www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Kolik za něj můžu chtít
Autor: Karlos (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2007 18:57

Zdar chlapi. Kolik že myslíte, že bych za něj mohl dostat peněz.

Specifikace: r.v. 1988; motor C16NZ; najeto 133tis km; nehavarovaný; černá metaliza; man. šibr, anatom. sedačky; výškově stavitelné sedadlo řidiče; centrál; "kola z lehkých slitin"; lehce promáčklé pravé zadní dveře (nějaké hovado se mi do nich na parkovišti opřelo); koroze levého zadního lemu, pravý je 100% OK; nový střední a koncový díl výfuku (koncový je komplet z nerezu); nová baterie; nový vzduchový filtr, nové spojkové lanko; komplet vyměněna chladící kapalina; nová brdová kapalina včetně brzdových destiček.

Spotřeba: krátké vzdálenosti (cca 3km tam, 3km zpět)=8 až 9 litrů; delší vzdálenosti s předpisovou jízdou cca 5 až 6 litrů (Chorvatsko 5,4litrů/100km).

Chtěl bych ho prodat všetně zimních pneu včetně disků (2xSava Eskimo S3 - 70%; 2xBarum Brilantis - 90%).

za tipy děkuji

Přílohy: IMG_5602_upr.JPG (158.4KB)   IMG_5606_upr.JPG (179.9KB)   IMG_5613.JPG (162KB)  
Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 18.12.2007 21:09

Vypada moc pekne. Zacal bych na 20ti a uvidis.

Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: Tweety (IP zapsáno)
Datum: 19.12.2007 06:38

20 tisíc je hodně rozumná cena,myslím si že by si dostal i víc. thumbs down

Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 20.12.2007 10:57

V bazaru asi málo, na inzerát si myslím, že je těch 20.000 reálné.
Osobně bych je asi za to dal... což neber jako nabídku :-)
kdybych nenašel zásadní problémy s korozí (např. přední část podlahy) a vypadalo to zachovale i pod kapotou.
Víc asi ne - přece jenom je to víc než plnoletý...
Nejvíc by mě na tom lákal interiér (líbí se mi moc tohle provedení a vypadá velmi zachovale) - na to konto bych asi spolknul i lecjaký jiný nedostatek, který se dá opravit...
Škoda těch dveří - bude se to muset vyklepat, tmelit, stříknout celé dveře... Pokud je viditelně orezlý lem, bude to taky dost od prvního pohledu odrazovat...

Pro srovnání: loni jsem prodal Kadeta 17D z roku 89 (+ sada pěknejch zimních pneu i s disky) za 24.000.
Měl nevzhlednej lak (amatérský pokus), trochu zlobila koroze (začínaly prokvétat už jednou měněné prahy), motor už byl trochu vyběhlej, ale bylo to jinak vzorně udržovaný a seznam měněnejch věcí byl opravdu hodně dlouhej - jen tak namátkou: homokinetické klouby, přední třmeny v brzdách, hl. brzdovej válec, chladič, ložiska alternátoru, lanovod spojky, lanovod ruční brzdy, silentbloky ramen, baterka bezúdržbová 80Ah, vstřiky, čerstvě rozvody (řemen, pumpa, napínací kladka), žhavicí svíčky, vyměněné všechny náplně vč. oleje v převodovce...

Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: Pavelj (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2007 10:04

Trochu odbočím. Kde je koupenej ten nerez vejfuk?

Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2007 11:44

To Pavelj neodbočuj a koukej se ptát přes SZ!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: Karlos (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2007 11:50

Přední část podlahy jsem zpravoval (no, spíš nechal zpravit) minulý rok. Přitom jsem vystříkaval dutiny. Ten lem už je chytlý docela dost. Určitě to bude odrazovat. Co se týče toho výfuku, tak je to domací výroba. Dělal jsem ho podle starého od bosalu. Vzhledově je to nic moc. Nadruhou stranu, stejně není vidět. Problém byl v tom, že jsem sehnal spatně svářitelnou nerez. Ale naštestí se to povedlo. Byla to drbárna jak prase. Už bych to asi nedělal. Dal jsem tu zase fotky. Je na nich ten zrezlý lem a ten výfuk. Akorát ještě nemám fotky, po zavaření. Na fotce je to jen pobodované.

