www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: LPG
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 24.02.2006 10:51

no já osobně bych byl buď pro směšovač s řídící jednotkou /od BRC AL 700/ a nebo pro kvalitní sekvent /Landi Renzo/, levné sekventy nemají cenu protože na tom nejsou kvalitativně dobře, lepší služby než levný sekvent ti poskytne kvalitní elektronika se směšovačem, záleží jen kolik chceš investovat, sekvent má lepší průběh výkonové křivky ale zase je dražší a spousta dílen ho neumí pořádně vyladit

Re: LPG
Autor: Honza Z. (IP zapsáno)
Datum: 07.04.2006 04:59

sptřeba kombík C14NZ 6-7l LPG ale je to potvora strašně líný

Re: LPG
Autor: marselino (IP zapsáno)
Datum: 08.04.2006 05:29

Pokud máš plastové sání, tak už Ti směšovač nikdo nenamontuje(pokud to chceš mít legálně). Kvůli zpětným zášlehům by totiž hrozilo roztržení.
Je to sice drahé, ale pokud jezdíš víc jak 15000km /rok tak se Ti to bohatě vrátí!!!



Astra F X16SZ LPG

Re: LPG
Autor: N@Plech (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2006 20:56

Chtěl bysem se zeptat, jak je to s nádržó na plyn a jejim objemem. Trápi mně, že na nádrži i v papírech je udaj o objemu 45l a ve skutečnosti na benzince do uplně prázdné nacpó max neceléch 30l. Zajimalo by mně jak jsou na tom kolegové, jestli máte podobnou zkušenost nebo se to děje jenom mně? Rád bysem totiž zvednul akčni rádius :-)



-=Kadett 1,3 r.v. 1989=-
-=C13N=-

Re: LPG
Autor: pragaga (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 02:57

Plynová nádrž má tlakovou rezervu asi 8-10% v zimě tam nacpeš o něco víc ale zdá se mi ty to máš nějak víc já mám toroid místo rezervy ta má tuším 42L a v létě tam natočím tak 33L a v zimě tak 36L. Taky je možný že jsi si někde natočil špatný plyn a máš v nádrži vodu. Bohužel je u nás všeobecně celkem špatná kvalita plynu stejně jako benzínu sad smiley

Re: LPG
Autor: vrabi (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 06:03

do 45l nádrže bys měl nacpat 36l plynu, pokud tomu tak není tak se musí buď nádrž pootočit (pokud to je válec) a nebo musí ven multiventil a přihnout tyčku plováku, nádrž se nesmí plnit na 100% aby nedošlo k jejímu roztržení při změně teploty, obecně se udává 80% paliva a 20% vzduchová pojistka

Re: LPG
Autor: Božek (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 08:45

litry sem, litry tam..

Pánové, když už, tak přesně!

Plní se u nás na 80% obsahu a netankují se litry, ale dm3 .to předně. Na drbání do tyček s plováky a podobně bych se vykašlal. Jedoznačně, pokud to není záležitost starší 2 let, ZÁRUKA a SERVIS! S tím, že jednoznačně popírat jakékoliv i jen teoretické přeplňování nádrže, s jakým se setkáváme na benzínkách dnes a denně.

Vím o čem mluvím . Teď mám sice Kadetta 1.6D ,ale před ním mám 7 let zkušeností s LPG ve 3 různých autech.

P.S. Zkušenosti mohou být samozřejmě různé.

P.P.S. Ve Š120 Jsem měl taky nádrž 45l. Ihned po montáži mi tam montážní firma natlačila 43,8l!!!! Tak se to dalo plnit další asi 3 měsíce a pak to den ze dne spaldo a nedalo se natlačit víc jak 30litrů. O státním svátku možná 33l. Jaký je recept? V případě záruky, otravovat, otravovat, otravovat servis, který to má na svědomí!

Re: LPG
Autor: N@Plech (IP zapsáno)
Datum: 10.04.2006 16:13

Když přesně,

tak podle ceny 488,- a za dm3 (ne litrů :-D ) 14,90 jsem natankoval 32,75 dm3 LPG a 80% z 45dm3 je 36 dm3 tak na ty 3 kubicky decimetry nas***

To už je drobnost, myslel jsem že do 45l nádrže patří 45l, důležitá je teda informace že tam patří max. 80%. 3 litry nebo dm3 nemá vyznam řešit (už to neni 12 dm3).
Hlavni je že je to lacinši než benzin :-) a o to de.



-=Kadett 1,3 r.v. 1989=-
-=C13N=-

Re: LPG
Autor: petrstejskal (IP zapsáno)
Datum: 19.09.2009 08:15

Ahoj všichni, sice nám Vectru B ale s motorem X16SZR a ten býbá často v astrách tak bych potřeboval poradit. Když zrychluji a je jedno jaká je tam rychlost tak šíleně začne rychle něco cvakat, drnčet, rezonavat a jde to jakoby od přepažky mezi kabinou a motorem, takže to muze byt kdekoliv, dělá to pouze u určitých otáčkách v rozmezí 2000-2500 a pak 3500- 4500 ot/min. Nejzajímavější je že to NEDĚLÁ když jedu na benzín, to je v autě krásně ticho. LPG mám klasiku nasávaný plyn a značka je BRC. Prosím nevíte co by to mohlo dělat, fakt je to šílenej zvuk. Předem Děkuji

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
  ******   ********        **  ********   **    ** 
 **    **     **           **  **     **  ***   ** 
 **           **           **  **     **  ****  ** 
 **           **           **  ********   ** ** ** 
 **           **     **    **  **     **  **  **** 
 **    **     **     **    **  **     **  **   *** 
  ******      **      ******   ********   **    ** 
Powered by Phorum.