www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Astra F GT?
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2008 23:36

Omlouvám se za založení nového téma, ale nedá mi to.
Astru mám pár týdnů, jsem na ni hrdej a je to moje první autíčko.
Předchozí majitel ji inzeroval jako Opel Astra F 1.6 GT. Ptal jsem se ho na to GT, protože jsem nic takovýho nikdy u Aster neviděl a přišlo mi to divný. Motor a všechno je jako u non GT Aster. Podle mě ani nic takovýho neexistovalo. Nicméně, řekl mi, že se opravdu dělali. Že se liší vnitřek a u r.v. 92 liší sedačky a tapece ( - to nevim co je confused smiley ). Sedačky jsou anatomické, to je pravda, ale to jsem si myslel, že si je tam dodělal on. Pak že je ještě rozdíl v pružinách a převodovce. Rád bych mu věřil, protože to je fajn kluk, ale nejsem si jistej.
Proto bych se chtěl zeptat, jestli jste se někdo už s něčím podobným setkal nebo jestli o tom máte nějaký info.
Prej se dělaly i Vectry GT.
Díky za cokoli.

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92

Re: Astra F GT?
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2008 11:07

Astra F GT je označení něco jako kadett frisco, to zn. anatomické sedačky, 3ramenný volant, možná lakovaný nárazníky a servo. Ale jinak v tom žádný velký rozdíl nehledej.

Re: Astra F GT?
Autor: ada (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2008 12:12

To MorpH : Možná tam najdeš své auto. www.astra.estranky.cz - MENU - fotoalbum - astra f 1992

Re: Astra F GT?
Autor: Tondach-Astra F C 16SE (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2008 16:46

A nebo tadysmiling smiley [www.opelastra.cz]

Re: Astra F GT?
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2008 23:53

Jop, přesně takhle to vypadá i u mě vevnitř. Teda až na to, že nemám palubní počítač a orig rádio. A asi tam nemáš nastavování světel, nebo to tam nevidim, to já tam mám. To je asi auto od auta jiný.
Co je podle vás lepší, dvou, tří nebo pěti ramenej volant?

A když jsme u tý galerie, je nějaká možnost si vložit taky fotečky? Zatim teda nemám nic extra, čekám až na teplo a letňáky :-) ale info by se hodilo.

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil MorpH (03.02.2008 00:15)

Re: Astra F GT?
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 03.02.2008 00:56

Když už jsem tu založil tohle téma, nebudu zakládat jinačí.
Potřeboval bych radu. Když jedu, tak těch 90 (jistě, že dodržuju předpisy :-) ) a třeba mírně zatočim doprava, tak se mi ozve takovej chroupavej zvuk. (Něco jakoby drhla guma o podběhy.) Vždy tak 3x až 4x a nevim čim to je. Stává se to i při menších rychlostech a větším zatočení. Mám nedávno měněnou přední pravou poloosu (prý nebyla úplně nová, ale dobrá). Tou to ale asi nebude, protože ten zvuk jde jakoby ze zadu. Jinak gumou to neni, ty mám úplně nový.
Uvítám jakýkoli nápad.

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92

Re: Astra F GT?
Autor: Luboš1 (IP zapsáno)
Datum: 11.02.2008 18:59

je to takovy krupani nebo klapani?????nejspis to vypada na kloub...koukni se jestli nemas prasklou gumovou manzetu uvidis to kdyz stocis kola.mej jsem to same a kloub me prisel na 2500kc....taky se ti muze stat ze to das hodne do rejdu a muzou se ti vysypak kulicky a pak to je na odtah.....

Re: Astra F GT?
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 12.02.2008 09:41

Zní to spíš jako chroupání. Poslední dobou se to už moc neozývá nebo to spíš už neslyšim, jak jsem si na to zvykl. sad smiley
Hrozim se toho, co to může být a ještě víc toho, kdy se s tim něco stane.

A ještě jednu otázečku, jak vypadá přístrojovka u C16NZ? Zdá se mi divný, že mám otáčkoměr do 7 tisíc a ukazatel nádrže na 60l. Ten ukazatel je stejně divnej, protože když mám poslední čárku, přileju třeba 12l, tak mám najednou přes půlku.
Je možný, že by tam byla nesprávná přístrojovka?

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92

Re: Astra F GT?
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 15.02.2008 21:23

Tak jsem dneska vezl 2 lidi vzadu a to chroupání bylo skoro pořád.
Je možný, že by to byli tlumiče?
Nebo něco úplně jinýho?
Už si fakt nevim rady, mám strach, že mi tim zas odejdou pneumatiky (úplně nový), jako mi po několika týdnech odešly ty od předchozího majitele.

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92

Re: Astra F GT?
Autor: Walker (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 13:45

Ahoj, napadla mě jedna věc, která by Ti mohla způsobovat ten zvuk... Je možné, že Ti drhne výfuk o nápravu, protože jak píšeš, když vezeš více lidí vzadu, auto jde níže a tím pádem se Ti může dotýkat střední trubka výfuku ( jak je zahnutá trubka nad nápravou ) nápravy... Mně to dělalo to samé, protože tam mám laděný výfuk, který je těžší než ten origo a předchozí majitel tam nechal vytahané gumy, které Ti drží jak střední díl výfuku, tak i koncový...
Tak se na to zkus mrknout, měj se, čus

Re: Astra F GT?
Autor: MorpH (IP zapsáno)
Datum: 29.02.2008 18:10

Snad to bude ono. Doufám, že jo, že to nebude nic vážnějšího. Mám taky laděnou koncovku. Jenom musim počkat na lepší počasí abych se na to mohl kouknout.
Dík za radu smiling smiley

Astra F 1.6 GT
motor C16NZ
3 dveř.
r.v. 92



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   ********  ********   **      **  ******** 
 **     **  **    **  **     **  **  **  **  **    ** 
 **     **      **    **     **  **  **  **      **   
 **     **     **     **     **  **  **  **     **    
 **     **    **      **     **  **  **  **    **     
 **     **    **      **     **  **  **  **    **     
 ********     **      ********    ***  ***     **     
Powered by Phorum.