www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Chadzi (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2005 18:43

Ahoj zkoušel někdo sprint na 400m mezi Kadett 16v vs bmw e30 325i?

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Tairo (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 12:58

no nevim, srovnavat 4valec se sestivalcem s o petinu vetsim obsahem... Jinak kdyz to vezmu podle sousedovo 325i, tak by asi bmw vyhralo, rozjezdy to ma brutalni diky zadnimu nahonu a kroutak sestivalce je take znat. Jinak bych ale nemenil, je dost veci, co se mi na bmw nelibi.

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Honza (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 14:44

Já nevím no. Jak už tady jednou na téma sprint bylo řečeno: Ono hodně záleží na tom, kdo mačká pedály a kvedlá s pákou. :-)

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Tairo (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2005 14:01

ostatne me porad nedochazi jedna vec - proc porad kazdej resi sprinty, nebo za kolik z 0 na 100. Vzdyt slapnout pedal k podlaze umi kazdej idiot. Proc se neresi treba jizda zrucnosti, casovka na jeden okruh v moste atd. To by ukazalo podstatne vic o kvalitach auta i ridice.

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2005 12:28

Jojo je to tak jak říká Tairo, jinak kdysi na nějakých calibra stránkách toto srovnání bylo, ale už nevím kde. Srovnávali tam BMW, calibra, nisan zx, honda prelude, vw corado, ford probe všichni zhruba stejného výkonu.

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Chadzi (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2005 20:09

Nechci testovat jakej je kdo řidič chci srovnat ty dvě auta.Výkon vs váha a to na slalomu moc nevyzkouším. A nechci řešit podvozek,pneu......atd

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 22.11.2005 20:59

Ehm, k cemu Te bude vykon, kdyz podvozek bude na hov*o a auto nebude poradne drzet na silnici???
Jestli uvazujes v teoreticky rovine, tak si vem grafy vykonu a kroutaku a k tomu graf prevodovky od obou aut a muzes badat do haleluja.
Ale teorie byva casto az moc vzdalena od praxe, obzvlaste v pripade kdy do situace je zapoctenej lidskej faktor.

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Chadzi (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2005 18:56

Děkuji za rady. A teď mě poraďtě jak bych podle vás měl srovnat v praxi ty dvě auta když bude jeden z nás na vozíčku?!!

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2005 19:20

Procti se tohle a mozna si udelas obrazek. Samozrejme za predpokladu, ze mas alespon zakladni prehled o autech o kterejch je rec, o cemz zatim celkem pochybuju.

[www.calibra.cz]

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Chadzi (IP zapsáno)
Datum: 24.11.2005 20:23

Dal jsem si tu práci a celý jsem to přečetl ale nikde jsem neviděl srovnání kadetta vs bmw.Nebudu se tady dohadovat o znalostech ale vím že kadett není calibra a asi bude mít jinou jizdní dynamiku takže mě bylo to čtení celkem na h... Vysvětlím to tedy ještě jednou.Jeden přítel mě vyzval abych si s ním dal závod na 400m má bmw e30 2,5i a je upoután na invalidní vozík. Já mám opel kadett 16v.(mimochodem jsem si ho sám přestavil z 1,6 takže nějaký základní znalosti asi mít musím) všechny tabulky, výkonový křivky atd. mám přečtený a vychází mě líp kadett ale stále si myslím že na tom bude v praxi líp bmw tak jsem se jen ptal jestli to někdo viděl nebo zkoušel protože to s ním vyzkouším až na jaře.Howk

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Tairo (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2005 10:40

v tom pripade nechapu, co resis v teoreticke rovine, proste se uvidi, az ten zavod date. Pokud je to zavod mezi kamarady, tak je preci stejne nakonec jedno, kdo vyhraje a pokud jde o nejake pomerovani pindouru, tak je to taky jedno, kdo si bude na zaklade toho honit ego, protoze honit si ego nad tim, ci 15tileta pixla ujede driv nejakou vzdalenost, je diagnoza. Stejne u takhle stareho auta rozhoduje uz i kvalita udrzby, pripadne upravy. Napr. ja mel predchoziho kadetta s kompresorem a wombat mel v kadettu nitro.

Edit: jen rypava poznamka - doufam, to nebudete testovat na verejne pristupne komunikaci/plose



Příspěvek upraven (25. 11. 2005 11:45)

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: wombat (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2005 15:06

Tairo:

Máš ještě někde tu fotku? Jestli jo, tak mi ji prosím pošli na mail. Máme další foto do sbírky jak zvýšit počet koní pod kapotou!!! A ta tvoje fotka by nám v galerii chyběla :-(

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Chadzi (IP zapsáno)
Datum: 25.11.2005 17:35

Však já vím že to je jedno a když prohraju tak si podáme ruce a řeknu "jo jede ti to líp" :-) jen mě zajímalo jaký jsou šance v praxi

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Marten (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2005 16:40

Se svim v, jsem dostal do kopce, ikdyž jenom o kousíček, na rovině bych neměl šanci - snad jen na počáteční rozjezd, Kadett je o dost lehčí va náhon na předek na okamžitej rozjezd když s nim umíš je lepší. A na sprintu by ho dobrej šofér v v mohl udělat - ikdyž počítám že by byly takv je na stejno. Záleží na mezikusu mezi volantem, fofrklackem a pedálamy. Muj 8v krapet upravenej - a ten krouťák je na sprintu dost znát.

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 26.11.2005 21:14

To Marten : Tak tohle je asi nejhodnotnejsi prispevek co tady zaznel. Skutecna perla pisemneho projevu. Myslim ze by ses mel nejdriv naucit cesky a potom zacit premyslet o rizeni auta.

Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Beruna (IP zapsáno)
Datum: 02.12.2005 06:22

Tady jsem něco našel jestli to pomůže.

Přílohy: cal2.GIF (110KB)   cal1.GIF (224.9KB)  
Re: Kadett 16v vs bmw e30 325i
Autor: Chadzi (IP zapsáno)
Datum: 04.12.2005 13:55

Dík. Škoda že tam není 325:-(



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Připojit soubor
  • Můžete připojovat soubory následujících typů: jpg, gif, bmp, pdf
  • Soubor nesmí být větší než 600KB
  • k tomuto příspěvku může být připojeno ještě 3 soubor(ů|y)
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  *******   **     **  ********  **     **  ********  
 **     **  **     **     **     ***   ***  **     ** 
 **         **     **     **     **** ****  **     ** 
 ********   *********     **     ** *** **  ********  
 **     **  **     **     **     **     **  **        
 **     **  **     **     **     **     **  **        
  *******   **     **     **     **     **  **        
Powered by Phorum.