskoci motor. Co se tyce motoru, otacky drzi, tichy motor a na sve stari velmi zachovala astra. Je to normalni v zime ze mi to toci dyl? Díky,.

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********   **     **  **      **  ********  
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  ********  
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **        
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **        
 ********   ********    *******    ***  ***   **        
Powered by Phorum.