www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Změna motoru
Autor: mates_91 (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2005 08:22

ahojte,chtěl bych se vás zeptat. jíá mám motor 1,4i ale si po roce od koupi sem zjistil že v papírech mám 1,2!! problém že?? a tak se chci zeptat co s tím mám udělat abych s tím něměl nějaké problémy??? číslo motru jde přerazit že??
díky všem za radu

Re: Změna motoru
Autor: wombat (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2005 08:30

Číslo motoru jako takové řešit nemusíš, protože si jej můžeš nechat vymazat a na STK je to už nebude zajímat. Větší problém je ta čtyřka místo dvojky v typu motoru! Po tom jdou fest yawning smiley(

Pochopitelně, že tě tady na webu nebudu navádět k nějaké nelegálnosti... takže se dej na třeba na víru a modli se, že se to číslo změní. Možná nějaký zásah shůry (s kladivem a raznicí) udělá ZÁZRAK :-)

Re: Změna motoru
Autor: mates_91 (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2005 08:55

to wombat: díkas za radu,tak asi se budu muset asi fakt modlit!!!

Re: Změna motoru
Autor: Lauda (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2005 12:19

A co kdyz mam v papirech 16SZR a budu tam chtit dat 16XEL? To asi neprojde co?

Re: Změna motoru
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 20.10.2005 12:44

Ne.

Re: Změna motoru
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2005 06:03

zdarec. po tomhle problemu už sem se taky pidil když chceš udělat přestavbu jako třeba na škodovce 120 když tam daš motor z favorita to ešte jde nejak udělat, ale opel je nouma nedokaže akceptovat přestavby musiš prostě zachovat typ motoru, i když vše překopeš vše bude jak origo jak s fabriky i kdybys to udělal ešte lip tak ti to neoštemplujou jelikož to jsou kreteni, leda by to šlo nejakou korubci že nekoho podplatiš nejspiš asi.

A jestli nekdo ví jak na to tak at da radu uvitame ji.

cis cis

Re: Změna motoru
Autor: flecmen (IP zapsáno)
Datum: 21.10.2005 14:07

Ahojte, bylo mi tu pomoženo a tak se snažím také: Mám s tímto dve skušenosti: 1. legálně to někdy jde, i když se o tom moc neví, chce to zavolat na zastoupení OPEL do prahy (číslo nevím, ale sehnal bych, já ho dostal na DI v Brně) a tam mně docela ochotně vyšli vstříc. Já měnil C14NZ za C13N a v pohodě. Ale ten papír stál 2000.- A navíc jsem tím pádem spadl do vyššího povinného ručení :-( . Teoreticky jsem pochopil, že musí zůstat kat a neměl by se moc změnit objem motoru. No a za 2: opět to byl malý obsah (13S za 12S tuším, nebo tak nějak). Řešil jsem co s tím, až mi jeden člověk co dělá renovace motorových dílů řekl, že docela běžná praxe při generálních opravách je, že při zarovnávání bloku to číslo i s typem motou vybrousí ( u tohoto obsahu je typ i číslo motoru na stykové ploše s hlavou). No a potom to prý buď neřeší, prostě byla dělaná GO a stalo se, ********************************************************
** Tyhle veci neni dobre ventilovat na verejnosti - Admin *********
***********************************************************
*******************************************************
Martin.

Re: Změna motoru
Autor: Aligator (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2005 05:00

CIS na zastoupeni do opla už sem volal a vyptaval jsem se ohledně týhletý věci, zvedla to nějaka ženska začal jsem ji vysvětlovat o co by asi šlo a podaval sem ji argumenty, ale bylo slyšet už s telefonu že o tom hovno s prominutim vi, and byl jsem odseknut s tim že opel neshvaluje zaměnu a typ nebo aspon obsah se musí zachovat, že to neakceptuji. Je možné že když davaš motor slabší než byl tak to asi jde, ale jiak asi ne nebo nevim volala jsem do prahy a byl jsem s tý ženský docela hotovej.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **        **  **     **   *******   ******** 
 **     **        **   **   **   **     **  **       
 **     **        **    ** **           **  **       
 **     **        **     ***      *******   ******   
  **   **   **    **    ** **           **  **       
   ** **    **    **   **   **   **     **  **       
    ***      ******   **     **   *******   ******** 
Powered by Phorum.