www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
RADA
Autor: Dan (IP zapsáno)
Datum: 09.07.2008 19:04

Chci koupit Opel Astra kombi 1,6 r.v.2003 jenže při první jízdě jsem na dálku najel 100km.na 10litrů a rozsvítila se mi kontrolka emisí tak jsem zajel do Opelu na počítač a tam mě přes počítač odstranil EGR prý je tam stejně na nic.Myslíte že ted se mi sníží i spotřeba?Nebo má někdo jiný nápad?

Re: RADA
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 10.07.2008 06:26

Zadny EGR Te pres pocitac neodstranili. EGR je ventil na motoru a prepousti vyfukove spaliny zpet do sani. Tak ze pokud te tohle rekli, tak s Tebou pekne vybehli.
10 litru na 100km je hodne, tam bude jeste jina chyba.
O EGR ventilu je tady napsano dost a dost, stejne tak jako o vyblikani zavady svepomoci.
[www.opelastra.cz]
Nicmene pokud si to jeste nekoupil, tak to nekupuj. Uz jen proto, ze 1.6ka neni na nalozenej kombajn zrovna to nejidealnejsi.

Re: RADA
Autor: Dan (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2008 15:35

Tak úplně jsem Tě nepochopil co myslíš s tím kombajnem ale závadu už jsem zjistil a to že mi blbne plovák ale nevím jak to napravit,prý se to nastavuje přes počítač?

Re: RADA
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 15.07.2008 17:56

Kombajn = kombi

Zadnej plovak te nikdo pres pocitac nenastavi. Pokud je to skutecne plovak, je ho treba vyndat a podivat se kde je problem, popripade sehnat jiny.

Mimochodem, zmen servis a nejlepe se vubec do Opela nevracej, je to banda neschopnejch lumpu.

Re: RADA
Autor: oplik.jenik (IP zapsáno)
Datum: 16.07.2008 04:22

- plovák: mechanická věc
- EGR, AGR: mechanická věc.

přes počítač nejdou věci opravita ani kdyby byli elekrického okruhu
počítač jen tak trochu navede kde by mohla bejt závada.

na EGR je potřeba otevřít kapotu a použít nářadí /u opla používaj jen klíč 17 a 19 to když vyměńujou olej nebo sundavaj kola :-) /

ted k tomu plovaku bud tě zlobí a je potřeba ho vyměnit, nebo máš špatně nakonfigurované MID/TID nebo co tam je... /špatně odečítá množství paliva nebo ujeté KM/ ta konfigurace se nastvuje přes počítač, ale silně pochybuju že by to byla potřeba teda pokud je vše original.



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **      **   ******         **  ********  ********  
 **  **  **  **    **        **  **        **     ** 
 **  **  **  **              **  **        **     ** 
 **  **  **  **              **  ******    **     ** 
 **  **  **  **        **    **  **        **     ** 
 **  **  **  **    **  **    **  **        **     ** 
  ***  ***    ******    ******   ********  ********  
Powered by Phorum.