www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Ondra (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2005 15:23

Pánové, poraďte. Musím v autě vozit rezervu nebo staci sprej na opravu pneumatik?...

Je to podle zakonu vůbec možné? díky všem Oplakům smiling smiley

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: čelda (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2005 15:40

No sprej klidně vozit můžeš,ale podle vyhlášky resp.zákona je rezerva povinné vybavení vozu. A až přijedeš do pneuservisu se sprejem opravenou gumou , tak tě tam taky nepochválí.

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: tondach (IP zapsáno)
Datum: 28.09.2005 16:30

Před tydnem jsem píchnul.Než jsem zastavil byla guma na hadry.To by ti sprej asi nebyl moc platný.Nemluvě o povinné výbavě.

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 29.09.2005 16:38

Pokud chceš ušetřit místo v kufru, tak si zkus sehnat z burzy dojezdovku za cca 200Kč.

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2005 07:45

jo sprej je fakt prasárna, dokonce to rozhází vyváženost gumy, a je celá přilepená k disku. sice v rakousku a v německu je možné ho mít místo kola

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Jakub (co zapomnel heslo :) (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2005 09:15

Jak to treba delaji nektery Mercedesy cabria, ktery nemaji zadnou rezervu? Ani dojezdovou?

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Gallo (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2005 09:20

Tam bude pravděpodobně vyjímka zapsaná v TP. No a při defektu holt osud a následný odtah do pneuservisu.-)

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: jarad77 (IP zapsáno)
Datum: 30.09.2005 10:00

nebo existují pneumatiky Run-flat se spevněným kordem a na nich se dá jet i po defectu pnaumatiky, ale jen maximálně 80 km/h. montují se právě na auta ke kterým se nedávají rezervy.

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2010 21:08

Zdravim, měl bych dotaz ví někdo už zda musijou mět Kadetty rezervu? Podle toho noveho zakona z 9/2009. mam Opel Kadett E 1992.diky

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2010 21:17

Co budeš dělat na silnici až píchneš? Nastříkáš do pneu tu super pěnu ve spreji nebo budeš čekat na asisteční službu? Já bych určitě aspoň dojezdovku vozil pořád s sebou. Kadett zase nemá tak malý kufr aby rezerva vyloženě překážela ;-)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2010 22:37

Biko:
Rezervu mít nemusíš.

Ale vřele doporučuju jí vozitwinking smiley....

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2010 03:22

jardo nemáš pravdu.

Rezervu mít musí! Rezervu nemusí mít to vozidlo u kterého výrobce dovolí rezervu nepoužívat, nebo tehdy proáželi se řidič takového vozidla asistenční smlouvou sjednanou za účelem servisu pneu!! Jde o to to, že ve vetšině případů je rezerva započítána do deformační zóny. Aspoň tak jsem to četl na netu.

Jinak nevím co řešíte? x let se s rezervou jako takovou jezdilo a teď najednou budete něco vymýšlet? proč? co chcete ušetřit? Váhu? Tak to vymontujte sedadla, vnitří tapeci atd...

je to hloupost. Pokud je kolo součástí vozu Kolo vyměním za 5min a není co řešit - prostě jede se dál. Sprej jsem jednou použil a v serviu sem byl za blbce - koukali po mě tak divně jako bych si neuměl ani vyměnit kolo! To je tak dobrý pro slečinky které to fyzicky nezvládnou a jsou někde zapadákově kde "Lišky dávají dobrou noc".

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Biko (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2010 20:49

Mno vzhledem k tomu že mam oboje jak asistenčku tak original Opelackej jak tu poznamenal ,,super pěnu,, tak proč si v Cabrio neudělat vic mista. Ja jen že mě zastavovala policejní kontrola a divily se že tu rezervu jeste vozim.

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2010 21:04

Ja teda nevim, ale pokud automobilka nevydala nejaky lejstro, ze v jejich vozech neni treba vozit rezervu, tak ji vozit musis.
To, ze nekterych novych autech neni, je vec jina.

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: ToBu (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 21:18

Ja osobne rezervu vozim, ale z hlediska zakona uz u nekterych vozidel byt nemusi. Pokud se na strankach www.mdcr.cz proklikate pres "silnicni doprava", dale "Dovoz, registrace, ..." dale "schvalovani vozidel", dale " stanoviska nekterych vyrobcu k vybaveni vozidla nahradnim kolem", tak se dozvite, ze u opla od astra f - 1992 byt nemusi.

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 08.01.2010 22:02

já to tam nenašel - Opl vyjádření...

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Oldík (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2010 07:26

No tož ja si myslím,že se tady ztrácí čas zbytečnými kecy. Do teď byla rezerva povinná a nikomu to nevadilo a vozil ji. Jakmile nějaký b..... na ministerstvu náhodou vystřízliví a zjistí,že auto má nějakou rezervu a,že mu překáží,tak většina jedinců najednou zjišťují,že by z toho mohli udělat problém. Jak by neměli svých starosti dost. Tak a teď mě pošlete třeba do p--e,jak je v této zemi zvykem . Zdar



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Brouček (09.01.2010 07:32)

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Milda (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2010 13:35

Dokážu si představit, že když má někdo místo rezervy nádrž na LPG, tak se mu musí ta rezerva povalovat někde úplně jinde a bude rád, že se jí zbaví a nahradí ji třeba sadou na nouzovou opravu defektu.

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2010 13:46

Milda to máš pravdu s tím souhlasím - pak je ale místo rezervy počítáno do "deformační zóny" s tou nádrží. Já osobně si myslím, že je to každého věc. je na něm, jestli jí bude nebo nebude vozit - pak ale ať nestojí u krajnic.e a s prosíkem nestopuje kolem jedoucí řidiče!

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Rezerva ? mit ci nemit...
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 09.01.2010 14:50

To Gizmo:

Osobně si myslím (možná špatně), že do deformační zóny se s rezervou počítá (nebo počítalo) pouze u vozů, které měly kufr vepředu a rezervu v něm, např. Škoda 100 atd. pokud se nepletu.
Nemyslím si, že např. na Kadettu z roku 88 někdo počítal do deformační zóny s plynovou nádrží v prostoru pro rezervu.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********   **     **  **      **  ********   **    ** 
 **     **   **   **   **  **  **  **     **  ***   ** 
 **     **    ** **    **  **  **  **     **  ****  ** 
 **     **     ***     **  **  **  ********   ** ** ** 
 **     **    ** **    **  **  **  **         **  **** 
 **     **   **   **   **  **  **  **         **   *** 
 ********   **     **   ***  ***   **         **    ** 
Powered by Phorum.