www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
klapky pro vnitřní cirkulaci
Autor: Mlejnas (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2005 12:51

Zdravím všechny, dneska sem zjišťoval stav pylového filtru. Zároveň sem zkoušel, jak fungují klapky pro vnitřní cirkulaci vzduchu a bohužel sem zjistil, že nejdou. Nevíte prosím někdo, na jakém principu se ovládají (motorek nebo lanko) nebo co by s tím mohlo být? Ještě nedávno šly úplně bez problému. díky, opel astra X16SZR


Re: klapky pro vnitřní cirkulaci
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2005 15:56

Ovládání vnitřní cirkulace vzduchu je pomocí podtlaku z motoru. Zmáčkneš tlačítko - pustíš podtlak do ovladače klapky, znovu zmáčkneš a zastavíš podtlak a zároveň vypustíš podtlak z okruhu ovladače klapky. Pokud Ti to nefunguje, tak prověř zda je trubička přívodu podtlaku z motoru do ventilace vpořádku(není někde zpuchřelá). Potom je třeba zkontrolovat tlačítko a hadičky ke klapkám, popřípadě promazat a vyčistit mechanismy klapek.



Astra F X16SZ LPG

Re: klapky pro vnitřní cirkulaci
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2005 16:32

Ještě zkontroluj, jestli nemáš hadičku vypadlou pod pylovým filtrem. Přívod vede ke krabici filtrace/topení a v ní potom pokračuje - tam by mohla být vypadlá.

Re: klapky pro vnitřní cirkulaci
Autor: Mlejnas (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2005 08:35

Zdravím, díky moc za rady, byla špatná hadička, už to zase funguje. mlejnas

Re: klapky pro vnitřní cirkulaci
Autor: Pollco (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2007 14:57

Zdravím mám podobný problém s tím rozdílem že mi vede hadička pod pylový filtr a z opačné strany už nic. V motoru jsem našel jednu volnou která vede z hadičky Motor - Brzdový válec. Sice tam nepasuje ale nejaký podtlak tam je takže jsem ji zkusil napojit a nic. Zkoušel jsem to ůstně a klapky fungují. Buď je tam malý podtlak nebo to není ona. Proto prosím o radu, z které části motoru vede ta hadička do plastové propojky před pylovým filtrem? Díky za každou radu. Astra F 1996 Sedan X14XE

Re: klapky pro vnitřní cirkulaci
Autor: Luboš X17DTL (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2007 17:37

Hadička pro ovládání vnitřní cirkulace vede z chobotu, je v něm zprava dírka a vede ke zdroji podtlaku.

Přílohy: DSC00003.jpg (302.5KB)  
Re: klapky pro vnitřní cirkulaci
Autor: pollco (IP zapsáno)
Datum: 24.08.2007 21:10

Ano to jsem potřeboval vidět! Díky moc! To je ta hadička kterou jsem zkoušel. Ale díky tomuto obrázku jsem zjistil že mi tam ten chobot chybí. Proto nikde nepasovala. Zkusím se poptat na vrakáči. Dík za radu.

Re: klapky pro vnitřní cirkulaci
Autor: Petr A-C C14NZ (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2015 16:29

Tak mě také přestala fungovat klapka - v nejméně vhodnou dobu, chystám se na hory. Hadička a spojky se zdají OK, tlačítko cirkulace se mě teď zatím nechce rozebírat. Dá se nějak zjistit, že funguje podtlak? Dík za rychlé info.
Zatím jsem vyhodil kastlík a zajistil klapky otevřené, ale chtěl bych to zprovoznit.

Re: klapky pro vnitřní cirkulaci
Autor: Zdeněk (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2015 17:26

Rozebrat středový panel a zkontrolovat tlačítko, na 90% to bude v něm nebo okolí. Mě kdysi praskla ta pružinka, stačilo nahradit pérkem z propisky. Trochu zakrátit a kraje trochu zúžit, aby to lépe sedělo a netlačilo na gumičku/těsnění co je uvnitř.

Re: klapky pro vnitřní cirkulaci
Autor: Wooden (IP zapsáno)
Datum: 22.10.2016 13:44

Prosím potřeboval bych vědět, jak je to s těma hadičkama. Dám sem foto, ale ta hadička jak máš na té fotce patří kam? Vedle filtrace ja taková černá krabička, ale vývody má dva



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **     **  **     **  **      **  ********  
 **        **     **  **     **  **  **  **  **     ** 
 **        **     **  **     **  **  **  **  **     ** 
 ******    **     **  **     **  **  **  **  ********  
 **         **   **   **     **  **  **  **  **        
 **          ** **    **     **  **  **  **  **        
 ********     ***      *******    ***  ***   **        
Powered by Phorum.