www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
zrušení dokladů
Autor: Patrikgsi (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2008 20:44

nevite jak zrušit doklady mám spz vinka štítky doklady jsou v polopřevodu tím pádem nejdou dát do depozitu nebo jedině doklad o ekologické likvidaci ale jek ho sehnat

Re: zrušení dokladů
Autor: gymor (IP zapsáno)
Datum: 09.11.2008 21:32

Ekologickou likvidaci ti nikdo bez kompletního auta neudělá - nepotvrdí. Jedině zkusit najít nějakýho provozovatele kovošrotu, kterej ti to za ne zrovna malej peníz napíše.



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Standa (10.11.2008 06:28)

Re: zrušení dokladů
Autor: Lukin (IP zapsáno)
Datum: 11.11.2008 15:31

No tak buď zkusit ten kovošrot a nebo je tady ještě jedno řešení, ale to abych tady snad ani neuváděl.. když tak sz.

Re: zrušení dokladů
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2008 22:45

Nemoh by jste mi někdo naskenovat, jak vypadá protokol o likvidaci auta?

Re: zrušení dokladů
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 06:09

To asi nikdo mít nebude, ten ti vypíšou při likvidaci a následně ho odevzdáš při odhlášení.

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: zrušení dokladů
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 13:22

Brouček: já vim, že to tak chodí ale třeba náhodou ho má někdo doma. Jen jsem se chtěl podívat jak to vypadá, protože jsem auto ještě nerušil...

Re: zrušení dokladů
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 13:43

m.artty:
No ono stejně zapomeň na to, že by sis nějakej vykouzlil doma na laserový tiskárně, poněvadž to je stejné jako s STK...každý protokol má svoje evidenční číslo a je zaevidovaný v celostátní databázi = když jdeš rušit, slečna za okýnkem si to hned ověří, co jí strkáš pod nos ;-)...

Re: zrušení dokladů
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2008 16:21

JardaGSi: já jsem si to myslel... Já to sice zatím nepotřebuju, ale vim o pár lidech, kterým by se to hodilo :-D

Re: zrušení dokladů
Autor: taurus (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2008 15:57

mám dotaz mám auto co má propadlou technickou a už s ním jezdí jen tchyně na pole bohužel je stále přihlášeny na mojí maličkost a díky těm zmatkům okolo ek.daně nemám ponětí zda se vztahují ty šílené poplatky i na likvidaci nebo jen na přepis dík za info nebo nějakej odkaz

Re: zrušení dokladů
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2008 17:18

Poplatek se platí při registraci na nového majitele. Ale nepotěším tě, pokud z toho neplatíš povinný ručení. Podle nového zákona se bude platit z registrovaných vozů, které nemají platné povinné ručení, paušální poplatek. A není právě malý.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: zrušení dokladů
Autor: taurus (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2008 17:57

jo to jsem taky dnes četl ale měl jsem za to že to je jen v případě že s ním budu jezdit ??? jinak co jsem koukal na odhlášení potřebuju jen TP,občanku,a doklad o ek. likvidaci o zaplaceném pov.ručení ani čárka pokud to nebude od nového roku ??

Re: zrušení dokladů
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2008 18:16

[aktualne.centrum.cz]
To jsem našel narychlo.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: zrušení dokladů
Autor: taurus (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2008 19:01

a v blesku je dovětek ""Sankci se vyhne ten, jehož vozidlo nejezdí nikde, ani po polní cestě.
a blesk ví víc =eye rolling smiley) tak si vyber

Re: zrušení dokladů
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2008 19:09

Je to brané podle záznamu o registrovaných vozidlech a záznamu pojišťoven. Takže i vozidlo, které už třeba dávno fyzicky neexistuje, ale je registrované a neplatí se z něj povinné ručení se zjistí a budou to za něj vymáhat.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: zrušení dokladů
Autor: taurus (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2008 21:42

takže i když mám propadlej TP a s autem jezdit posilnici nemužu tak stejnak musím platit? kura to je zase den :-( to mám do konce roku co dělat

Re: zrušení dokladů
Autor: Standa (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2008 21:52

Pokud je vozidlo v registru, platit musis, TECKA. To ze s nim nejezdis, jezdis jen po polni ceste, nebo uz vubec auto nemas neni argumet.
Tady neni co vymyslet.

Re: zrušení dokladů
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2008 22:14

Tohle je zrovna docela rozumné rozhodnutí, narozdíl od ekopoplatků. Když auto nepoužíváš, dej SPZ do depozitu.

Re: zrušení dokladů
Autor: taurus (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2008 07:47

auto zrušim jen jsem chtěl vědět co a jak protože potvrzení o pojistce na DI při rušení auta nechtěj prostě mi připadá divny platit za něco co nesmí na silnici protože když pojedeš a nabouráš bez TP tak ti dá každej HO*NO protože tam nemáš co dělat !!

Re: zrušení dokladů
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2008 08:12

Ale když pojedeš, nabouráš a zničíš nějaký cizí majetek, tak by bylo dobré mít to z čeho uhradit. Ty paušály nejsou ochrana, aby měli z čeho hradit škody viníkovi nehody, to dostaneš stejně prd, ale aby bylo z čeho hradit škodu tomu nevinému.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: zrušení dokladů
Autor: taurus (IP zapsáno)
Datum: 13.12.2008 15:05

jenže pojištovna to podle mího bude požadovat na tobě protože si nesplnil podmínky a nasilnici si neměl co dělat s propadlím TP nic v pondělí zavolám na DI a pak dám vědět

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2


Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
       **   ******   ********   **    **  **    ** 
       **  **    **  **     **   **  **   **   **  
       **  **        **     **    ****    **  **   
       **  **        ********      **     *****    
 **    **  **        **     **     **     **  **   
 **    **  **    **  **     **     **     **   **  
  ******    ******   ********      **     **    ** 
Powered by Phorum.