www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Přestavba
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2008 10:46

Preposilam dotaz od Jirky

Prosím o radu jak postupovat při schválení přestavby vozu.
Jedná se o přestavbu pětidvéřového Opla kadeta na třídvéřového tunning.
Karosérie bude třídvéřová a motor a VTP z pětidvéřového.
Slyšel jsem, že o přestavbu musím žádat přímu zástupce OPLA, je to opravdu tak ???
A kam se obráti ???
A jak se připravit na STK ???
Kdyby byly další rady přivítám.

Re: Přestavba
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.03.2008 11:11

Nejdriv bych se telefonicky pozeptal u Opela, jestli vubec ma cenu o neco takoveho zadat. Ale vzhledem k tomu jak se Opel stavi ke vetsine problemu a prepisum je uz predem jasne ze to neklapne. Navic za jakykolliv takovy prohlaseni, at uz pozitivni tak negativni, zaplati od 2000Kc nahoru.
Ja osobne rikam, ze je to nemozny a podle me i uplne prevraceny na hlavu.
Dneska jdou sehnat papira za babku, stejne tak cely auto.
Na STK s tuningem? No coment.

Re: Přestavba
Autor: frasser (IP zapsáno)
Datum: 16.05.2008 14:39

Ahoj.
Teď řeším podobný problém.
Mám Astru F 1.4 rv.01 ( [www.opelastra.cz] ) a na Vánoce jsem si udělal radost a koupil Astru GSi 2.0 16V r.91 bouranou lehce na předek, ale i tak by oprava GSi s lakem stála cca 75.tis. tak jsem se rozhodl pro výměnu motoru a celého podvozku na moji 5ti-dveřku. Na Opel_CZ jsem už volal a ptal se zda přestavbu schválí - zde mi řekli, že akreditovaný zástupce Opelu v ČR má povoleno schvalovat max.přestavbu z 1.4 na 1.8 a já už musím žádat přímo výrobce v Německu. Teď sbírám informace a nabírám inspiraci jak nejlépe napsat žádost o udělení vyjímky, aby to prošlo napoprvé. Prý s tím přímo v Německu nedělají takové štráchy jako v ČR. Pokud mi to ale neprojde je tu ještě druhá varianta schvalitelná v ČR a tou je přestavba GSI karoserie z 3dv. na 5dv. takže bych pak jezdil s mojí 5dv. ale s GSi motorem a dalšími úpravami, které si nechám rovnou také zapsat do VTP. Jen mě zaráží jak tu každý s lehkou hlavou debatuje jak si přehazuje motor z jiného auta, přitom Ministerstvo dopravy ČR toto přímo neschvaluje (může udělit výjimku pro sportovní automobily, veterány). Pokud byl motor schválen výrobcem jako náhradní díl k danému modelu vozidla tak není zádný problém. Já tedy musím přesvědčit Němce, že byla chyba, že nedali 2.0L motor do 5dv. Astry smiling smiley Jinak Jirkovi přeju, aby mu úpravy vyšly, hlavně si všechno nech zanést do VTP a nebudeš mít problémy při STK (vyjde Tě levněji dodatečný zápis do VT než uplácet každé dva roky inspektory na STK).

Jak budu mít vyřízenou přestavbu, dám vědět jak to dopadlo.

Jo, pokud budeš volat na Opel ČR, tak volej přímo na technický odbor 241402968, oni Tě totiž z infolinky nepřepojí.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil frasser (16.05.2008 14:59)

Re: Prosím o nějaký kontakt na zastoupení Opla v ČR. jedná se o povolení jiných pneu a orámování Frontery. Děkuji
Autor: Zdeněk Krofta (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2012 23:46

Nevím proč kopíruješ celej článek co je napsaný o kousek výš.
Požaduješ kontak na zastoupení OPLA,četl jsi ten článek,hlavně kontakt na konci článku?
A pokud by číslo už bylo změněné,najdeš ho přece snadno na netu,nebo na informacích o tel.číslech.



Upraveno 2 krát. Naposledy upravil Brouček (25.02.2012 03:22)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **         **     **   ******   ******** 
 **     **  **    **   ***   ***  **    **  **       
        **  **    **   **** ****  **        **       
  *******   **    **   ** *** **  **        ******   
        **  *********  **     **  **        **       
 **     **        **   **     **  **    **  **       
  *******         **   **     **   ******   ******** 
Powered by Phorum.