www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Cena malé generálky u Astra G 1.4 16V rv. 2001
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 06.06.2008 13:45

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, koupil jsem si Opel Astra G 1.4 16V rv 2001, rád bych prozatím nechal udělat malou generálku motoru v Opel servisu (Příbram) Výměna rozvodů, oleje, filtru adt, šla by zjistit přibližná cena +/- .. Co by jste ještě doporučili skontrolovat/vyměnit za nové?
(Skušenosti z Příbram Opel servis )

A ještě jedna otázkasmiling smiley Mám "Géčko" na 15ckách kolách, ale zdáse mi že ty 15 jsou na obsah 1.4 zybtečně velký.. Myslím si že kdybych tam dal 14 bude to vypadat líp a ještě to bude mít menší vali¨vej odpor.. Co myslíte? Díky za každou radu..

Popis: Opel Kadett EC16NZ 1988
Barva:Červená (brzo bude jiná)

Re: Cena malé generálky u Astra G 1.4 16V rv. 2001
Autor: Momo (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2008 19:25

Všem Vám děkuji za pomoc.. Doufám že Vám ty vaše oply zhynou!!!

Re: Cena malé generálky u Astra G 1.4 16V rv. 2001
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 07.06.2008 19:55

Vsichni tady na Tebe cekame aby sme se kvuli Tobe pretrhli.

Re: Cena malé generálky u Astra G 1.4 16V rv. 2001
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 08.06.2008 00:18

2 MOMO: Co si to vůbec dovoluješ??? Napíšeš sem dotaz v pátek odpoledne,kdy většina odjíždí na víkend. A ty si myslíš že tu máme zajištěnou stálou službu,která čeká na nějakého takového jako jsi ty, aby mu okamžitě odpověděla. To jak jsi se zde předvedl, svědčí o tom, že jsi určitě ještě mladej a hloupej fracek,který by potřebobal pár přes hubu.Navrhnu adminovi,aby tvoji I.P.adresu zakázal pro vstup na web. Takhle se přece normální člověk nechová.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Cena malé generálky u Astra G 1.4 16V rv. 2001
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 12.06.2008 20:00

S komplet cenou ti neporadím, ale rozvody včetně vodní pumpy a komplet opravy topení miě vyšly na cca 7tis. Topení - to byla spíš práce, odhad kolem 2tis. Takže rozvody včetně práce bych odhadnul na 5tis a všechno ostatní se dá dopočítat. Na ceny filtrů koukni na mjauto nebo na autokelly. Nebylo to ale ve značkovém servise Opel - vybral jsem si jen servis který se na Opel specializuje a měl jsem o něm nějaké info.
14" vs 15" kola - valivý odpor záleží na šířce pneumatiky takže je jen na tobě jestli obuješ např. 185/60 R14 nebo 185/65 R15. Vliv to bude mít na zrychlení, to bude na menších kolech lepší ale 1.4 stejně není závodník. Záleží na tobě.
To co jsi napsal na výměnu celkem stačí - jen bych přidal komplet výměnu chladicí směsi a brzdové kapaliny (nebo si brzdovku alespoň nechat změřit).

Re: Cena malé generálky u Astra G 1.4 16V rv. 2001
Autor: weki (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2008 09:13

Nazdar Láďa

Chtěl bych te poprosit o název a adresu toho servisu, kde sis dal dělat tu malou generálku. Mne teď čeká s mou astrou f (r.v. 1998) STK a rád bych to auto trochu na to připravil. Jezdím do jednoho dobrého servisu, který je nedaleko od mého bydliště, ale je to takový všeobecný servis. Přece jen, bych před STK dal auto do servisu, který se na oply specializuje, ale zas ne do značkového, který mi připadá príliš drahý pro tak staré auto. Můžeš mi to poslat radši na můj email, aby to nemohlo byt považováno za skrytou reklamu. Děkuji

Re: Cena malé generálky u Astra G 1.4 16V rv. 2001
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2008 09:55

Tady si na reklamu az tak nehrajem. Klidne to napis sem, treba to pomuze i nekomu jinemu smiling smiley

Re: Cena malé generálky u Astra G 1.4 16V rv. 2001
Autor: Láďa (IP zapsáno)
Datum: 13.06.2008 11:46

Ahoj, servis kam teď dávám auto je v Hradci Králové - je to "Auto-Fiedler, Pražská 85, Hradec Králové". Dřív jsem jezdil do Pardubic (Brozan) k Dědičovi, ale ten už je dražší než origo Opel, tak proto změna.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   ********  **      **  ********   **     ** 
 **     **  **    **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **             **    **  **  **  **     **  **     ** 
 ********      **     **  **  **  ********   ********* 
 **     **    **      **  **  **  **     **  **     ** 
 **     **    **      **  **  **  **     **  **     ** 
  *******     **       ***  ***   ********   **     ** 
Powered by Phorum.