www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
lepení na motor
Autor: Riccardo (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 11:27

Ahoj,

poraďte prosím s lepidlem na kovy - zepředu na motoru byl hliníkový štítek s typem motoru - x16xel nebo tak něco...při mém bližším zkoumání neodolal a zůstal mi v ruce.Dnes s tím jedu na přihlášení a mám strach, aby z toho nedělali vědu. Jaký silikon nebo tmel na kov byste mi doporučili, aby mi to při zahřátém motoru hned neodlezlo?

Díky, Riccardo

Re: lepení na motor
Autor: Romano (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 11:59

Nevím jak tam u Vás, ale v Přerově na technické taky hledali štítek nebo označení mého C18XE.Když ho nikde nenašeli a já prohlásil,že ani nevím kde hledat a že mě tohle nezajímá, tak se spokojil s faktem, že auto má motor a VIN káry sedí.Tak bych to neřešil.Zkus se zeptat někde v servisu nebo přímo u Opelů.Čus Romano.

Re: lepení na motor
Autor: Riccardo (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 12:05

Díky za radu....tady v OV asi neví u Opelů nikdo nic, chlap mi poradil "jakýkoli silikon, co vydrží více stupňů" , takže jsem tam,kde jsem byl :-)
Každopádně díky,Riccardo

Re: lepení na motor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 12:29

Clovece to je docela naprd, kdyz cislo (typ) motoru je na stitku, kterej se necha strhnout, ne?? To si potom muzu prehazovat motory jak se me zachce a vzdycky tam jen ten stitek nekam vrznout...
POdle me je cislo (typ) motoru vzdycky vyrazeny nekde na bloku....

Re: lepení na motor
Autor: Riccardo (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 12:35

To máš pravdu, já doufám, že to je jen a pouze označení typu motoru,
( X16XEL )jak ho dělali u 16V, což mi řekl chlap z Opelu.....
Jinak jsem byl poučen,číslo motoru je vyražené na boku zprava na přírubě, kde se do motoru napojuje spojka...

Re: lepení na motor
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.10.2005 13:16

No ono prave TYP motoru je to podstatny. Cislo se uz do TP dneska nepise, nebo si muzes nechat udelat vymaz cisla motoru. Na tenhle udaj se nekouka, ale na typ jo.
Asi udelali soudruzi u Adama nekde chybu..:-)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **        **     **  **      **  **     **   *******  
 **        **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **        **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **        **     **  **  **  **  **     **   ******** 
 **         **   **   **  **  **   **   **          ** 
 **          ** **    **  **  **    ** **    **     ** 
 ********     ***      ***  ***      ***      *******  
Powered by Phorum.