www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Pylový filtr
Autor: Sakal (IP zapsáno)
Datum: 14.11.2005 20:39

Astra F komb. 92 C16NZ
kdyz je venku vlhko, jako ted, tak se mi po chvíli zamlží skla.U aster prý celkem běžný.Chci vyměnit pylový filtr, ale nevím jestli je rozdíl od jakého výrobce.Nebo jestli normální nebo připlatit za uhlíkový?
Prosím poraďte, nebo jaké máte zkušenosti.

Re: Pylový filtr
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 06:42

A neteče ti třeba na ten filtr???
Já osobně jsem si filtr vyrobil a zatím maximální spokojenost.:-) Už bych nikdy nekoupil ten co tam má přijít.

Re: Pylový filtr
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 07:16

Uplne staci obycejny, pokud nemas klimatizaci, pak je lepsi uhlikovy.

Re: Pylový filtr
Autor: tonda (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 07:59

U Kellyho Fram - 216,-Kč

Re: Pylový filtr
Autor: Peet (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 11:48

Chci se zeptat jak jsi ho vyrobil a na kolik te vysel

Re: Pylový filtr
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 11:59

To peet:

No defacto mě nestál vůbec nic,.......jenom 10 minut práce. Snad mi za to nikdo nevynadá páč ten výrobek je klasickej "bastl".
Vzal jsem 2cm tlustej extrudovanej(nenasákavej) polystirén a vyřízl přesně tvar. Potom jsem do něj udělal tři velké otvory.(mám 3 velké odbélníky, ale záleží na tvůrčí fantazii co si vyřežeš, můžeš i klasickej rámeček). No a potom jsem to potáhl silonkou. Nasadil, zacvakl zobáčky a vesele jezdím. U mě to funguje bezvadně. :-)

Re: Pylový filtr
Autor: Peet (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 13:32

posles mi fotku ?

Re: Pylový filtr
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 13:35

Bohužel to nemám vyfocený. Až bude příležitost, tak to nafotím.

Re: Pylový filtr
Autor: Roger (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 14:24

Honzo promin, ale to je teda silenost vyrabet pylovej filtr, kdyz novej stoji 200Kc a urcite chyta prach lip, nez ta puncocha. :-)
Davas to i do sani? :-)

Re: Pylový filtr
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 15.11.2005 14:29

To Roger:

Nic se neděje.
Ale když mě se to prostě mlžilo s tím co tam byl a ikdyž jsem ho vyměnil. Takže jsem to vyrobil z toho důvodu abych tam nějakej měl a nelítal mě do kabiny bordel. Jinak prach to asi moc nezachytí. Ikdyž silonka je hodně jemná. Ale od tý doby se mi nemlží okýnka a bordel do kabiny taky nelítá.

Do sání to teda nedávám. Tam mám klasickej filtr. :-)
Zase takovej magor nejsem. :-)

Re: Pylový filtr
Autor: Mišut (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2005 09:14

To je dobrá šílenost, pokud se ti mlží okna po výměně novýho filtru tak asi nebude problém v tom filtru ale někde jinde když milionu dalších aster to pomůže. A pylový filtr se to taky jmenuje proto že to zachytává i pylový pracha různý jiný mikroby už kvůli alergikům.
Na druhou stranu kadett tam nemá ani tu punčochu takže furt lepší něco než nic.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **    **  **    **  **     **   *******   **     ** 
 **   **   **   **    **   **   **     **   **   **  
 **  **    **  **      ** **    **           ** **   
 *****     *****        ***     ********      ***    
 **  **    **  **      ** **    **     **    ** **   
 **   **   **   **    **   **   **     **   **   **  
 **    **  **    **  **     **   *******   **     ** 
Powered by Phorum.