www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Help - výměna zadního okénka zadních dveří
Autor: Petr Koukal (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2005 10:14

Mám Astru F rok výroby 1997. Nedávno někoho velmi zajímalo co mám v příhrádce, a protože neměl klíčky, použil univerzál - kladívko do zadního okénka. Naštěstí toho menšího.

Okénko jsem sehnal, zbytky skla vyčistil. Ale mám problém s postupem výměny. Odmontoval jsem tapicirung, kličku, atd., ale tím problém začíná.

Prosím o radu ohledně postupu na výměnu

Díky

Přílohy: astra_dvere01.jpg (3.9KB)  
Re: Help - výměna zadního okénka zadních dveří
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2005 20:26

Nevim jak u Astry, ale u Kadetta jsou na horni casti dveri jakoby z vnitrni strany v miste toho mezisloupku dva sroubky, ktery se povoli a potom s nim muzes pohybovat nahoru a dolu. Samozrejme ho musis jeste povolit ve dverich. Potom to chce trosku citu a zrucnosti a to maly okynko jde vyndat tusim i s gumou, ktera je alespon u kadetta vcelku.

Re: Help - výměna zadního okénka zadních dveří
Autor: Míra Caravan '93 C16NZ (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2007 21:05

Ahoj!

Mám stejný problém - zadní okénko u zadních dveří. A měl bych dva dotay:
1) kolik tak stojí toto okénko na vrakárně? A jaké vrakoviště byste mi doporučili na východě Prahy nebo v Praze?
2) Jaký je postup výměny tohoto skla? Jak Standa píše, ty šroubky jsou i u Astry. A co dál?
Vyndat gumu, odstranit zbytky starého okénka, nasadit nové okénko, vsadit i s gumou do dveří?

Díky za odpovědi, Ahoj,
Mirek.
--
Astra Caravan, r.v. 1993.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **        **  **     **  ********   *******  
       **        **   **   **      **     **     ** 
       **        **    ** **       **            ** 
       **        **     ***        **      *******  
 **    **  **    **    ** **       **            ** 
 **    **  **    **   **   **      **     **     ** 
  ******    ******   **     **     **      *******  
Powered by Phorum.