www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Přeskakuje náhon tachometru
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 25.12.2005 22:25

Ahoj. Mám trochu vychozenou díru v tachometru (z druhé strany tachometru, kam se připojuje náhon).
Je nějaká možnost to něčím vypodložit, dát tam "NĚCO"? Důsledek toho je totiž to, že do 50 km/h se ručička třepe, u vyšších rychlostí to nedělá. Ale dneska se z ničeho nic začala ručička za strašlivého rachotu pohybovat okolo 180 km/h, poraďte prosím. Jirka

Re: Přeskakuje náhon tachometru
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2005 10:03

Já to měl to samý a tak dlouho sem s tím zápasil,až mi nezbylo nic jinýho než vyměnit přístrojovku.Buď se smiř s tím stavem jaký je,nebo to udělej jako já a máš klid.Z vrakáče to není tak drahý.A to,že ti to při 180 km/h začalo dělat je asi tím,že ti povyjelo lanko na kraj unašeče tachometru.A kde litáš 180 km/h?????Víš,že se to nesmí!!!!!!!!!!!smiling smiley))))


Astra Caravan

X 16 SZR

Re: Přeskakuje náhon tachometru
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2005 10:38

Jel jsem tak 80km/h, ale za strašlivého rachotu to začalo ukazovat nejdřív 150, pak se to ještě zvyšovalo na 180 km/h. Mimochodem jsem přejížděl přejezd, a najednou to na dojetí přestalo, ale pořád do 40 km/h to poskakuje.
Napadlo mě, když jsem se na to dneska díval, že by se dovnitř mohl dát třeba kousek papíru, nebo něco takovýho, aby to líp chytalo.

A nebo pokud je už ten tachec v háji, tak by možná nevadilo to zakápnout sekundovým lepidlem, to by možná mohlo pomoci zafixovat ten náhon. Na rotační funkci unášeče by to nemělo mít vliv. CO myslíte?

Re: Přeskakuje náhon tachometru
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2005 11:02

Přesně to co píšeš sem prováděl i já.To lanko musí být pevně přicvaknutý a někdy to de i blbě sundat.Já si myslím,že papír a lepidlo ti nepomůže.

Astra Caravan

X 16 SZR

Re: Přeskakuje náhon tachometru
Autor: Georgeeno (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2005 21:01

No i tak to asi vyzkouším, co kdyby. Ještě mě napadlo, tam položit takový ty "vlasy" (těsnění na vodovodním kohoutku).
Přece jen jde o to, že ta hřídýlka v náhonu musí být zafixovaná, aby se nemlela. Uvidíme... Zatím díky

Re: Přeskakuje náhon tachometru
Autor: Karel IV (IP zapsáno)
Datum: 27.12.2005 08:04

To Georgeeno:

Tak dej potom vědět jak si dopadl,ale vsadil bych tak 100 býků proti koženýmu lasu,že se tito nepovede.

Astra Caravan

X 16 SZR



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **  ********  ********   **    ** 
 **    **   ***   ***     **     **     **  **   **  
 **    **   **** ****     **     **     **  **  **   
 **    **   ** *** **     **     ********   *****    
 *********  **     **     **     **         **  **   
       **   **     **     **     **         **   **  
       **   **     **     **     **         **    ** 
Powered by Phorum.