www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
lpg
Autor: lenka (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2005 13:34

Já vím jsem jenom ženská,ale mám problém.Vlastním automobil Opel-Astra Caravan,r.v.1997,je na LPG.Včera jsem jela a na plynu my to přestalo jet,tak jsem to přehodila na benzín a v pohodě jsem dojela.Za chvíli jsem opět chtěla odjet,ale už jsem to vůbec nenatočila.Poraďte mi prosím čím by to mohlo být?


Re: lpg
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2005 16:48

NEJSPÍŠ SE TI POMIXOVAL PLYN S BENZÍNEM,UDĚLÁ TO TAKOVOU ZVLÁŠTNÍ SMĚS-ANI PLYN,ANI BENZÍN.MOTOR ,RESP.ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA MOTORU NEVÍ NA ČEM JE A JAK SE MÁ NASTAVIT PŘEDSTIH..JE TŘEBA CHVÍLI POČKAT A PAK STARTOVAT S PLNĚ SEŠLÁPNUTÝM PEDÁLEM PLYNU A TOČIT STARTÉREM DÉLE...

Re: lpg
Autor: lenka (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2005 17:13

To bylo moje první co mě napadlo,ale stejně jsem to nenakopla.Mohla by to být pojistka na plynu?Zapoměla jsem napsat,že mi bliká přepínač na plyn-benzín.

Re: lpg
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2005 14:59

Jo někde v motorovém prostoru bys měla mít pojistku na plynový ventil. Zkontroluj popř. vyměň. Taky to může být ventil na plynové nádrži. Kontrola drátů a kontaktů. Na přepínači LPG přepni do polohy jen plyn a zkus nastartovat. Potom zkus to samé po přepnutí na benzín. Je tu více možností poruch. Myslím, že asi něco bude s tím přepínačem. Po přepnutí na ruční ovládání by to ale mělo fungovat aspoň na benzín. Pokud to nepůjde, tak raději navštiv plynaře, který to montoval, nebo někoho, kdo to montuje do aut.

Re: lpg
Autor: lenka (IP zapsáno)
Datum: 27.09.2005 16:44

díky za odpověď,zkusím to a pak se kdyžtak ozvu

Re: lpg
Autor: lenka (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2005 13:09

Děkuji už je to v pořádku.Je vidět,že jsem se domlouvala s chlapama.Dík

Re: lpg
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 01.10.2005 15:06

A kde byl teda problém? V tom přepínači? Nebo jenom pojistka?

Re: lpg
Autor: lenka (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2005 17:00

Ten problém byl hlavně hrozně směšný.Totiž 9let jsem jezdila na plyn ve Formanu.Tam jsem nepotřebovala na nastartování benzín,takže po výměně pojistky-která dosloužila, jsem stejně nemohla nastartovat až potom jsem už ze zoufalství nalila z kanystru trochu benzínu tak mi to chytlo. Potom jsem až zjistila, že když nastartuju tak mi to automaticky přepne na benzín a až za chvilku mi cvykne plyn. Hlavně se mi všichni nesmějte.Jsem holt ženská,ale u Formana jsem tohle nikdy nepotřebovala.

Re: lpg
Autor: Honzaa (IP zapsáno)
Datum: 04.10.2005 17:26

Nebudu zakládat nové téma, tak se zeptám tady:

Musí přestavbu auta na plyn schválit dovozce nebo tak něco nebo někdo???
A dá se na plyn přestavět každé auto nebo některé tipy aut ne.
Píše se přestavba někam do TP bo servisky bo.......


Či je to úplně jedno a je jenom moje věc jestli auto na plyn nechám přestavět nebo ne???. .....................ale předpokládám, že to asi tak jednoduchý nebude.

Děkuji.

Re: lpg
Autor: lenka (IP zapsáno)
Datum: 05.10.2005 13:44

Já jsem to udělala takto: Pozeptala jsem se.Potom jsem si našla firmu,která se tímto zabývá a ta mi LPG namontovala bez nějakých problémů, ale bylo to taky tím,že se jednalo o vozidlo Škoda Forman 135LX. To není stříkačka a je to naše auto.Mám to zapsaný jak ve velkém TP tak i v malém.Teď jsem si koupila toho Opla a tam mi právě nastal ten problém o kterém jsem psala. Hned jak mi došlo co a jak jsem jela do té firmy a tam mi vysvětlili, že oni už mají s nějakými výrobci smlouvy,takže je montují bez ¨problémů a u jiných se musí žádat. nevím jestli se nepletu, ale někde jsem slyšela,že se musí žádat hlavně u aut, které nejsou z EU. Já jsem s LPG spokojene navýsost a jestli můžu vám poradit, tak si ho pořiďte. U Formana jsem cítila,že je na plynu trochu línější, ale u tadytoho Opla to není ani znát.jenom se Vám zvýší spotřeba asi tak o 1litr.Ale když si porovnáte ceny tak není o čem diskutovat. A ta počáteční investice se 100% vrátí.
Lenka

Re: lpg
Autor: majkl (IP zapsáno)
Datum: 06.10.2005 20:56

Ahoj Lenko, vysypu to... co máš za obsah motoru(počet ventilů)?, cena přestavby? značka zařízení? kolik to spotřebuje plynu? nádrž máš místo rezervy?
Děkuji

Mám taky formana... bere to ne o 1litr, ale o 4 víc než tobě :-(
a uvažuji o Astře v kombíku tak 1.6i nebo 1.6 16v.

majkl
lenka napsal:

