www.kadett.cz    www.opelastra.cz
Než zadáte dotaz do technické poradny, ujistěte se, že jste si přečetli FAQ - ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

* Toto fórum slouží jako technická poradna pro vozy OPEL, pro jiné příspěvky použijte debatu.
* Než se na něco zeptáte, projděte si návody a články na stránkách, nebo použijte vyhledávání tady ve fóru! Spousta problémů se zde už několikrát řešilo.
* Uvádějte u příspěvků typ auta (Astra, Kadett) a označení motoru (C16NZ,C20NE, atd...).
* Adminem tohoto fóra je Standa. Moderátoři: Brouček, Vendys.
1. Obecné :  Technická poradna   názory, rady, dotazy 
Kluci mam problem.
Autor: Stehno (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 13:13

Dneska jsem byl na technicke a neprosel jsem kvuli tomu ze mam v astre motor s jinym oznacenim mam tam X14SZ a mam tam mit C14NZ nevite co s tim mam delat.

Re: Kluci mam problem.
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 13:58

1 vyměnit za správný motor
2 odvést auto na vrakoviště the finger smiley
3 udělaat technickou "přes známého"
4 pokusit se o vydání povolení od Opla

Nic jiného ti podle mě nezbývá sad smiley

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)



Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Gizmo_CZ (06.01.2009 13:59)

Re: Kluci mam problem.
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 14:48

Spíš mi řekni, jak jsi prošel na evidenční kontrole, když jsi to auto na sebe přihlašoval?

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kluci mam problem.
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 15:10

No podle toho jak evidenčka "proběhla" u mě v Prostějově bych se na tohle ani Vendys neptal smiling bouncing smiley

Já byl například před 3 měsíci na STK a borec se mě jen zeptal: "motor se neměnil"? Já: "NE" A tak se na něj ani nedíval! Je to prostě jen o "lidech".

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Kluci mam problem.
Autor: Vendys (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 15:20

No, já jen že bych v tu chvíli jel na STK tam, kde evidenčku dělali, udělal tam pořádnej mazec a požadoval minimálně vrácení peněz za evidenční kontrolu, ne-li náhradu větší.

Kadett E GSI 3dv. C20NE červený - minulost
Vectra A sedan C20NE vínová metal. - minulost
Vectra B kombi X25XE zelená metal. - minulost
Corsa C sport 3dv. Z17DTH červená

Re: Kluci mam problem.
Autor: Stanc. (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 15:28

Z kterého roku výroby máš ASTRU a číslo motoru souhlasí?
Od data výroby 9/96 se dodávaly motory X14NZ ( nikoliv X14SZ ).
Místo původních C14NZ, z důvodu plnění emisní normy EU2.
Jde o ten samý typ motoru, pouze novější provedení.Nejlépe bude
zajít k OPLU,jak píše GIZMO a zjistit zda nejde pouze o překlep
v TP,případně zajít na DI.Tyto motory mají úplně stejné parametry
novější již plní emise EU2 a max.točivý moment je o 200 ot/m. výše.

Re: Kluci mam problem.
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 16:51

Vendys:
No, myslím, že by tě suše poslali do prdele - mohl sis to 5x mezitím vyměnit...prostě ve chvíli evidenčky tam byl C14NZ a dokaž že ne...víš jak the finger smiley...

Gizmo:
Jo, takhle probíhají u nás evidenčky i STKčka - fakt j eto o technikovi...

Stehno:
Zkusil bych jinou zapadlejší stanici STK a technikovi tam strčit pod rukou nějakou němcovou a spol. smileys with beer...ale tím s eti posune problém jen o dva roky sad smiley
Lepší cesta je zajet k Oplovi, tam dle rv. dostaneš papír, cos tam měl mít a pak požádáš o opravu chyby v TP...Nicméně, papír stojí kolem 2000,- a jestli to mezi tím navíc prošlo několika STK a evidencema, pošlou tě spíš do prdele, že sis to tam dal sám a říkej si co chceš... Sice to jde pak uhrát na čestný prohlášení a kdesi cosi, ale je to běh na dlouhou trať...
Nejjednodušší je sehnat někde C14NZ a plácnout ho tam.

Re: Kluci mam problem.
Autor: m.artty (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 17:40

Tenhle problém jsem řešil s kadettem, vyhodili mě z evidenčky, protože jsem měl v autě c14nz a v papírech c16nz.... nakonec jsem tam dal co tam patří podle TP. Takže se mi tu válí c14nz po GO, kdyžtak mi napiš Soukromou zprávu ;-)

-------------------------------------------------------
'86 Opel Kadett GLS 5 dv. hatchback (C18NE)
'88 Opel Kadett GSI cabrio (C20NE)
'00 Opel Omega 2,5 TD (X25DT)

Re: Kluci mam problem.
Autor: Stehno (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 18:38

Já jsem motor měnil dával jsem tam motor z opel corsa ale když jsem byl delat výnaz motoru tak se mě borec zeptal jestli je tam danej stejnen objem jakej tam byl dřív.

