www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Opel Astra 1.6 16V Caravan
Autor: Jardamoto (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2008 18:16

Zdravím všechny supr stránky včera sem koupil tuto astru a nic o tomto autě nevím je to G 1.6 16 V Caravan r.v. 1999 je to přivezené zvenku NSR v servisu to prohlídl dobrý známí a našel pouze malinkou vůli na předním čepu a nějak špatný kotouče a jedna manžeta ve předu chybí jinak je to voňavka moc se mě líbí a jede taky supr takže jestli mi někdo můžete poradit na co dát eště bacha a jaké opravdu toto vozidlo je z vašich skušeností díky Jarda

Re: Opel Astra 1.6 16V Caravan
Autor: Radim_17D (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2008 07:51

Pro začátek doporučuju výměnu rozvodového řemene, vč. napínacích kladek a vodní pumpy.
Samozřejmě náplně, filtry a tak podobně.
A modli se, aby to nebralo moc oleje...

Re: Opel Astra 1.6 16V Caravan
Autor: Rom@n (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2008 08:18

přesně tohle auto co máš taky vlastním, na co si dát pozor? Možná na spotřebu oleje, mě teda bere cca 1l na 10tis.km, ale může to být i horší. Jinak je auto docela bezporuchové. Chce to jen pravidelně měnit náplně, občas vyčistit klapku a EGR ventil a bude to OK. Možná bych si nechal nystříkat dutiny nějakým tím antikorozním přípravkem, občas začne reznout zední lemy.

Re: Opel Astra 1.6 16V Caravan
Autor: Jardamoto (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2008 16:50

Díky olej mi neva mám ho spousty z práce ale do servisu pojedu až v sobotu tak to musí vydržet ale dnes se mi rosvítila kontrolka žlutá asi motor a nevím co to je když sem znovu nastartoval nesvítila po chvíli ale znovu a pak sama zhasla doufám že to není to EGR ale to poznaj asi aš v servisu co jinak je vše ok .

Re: Opel Astra 1.6 16V Caravan
Autor: Brouček (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2008 17:19

Jardamoto napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Díky olej mi neva mám ho spousty z práce ale do
> servisu pojedu až v sobotu tak to musí vydržet ale
> dnes se mi rosvítila kontrolka žlutá asi motor a
> nevím co to je když sem znovu nastartoval
> nesvítila po chvíli ale znovu a pak sama zhasla
> doufám že to není to EGR ale to poznaj asi aš v
> servisu co jinak je vše ok .

jukni sem:
[www.opelastra.cz]

Zdraví Brouček
Vectra A sedan C25XE modrá metalíza - minulost
Vectra C sedan Z18XE zelená metalíza - součastnost

Re: Opel Astra 1.6 16V Caravan
Autor: jaaara1 (IP zapsáno)
Datum: 28.12.2008 08:00

ahoj, takejsem koupil v zari astru g. rv. 1999 v plne vybave, pred tim jsem auto nemel, jezdi to paradne ,nechal jsemhned vymenit kladky a remeny--cele rozvody i naplne i filtry.ted shanim ale palubni pocitac .jarda



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 ********  **          ******   **        ********  
    **     **    **   **    **  **        **     ** 
    **     **    **   **        **        **     ** 
    **     **    **   **        **        ********  
    **     *********  **        **        **        
    **           **   **    **  **        **        
    **           **    ******   ********  **        
Powered by Phorum.