Přílohy: IMG_5610.JPG (139.6KB)   IMG_7333.JPG (109.9KB)   IMG_7338.JPG (60KB)  
Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2007 16:34

Škoda, že jsi při tom vystříkání dutin nedemontoval v kufru to obložení nad zadními koly a neprolil ty kapsy tím sajrajtem na dutiny. To by ti to tolik neprorezlo, protože už je vidět, že ty lemy už někdo opravoval.

Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: Karlos (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2007 19:20

Ale demontoval, a prolil resistinem. A věř mi, že jsem nešetřil. Problém byl ten, že ten lem už byl chytlý předtím. Je zajímavé, že na druhé straně je bez náznaků sebemenší koroze. A to byly pry spravovány najednou. Teď už je to stejně jedno.

Přílohy: IMG_5625.JPG (168KB)  
Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: Kubi (IP zapsáno)
Datum: 30.12.2007 20:15

Hezky :-) já mám obdobný problém na káďovi s lemy akorát přesně opačný levý je jako nový a pravý je bublinkovitý jak začíná opět kvést... Oba podle předchozího majitele byly opravovány ve stejné době :-) A dával jsem za toho svého v moc pěkném stavu 18000 takže myslím že tenhle za 20000 určo prodáš. Hodně štěstí a ať někdo ocení pěkné auto ;-)

Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: Karlos (IP zapsáno)
Datum: 16.02.2008 11:02

Tak oplik už je pryč :-(. Prodal jsem ho za 17000,-. Zájemci se ale moc nehrnuli. Je vidět, že o tak staré vozy už prostě zájem moc není. Co se dá dělat. Bude mi po něm ale smutno. Bylo to dobré auto. Nejhorší je, že už nebudu členem vašeho klubu :-(. Původně jsem chtěl koupit Astru Clasic, nakonec se mi ale naskytla příležitost hoodně výhodné koupě Škody Octavie. Doufám, že mě neukamenujete! I přeto ale všem přeju hodně ujetých kilometru bez nehod a závad. Oplům zdar.

cena vozu
Autor: Deny (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2008 10:25

Jakou má asi cenu moje Astra F 1,6SZR 8 V,r.v. 2000,vše v elektrice,bez klimatizace,bez koroze.

Re: cena vozu
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 07.07.2008 15:23

To by chtelo videt.. aspon fotky teda smoking smiley

Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2008 18:57

Zdravim chtel bych prodat Opel kadett 1.6 KAT r.v. 1990 najeto zhruba 170000km je to 5dverak. črvena barva, výškově stavitelné sedadlo řidiče, zadní dvere trochu promacklé. Hlinikove 14" disky po novem nastriku 2 pneu koupene na jare 2 maji tak 50% vzorek, k tomu zimni na 13" plechacích 2 pneu kupovane zhruba pred rokem a 2 taky tak 50% vzorek. Dal tam sou nove prahy, lemy, a zadní kapsi pod narazníkem. novy olej a olejovy filtr, novy palivovy filtr a na jare menene silenbloky u ramen.a jeste je no podlaze nalepena nova lepenka. Spotreba se pohybuje okolo 7 litru. Jeste je tam, baterka 2 roky stara. Startuje v zime i lete hned na poprví. kolik si myslite ze za to muzu dostat?? jeste sem zitra dodam fotky diky za tipy.

Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2008 19:46

jeste je tam nonej kocovej dil vyfuku

Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 15:26

asi bych nabídl cca 15tis., jestli je to ještě bouchlé a lak vybledlý tak možná ještě míň., ale na těch 15tis můžeš začít a uvidíš smileys with beer

Re: Kolik za něj můžu chtít
Autor: j.irisek (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 22:19

tak tady jeste k tomu dodavam fotky. U te posledni jak tam sou ty kabely tak to patrí k repreakum ve dverích ktere tam v tu chvíly jeste nebyli

Přílohy: P1000289 [1600x1200].JPG (399.4KB)   P1000287a [1600x1200].JPG (369.1KB)   P1000296 [1600x1200].JPG (342.8KB)  


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **     **  **      **  ********        ** 
  **  **   **     **  **  **  **  **              ** 
   ****    **     **  **  **  **  **              ** 
    **     **     **  **  **  **  ******          ** 
    **     **     **  **  **  **  **        **    ** 
    **     **     **  **  **  **  **        **    ** 
    **      *******    ***  ***   ********   ******  
Powered by Phorum.