Re: lpg
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2005 03:11

Nejsem sice Lenka smiling smiley ale taky ti můžu trochu pomoct. Mám Astru F 97 X16SZR to je 1,6i 8v přestavba mě vyšla na 20500,- i s nádrží do rezerva , je to BRC na našem trhu známé a kvalitní , jezdím 90 procent po městě za 10,5L plynu
do nádrže natankuješ max. 35L plynu což ti dá tak na 320-350km při té spotřebě 10,5l
když to bude motor s přímým vstřikováním tak tě to výjde mám dojem nejmíň o 6000,- víc musejí totiž vrtat ty vstřiky pro plyn
tohle je firma co mi to dělala už po druhý poprvé š120 a jsem spokojený
www.gasauto.cz

Re: lpg
Autor: Davidr X16XEL (IP zapsáno)
Datum: 07.10.2005 12:36

Ja mam 1.6 16 ventilu v kombiku r.v. 95 a vstrikovani plynu landi renzo Omega. Montaz vysla na 30000 s nadrzi v toroidu a spotreba je cca 9 litru za poslednich 20000 km. Oproti benzinu to trochu linejsi je ale na bezne jezdeni a predjizdeni to staci s velkou rezervou. Montovala to ta sama firma jako predchozi prispevek. Mam od nich take druhe auto a jezdi dobre. U Opla byl trochu problem s tim ze se mi po montazi LPG rozpadla nejaka hadicka a zbytky mi kously olejovy cerpadlo tak jsem musel davat novy.



Příspěvek upraven (07. 10. 2005 14:40)

Re: lpg
Autor: lenka (IP zapsáno)
Datum: 08.10.2005 09:19

Děkuji,že jste všichni odpoěděli za mě,lípbych to neuměla.Jenom bych dodala na tu otázku kde mám zabudovanou bombu.U obou aut jí mám v kufru.¨A taky bych odpověděla na tu spotřebu.U Formana to byl skutečně o 1l víc než na benzínu a teď mám Opla Astru Caravan 1,6 a tam jezdím ta 10l/100km.Je to taky ale tím,že bydlím na horách a ty serpentýny. Jinak jsem fakt spokojená.A u Formana jsem ho mám 10let.Je taky pravda,že u Formana to bylo cítit,že je pomalejší,ale u tý Astry je to v pohodě.Taky Astra je 1,6 a Forman je 1,3.
Lenka

Re: lpg
Autor: majkl (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 15:22

Děkuji za odpovědi všem.

Podle ceníku na www.gasauto.cz je cena jiná, je to způsobeno rozdílností v montážních sadách, které nabízejí pro různé značky vozů nebo to byla cena dohodnutů "zlevněná" ?

Díky

majkl

Re: lpg
Autor: majkl (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 15:25

Ještě k typu motoru X16SZR je to 8v se 100Ps, značení <b>S</b>i ?

Díky

Re: lpg
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 15:32

To majkl


COŽE COŽE COŽE COŽE????????????

Pokud vím tak, X16SZR je 1.6 8V se 55KW čili 75PS.
Potom je X16SZ což je 1.6 8V se 52KW čli 72PS.................nebo tak nějak.

Ale X16SZR se 100PS podle mě neexistuje.

1.6 8V, která má 100PS........se označuje C16SE.

Re: lpg
Autor: Davidr X16XEL (IP zapsáno)
Datum: 11.10.2005 10:42

Cena byla dohodnuta. Uz to bylo nekolikate auto ktere mi predelaval. Taky to bylo nejak ze zacatku a cena byla nejaka akcni. Myslim ze tenkrat chtel normalne okolo 35000

Re: lpg
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2005 06:23

Ahoj všichni,nechal jsem si přestavit svou Astru na LPG a mám několik dotazu:Je to vlastně poloautomat,ktery startuje na benzin a pak při zvyšenych otačkach přepne automaticky na plyn.Tak by to mělo fungovat,JENŽE u mě se to přepne hned po otočení kličku v zapalovani ještě před startem.Sice mi to kupodivu startuje i ted za chladneho rana na plyn,ale tou nezpravnou funkci se vlastně vytraci vyhoda toho automatu.Tam kde mi to montovali řikali,že to prostě asi jinak nejde,ale ja pochybuju,protože jsem měl Felicii s tím samým zařizenim-LOVTEC a fungovalo to bez problemu-start na benzin a při dosaženi cca 2200 otaček motoru se to prostě samo přeplo na plyn...Ted u Astry,ale ne....Další problem je,že pokud jedu na studeno na plyn,tak kontrolka motoru nesvítí(myslím tím oranžovou kontrolku motoru,ktera upozornuje na zavady jednotky..atd.),ale pozahřati motoru na provozní teplotu se najednou rozsvítí a pak už během jízdy svítí stále..S tím si taky ti "ODBORNÍCI" u H+L PROPANU v Ostravě nevědi rady..Proto prosím o jakekoliv poznatky a rady k mému problemu a zkušenosti s provozem na LPG..Díky moc-NOVON-ASTRA C14 NZ....

Re: lpg
Autor: NOVON (IP zapsáno)
Datum: 13.10.2005 06:28

JO JEŠTĚ DODATEK:LAMBDA SONDU MÁM NOVOU,MĚNILA SE HNED PŘI PŘESTAVBĚ...

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        ********   **         ********   **      ** 
 **        **     **  **    **   **     **  **  **  ** 
 **        **     **  **    **   **     **  **  **  ** 
 **        ********   **    **   **     **  **  **  ** 
 **        **         *********  **     **  **  **  ** 
 **        **               **   **     **  **  **  ** 
 ********  **               **   ********    ***  ***  
Powered by Phorum.