Re: Kluci mam problem.
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 18:42

Stehno:
Nj a je to venku...
Výmaz motoru znamená, že ti vymažou jen seriový číslo motoru a ne ten typ!!!!!
A nejde o obsah, ale o dodržení typu motoru co máš v TP...
Takže jestli jsi měnil C14NZ a dal sis tam místo něj X14SZ udělal jsi dle platné legislativy své auto nezpůsobilé pro jízdu po pozemních komunikacích!

Re: Kluci mam problem.
Autor: Stehno (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 18:48

no dobře takže tam mám dát ten puvodní motor asi.A nešlo by udělat že bych ten motor jenom předělal.Že bych vzal ten obal z teho bývalého motoru a nasadil ho na tento i s tim číslem.No prostě bych ho vykuchal a střeva bych nechal co mam ted v tom motoru a z toho mynulého bych si jenom vzal ten obyl co je na něm vyražený C 14 NZ to by šlo možná taky .

Re: Kluci mam problem.
Autor: jožin (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 18:55

No já jsem měl něco podobnýho s Daewem. Kupoval jsem ho od dcery kolegy z práce, vlastně i od manželky kolegy. Tak jsem na nic nekoukal. Evidenčka před převodem. Po roce STK - typ motoru neexistuje. Po dvouch letech - špatný číslo kastle. Loni - třetí číslo co maj kontrovat - SPZ a to už souhlasilo thumbs down

Re: Kluci mam problem.
Autor: Gizmo_CZ (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 20:10

Stehno pokud na to máš dílnu budeš si to dělat sám (smiling bouncing smiley ten motor samozřejmě ) tak proč ne? Myslím si že bloky budou stejné a pokud auto je v skvělém stavu a vyplatí se ti to tak si můžeš udělat i generálku :-)

.



Opel Astra F Caravan X17DTL r.v.95


Promiň jsem "chudší duchem" pomalu mě to myslí. :-)

Re: Kluci mam problem.
Autor: JardaGSi (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 21:35

Stehno:
A proč jsi ten motor měnil?
Jinak takhle přeskládat motor není zase tak úplně easy, jak to vypadá:-)...

Re: Kluci mam problem.
Autor: D.J. (IP zapsáno)
Datum: 06.01.2009 21:38

A co nechat ten typ motoru lehce vyreznout (jsou způsoby jak tomu pomoct ),pak to lehce přebrousit a vyrazit tam C14NZ. Já mám to číslo už tak blbě čitelné, že technikovi stačí přečíst jen tu "18" a nad zbytkem už mávne rukou. Jenže u mě byl rozdíl v jediném písmenku, za C18NE tam mám daný C18NZ. A právě to poslední písmeno by nerozluštil ani za nic. No můžu já za to, že ten blok po 20 letech tak koroduje ?

Re: Kluci mam problem.
Autor: Drahoš (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2009 06:35

DJ: tohle znám na svý záměně z c20ne na c20xe smileys with beer v astře f. zatim bez problémů. když jsem byl na stk ještě c20ne, tak mi napsal do papírů typ motoru CRONE a když jsem mu řekl že to bude asi c20ne tak mi ještě jako naznačil že c20ne v životě neviděl :-) jojo občas je to úsměvný

Re: Kluci mam problem.
Autor: MartinTomáš (IP zapsáno)
Datum: 07.01.2009 15:38

No pokud tam nemáš zapsaní číslo motoru a máš proveden evidenční výmaz tak s tím vyreznutím by to bylo nejideálnější nejže má to háček : na STK nejsou pitomci a pokud to bude nečitelné budeš asi potřebovat vyjádření Opel servisu o typu motoru! Podle něj ti pak na STK udělají kontrolu - aspoň tak to měl kamoš 1.7D & 1.7DTL

Opel Astra Caravan F X17DTL r.v. 95



Jméno: 
Email: 
Téma: 
Smileys
...
(loading smileys)
Spam prevence:
Prosím, opište tento kód. Toto opatření slouží k blokování automatických robotů, které vkládají spam (nevyžádané reklamy).
 **         **     **  **     **  **    **  ******** 
 **    **   **     **  **     **  ***   **  **       
 **    **   **     **  **     **  ****  **  **       
 **    **   **     **  **     **  ** ** **  ******   
 *********  **     **  **     **  **  ****  **       
       **   **     **  **     **  **   ***  **       
       **    *******    *******   **    **  **       
Powered by Phorum.