www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Redeni nafty benzinem
Autor: jeník.kadett.1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2005 18:26

Slysel jsem ze se da na zimu redit nafta benzinem, pro lepsi starty. Nemate s tim nekdo zkusenosti nebo nejaky informace jak moc to funguje a podobne? Slysel jsem ze se muze nalit cca 3 litry na plnou nadrz nafty... :-)

Re: Redeni nafty benzinem
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2005 19:35

Nevěřil jsem vlastním očím, ale v originál návodu k obsluze (mám ho v autě) se doknce píše 30% !!! benzínu do nafty. Nezkoušel jsem to, ale tohle se mi zdá moc. Ale Adam to takto doporučuje:-o (Astra F X17DTL)

Re: Redeni nafty benzinem
Autor: jeník.kadett.1.6DA (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2005 20:02

LOOOOL ... tak to jsi me taky dostal. :-) tak jestli nekecas tak tech par litriku tam na rimu naleju :-) uz ted to blbe chyta...

Re: Redeni nafty benzinem
Autor: fukin (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2005 20:19

Originál návod k obsluze pojednává o letní naftě,ta už kolem nuly moc neteče. Podle mých zkušeností se dá na zimní naftu jít až do 5% benzínu,když bude kolem nuly a asi 10% benzínu,až bude k -10°C a větší zima.
Když se dá benzínu moc,tak je slyšet,že motor má moc tvrdý chod,protože se hodně zvednou tlaky a ta směs ve válcích moc rychle shoří.
Mám za sebou jednu zimu s motorem Isuzu a netroufl jsem si dát víc,než 3 litry na nádrž,protože jinak mě v motoru řádili kováři. V -22°C to chytlo na pár otočení(a to se ještě špatně dovíraly 3 sací ventily).
Letošní zimu budu ještě používat Astru 1,7D a ta je tak vyžvejkaná,že pokud to snese,tak možná budu muset jít i přes 10%,snad to vydrží.



Příspěvek upraven (10. 11. 2005 21:31)



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **     **  ********   **     **   *******    *******  
 **     **  **     **  ***   ***  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **** ****         **  **        
 **     **  ********   ** *** **   *******   ********  
  **   **   **         **     **         **  **     ** 
   ** **    **         **     **  **     **  **     ** 
    ***     **         **     **   *******    *******  
Powered by Phorum.